Hrđa suvozačevih vrata

dekiiii

Active member
Imaš ih u svakoj malo bolje opremljenoj SPECIJALIZIRANOJ prodavaonici boja i lakova. Ako i trenutno nemaju, mogu naručiti. Jedini problem je što uglavnom nemaju pakovanja manja od 1 litre, pa shodno tome će te i financijski opteretiti (a možda će se naći po okućnici nešto za urediti ako se ista ima). Evo ja uzeo ovaj čiji naziv "nikako" upamtiti: :)
 

visaluteju

Well-known member
Ako dobro vidim ovo je 94 kune? Ne cini mi se strasno za tu kolicinu, a ja bi sa tim okupao pola auta i kuće tako da nije puno kolicinski :)
 

Kurilovcan

New member
Ne budes nista rijesio sa nikakvim sprejevima i tekucinama. Isto je bilo na mojem 2013 godina. Obisao CIB, zastupnika, svi se prave grbavi. Na kraju ga prodao i mir. Ocigledno ih rade od recikliranog lima, zato im je i cijena kakva je. Pregledaj si sva vrata od ispod na rubu i prednju haubu iznutra gdje je pertlan lim. To je bilo na mojem. S vremenom ce ti hrdja poceti izlaziti van i vidjet ce se s prednje strane vrata. Jedino je rijesenje zamjena vrata i haube.
 

Markk

New member
I ja sam na svom C-Elysee 2016 primijetio hrđu ispod suvozačevih i zadnjih lijevih vrata, isti dan sam na zvao psc Slavonija u Osijeku i dogovoriti smo termin da dođem na na kontrolu cijele limarije (redovno se ide na kontrolu limarije na 4 godine od kupovine auta a meni su evo napravili i ovijerili u servisnoj na 3 i pol godine) nisu našli ni oni ni ja više nedestataka na limarije i rekli su mi se javiti kroz tjedan dana i stvarno idući tjedan me zovu i kažu da su odobrili nova oboja vrata i da će me zvati kad vrata stignu i oni ih obojaj i pripreme za montažu. Nakon nekih 10 dana smo dogovorili novi termin da dođem da mi zamjene vrata i da prebace tapacirunge, stakla, kvake i ostalo na nova vrata, idući dan došao po auto i sve je bilo sređeno tip-top,
 

sir.Oliver

Well-known member
Markk , sad si me isprepadao . jest da je moja iz 2017 , ali .... moram proveriti .... da ne bude poslije belaja ..... pošto je zadnji puta garažu vidjela kada je bila u servisu ....
 

Markk

New member
Auto je kupljen u 12 mjesecu 2016, (nije redizajn) auto je servisiran samo u ovlaštenom servisu i zato su mi odobrilo nova vrata (limeni dio, ostalo se prebacuje sa tvojih vrata) sve je napravljeno bez greške, sve sam pregledao i nisam našao nigdje drugdje, inače sam jako zadovoljan s autom, ima 77 tisuća km i do sada bez ikakvih zamjerki ( osim ovoga ali to su riješili u garanciji i jedna sijalica kratkog svijetla je krepala) i to je doslovno sve osim redovnih servisa
 

sir.Oliver

Well-known member
moja je 31.10.2017 .... ima predjenih 23000 km ... i , osim razbijenog prozora na vozačevim vratima ( rešio kasko , šteta cca 400€ ) nikakvih problema . istina , do nekih cca 15000 km je bila lenja ko fića .... ali poslije ... ko da je u nju ušlo stotinjak vragova .... ide ko aždaja ( 1,6 16v VTI )
 

Kurilovcan

New member
Mislim da je to sa hrđom vrata više pravilo nego izuzetak, ako je garancija na prohrđavanje 10 godina, ne vidim razlog zašto bi to uvjetovali servisom auta u ovaštenom servisu? Kakve veze ima limarija sa promjenom ulja?. OK ako je propisano provjera limarije nakon 4 godine. Odeš na tu provjeru i platiš koliko dođe. Ali uvjetovati garanciju na limariju servisom, nema logike. Mislim da muljaju na veliko. Evo tu na forumu je par članova koji imaju problema sa hrđom, a koliko je ljudi koji imaju C-elysee i nisu članovi foruma pa ni ne znaju za taj problem. Plus što ljudi uopće ni ne razmišljaju da idu gledati hrđu na autu starom 3-4 godine.
 

Memphis

Active member
Zato kaj su uvjeti garancije takvi. I sve te dugodišnje garancije su čisti marketing. Za 10 godina ti ćeš već promijenit auto ili ga više nećeš servisirat u ovlaštenom jer ti neće biti isplativo. Sve je to već unaprijed izračunato.
 
Na vrh