Iskustva i preporuke guma za C2

morbo

New member
evo drugo ljeto na Dunlop sp9000, ljetna guma za svaku preporuku, puno udobnija od michelin, cini mi se i dosta meksa.
michelin nema vise sanse na mom autu.
 

kirian

New member
Prvu sezonu sam vozio 195/45r16 original michelin pilot sport, odlična mi je guma bila, ali se potrošila za godinu dana (ona prva linija c2 2005g). nakon toga koristio sam 205/40/17 neke federal koje sam uzeo sa felgama, koma i užas - čajnaplastik model koji se nikako nije htio potrošiti, al je zato imao nikakva svojstva prianjanja. prelazak n gyef1 je bil preporod, u dimenziji 205/40r17. u međuvremenu sam isproba i yokohama a539 u istoj dimenziji, i za te gume imam samo pohvale također. trenutno imam naprijed 195/45r17 gyef1, a iza još a539 yokahamu, za sljedeću sezonu budu sveokolo 195/45r17 gy ef1, ili neka slična u toj dimenziji, makar, y ima sve+ kod mene, a imao sam prilike puno guma isprobati. potenza re050 je isto bila odlična guma, ali se brzo troši.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
samo bi htio skrenut pozornost na Hankook v12 evo... odlična guma. 195/50-15 je bila oko 350kn prije, vidim da je sad 100 kuna skuplja po komadu kod nas. (al ko još kupuje gume u hrvatskoj...).
Meni nisu bitni podatci tipa buka gume, koliko smanjuje potrošnju, koliko traje... gledam samo cijenu i performanse gume, a po tim mjerilima je best buy. Pa ako vam slučajno upadne u kombinaciju, neće vas razočarat ;)
 

brenko29

New member
Autu sam vlasnik od prvog dana vozio sam ga na serijskom michelinu pilot exalto i bridgestone potenza re050a..Potenza nije ni sluga michelinu istina da se michelin troši,al :cenzura::cenzura::cenzura:eš gumu koja se ne troši..Zato michelin :cool:
 

ENHAM

rally ...
Kako vam se čini toyo R1R? Da li yokohama jos proizvodi gumu A539 u dimenziji 195 45 16 ? Je li netko isprobao toyo r888 na c2?

Samo da dodam da mi je prijasnji vlasnik ostavio nekakve WANLI gume ...grozota,goru gumu u zivotu nisam isprobao...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Vozil sam se na Toyu R1, 185/55/15 kupil sam ih nove kod Furlana, fantastična guma kaj se tiče držanja ceste, bilo suhe bilo mokre..
za moj ukus prebučne gume, mislim 74 decibela, prodal sam ih, zbog bučnosti..
daj nam preciznije opiši zakaj nisi zadovoljan sa wanli gumama, karakteristike, koloko su stare i potrošene?
 

ENHAM

rally ...
WANLI S 1063 195 45 16 DOT 3111 znaci gume su proizvedene u 2011.Normalno je da vise ne mogu biti u formi i dati najbolje od sebe.Loša stvar je ta da uopće nisu potrošene.Zapravo se po tome što su rubovi čitavi vidi da prijašnji vlasnik nije silovao auto. :grin::angel: Ja sam ga kupio pred mjesec i pol i dobio te gume tako da tu nema dileme,moram promjenit gume.Bokovi su dosta tvrdi ali nisu najtvrđi sto sam probao i po suhom je guma donekle ok ali po kiši je živi očaj.Već pri vrlo niskim brzinama na mokroj podlozi guma ne prijanja nikako i auto želi ici preko nosa a kasnije cijelim bokom.Moram napomenuti da ESP ne radi što je vrlo čest kvar na c2 al se tako najbolje vidi koliko guma vrijedi.Guma je vrlo osjetljiva na uzdužne porezotine na asfaltu,ne može progutati porezotinu većse nekako sva razmrda po tome stvarajući neugodan osjećaj na volanu... imaju specifičnu buku a to nije ona ugodna i zdrava buka tipična za toyo r888 ili slične mekane gume ...moje skromno mišljenje je da je čak i FEDERAL bolja guma od tog WANLIa... rado bi čuo i tuđa mišljenja ali prvenstveno me zanimaju yokohama a 539i TOYO R1R... ili čak TOYO R888
 

deda

New member
Na suhom je i ćelestonka dobra,tj što je glađa ima veću dodirnu površinu.Nemaju zabadava trkaći auti čisti slik.
 

alex rally

New member
stavi ljepo ovu novu potenzu i miran si...malo joj vise treba za ugrijat se ali odlicna guma...ti poluslikovi cestovni su dobri po suhom ,kisa bas i nisu neka sreca bar iz nekog mog iskustva sad neznam...
 

ENHAM

rally ...
Bridgestone neću stavljat.Na 197ici sam uvijek koristio contisportcontact 3 i odlična je guma tako da odlučujem između continentala i toya r1r.Sigurno da je conti pametnija i iskoristljivija investicija od toya ... o tom,potom...
 

veteer

New member
Imao sam tri sezone Goodyear eagle f1 koje su bile F E N O M E N A L N E.
Sada sam kupio Dunlop Sport Bluresponse.
Vidjet cemo za koju sezonu kakvo je iskustvo...
 

veteer

New member
E da, najluđe od svega je to da sam platio gume 3200kn i istog dana saznam to za pumpu za gorivo da ju treba mijenjati sto je minimalno 2000kn... Da sam znao samo sat dva ranije pa bi uzeo neke gume od 300kn ili vozio na starima, jos su mogle dva tri mjeseca na cestu....:eek:
 

veteer

New member
Vozim na Dunlopu nekih 7-8 dana i moram reći da su za svaku pohvalu... Èisto ako se netko sprema na nove gume da čuje iz prve ruke...
 

ENHAM

rally ...
Vozim se vec par dana na novim CONTIcama i super su.Vec sam ih imao u vise navrata na RSu tako da sam znao o kakvim gumama se radi.Prezadovoljan.
 

ENHAM

rally ...
Tjedan dana sam na novim,zimskim gumama.KUMHO wintercraft wp51.Iznenadila me ta guma.Vrlo dobra po uprljanim,skliskim istarskim cestama...Dobra je i po kiši...cijena je stvarno realna.Moja preporuka za sve koji si ne mogu dozvoliti pretjerano skupu gumu !!!
 
Na vrh