Home Made tuning C-Elysée

sir.Oliver

Well-known member
Tomice ja preksutra polazim za NS ..... tako da me par dana neće biti ovdje . na PP ili mail mi napiši što te zanima , kako bih ti napisao i detalje ..... eventualno nacrtao šemu spajanja ....
 

Doomsday

U prolazu...
Evala...

Ako si osposobio Video In na svojoj multimediji, nema razloga da ne radi...

Moguće da imaš nekakva ograničenja za gledanje u vožnji, nakon određene brzine ili slično, pa ako želiš konstantni pogled put naprijed u vožnji, to ćeš morat nekako odblokirat, nisam siguran kako to ide na tvom uređaju...

Inače, ovaj kontroler je jednostavan, priključiš na njega prednju i stražnju kameru, napajanje od kamera + zakačiš za one crvene žice što se nalaze uz ženske žute činčeve, tako da kontroler kontrolira kad će kamera dobit struju...

Napajanje za kontroler bi bilo najbolje uzet negdi sa alternatora, tako da se kontroler upali kad se motor starta, i od tog momenta ti da 8 sekundi prednju kameru...

Zadnju kameru ti da kad ubaciš u rikverc, trebaš negdje spojit okidač za rikverc od kontrolera na struju od rikverc svjetla, di ti je najzgodnije... Onda dok si u rikvercu radi zadnja kamera, a kad izbaciš iz rikverca radi prednja kamera 15 sekundi, i onda se sve izgasi...

Prekidač služi da ti stalno gori prednja kamera, osim kad ubaciš u rikverc, onda radi zadnja dok ne izbaciš iz rikverca, onda opet prednja stalno dok ponovo ne pritisneš prekidač...

Da, bitno je još reći kako je sve to OK ukoliko i multimedija ima dedicated VIDEO IN za stražnju kameru, koji osjeti video signal na tom ulazu pa se upali, ili vjerojatnije ima okidač koji bi trebao spojiti na rikverc svjetlo tako da se VIDEO IN sam prebaci i upali kad ubaciš u rikverc... Ako je 'prepametan' pa preko BSI-a ili ECU-a prati kad si ubačen u rikverc, to bi mogao bit problem...

Ako imaš taj okidač za stražnju kameru, njega priključiš na crvenu žicu uz muški činč na video out od kontrolera umjesto na struju od rikverc svitla, pa kad kontroler šalje sliku, bilo prednju bilo zadnju kameru, multimedija sama prebaci na VIDEO IN i upali ekran...

Ako tog okidača nema, e onda je jako nezgodno, jer svaki put kad ti treba zadnja ili prednja kamera, moraš ručno na multimediji prebacivati na VIDEO IN ulaz... Što uopće nije zgodno, i meni osobno ne bi bila opcija za razmatranje...

Ali, svak ima svoje viđenje problema...

Valjda...

:D
 

sir.Oliver

Well-known member
moze li se montirati " motorić " otvaranja poklopca ulivnog grla sa C4 II na C - elysée ? taster je već montiran .... jedino me sada brine može li se montirati od C4 ili da ipak stavim od nečeg drugog .... škoda octavia .....
 

dinko1981

Well-known member
Mislim da si ti prvi koji će to pokušat napravit tako da ne očekuj previše konkretnih odgovora, ali teoriji ne vidim razlog zašto se nebi dalo napravit, uz manje ili više kemije..
 

sir.Oliver

Well-known member
Mislim da si ti prvi koji će to pokušat napravit tako da ne očekuj previše konkretnih odgovora, ali teoriji ne vidim razlog zašto se nebi dalo napravit, uz manje ili više kemije..
imao sam na umu BEZ kojekakvih prerada / dorada .... jednostavno ubaciš , spojiš i ideš . prihvat mi , ovako okom gledano , izgleda isti ( mislim na onaj jezičak i sam držač ). sa doradama / preradama znam da može . projekat je u početku bio sa elektromotorom od škode octavia .... a onda sam naleteo na ovaj od C4 ..... koji bi trebao sesti u original držač .....
 

sir.Oliver

Well-known member
imao sam na umu BEZ kojekakvih prerada / dorada .... jednostavno ubaciš , spojiš i ideš . prihvat mi , ovako okom gledano , izgleda isti ( mislim na onaj jezičak i sam držač ). sa doradama / preradama znam da može . projekat je u početku bio sa elektromotorom od škode octavia .... a onda sam naleteo na ovaj od C4 ..... koji bi trebao sesti u original držač .....
 

Prilozi

Na vrh