Home Made tuning C-Elysée

sir.Oliver

Well-known member
imam grijače . ali uredjaj funkcionira i sa onim dekicama iz tesca . ( one što se utaknu u utičnicu upaljača ) uredjaj koristim već 7 godina u Signumu . imaš ili 5 stupnjeva ili kontinuiranu regulaciju . ako si zainteresiran , imam ih i gotovih a imam i dekice ( koje idu u sjedalo ) za prodat ....
 

diegos

Well-known member
Ne znam, meni su ti zmigavci bezveze i u original verziji na audiju :D ljepse je kad normalno blinka LED :)

Tvrđa podnica u gepeku dobro dođe, pogotovo kod auta koji imaju tanak tepih pa se vise uvija :)
 

sir.Oliver

Well-known member
zato se i neradi na projektu . ni meni se to nije svidjelo na jednom drugom autu , ali vlasnica je " sjela na guzu " od sreće .... njoj je to bilo super . a kad te netko plati da mu odradiš , tvoje mišljenje nitko ne traži. tako da sam napravio , montirao ... njoj super ... meni baš i nije nešto .... ( ako tko želi , mogu mu poslati dokumentaciju ... )
 

Milosh

Test
Super, fora je! I meni je palo na pamet da to napravim ali nikako mi se ne stavljaju svjetla koja nisu originalno prisutna na autu, tako da mi to ostavlja samo mogućnost ugradnje RGB LED trake umjesto originalne trake u samom faru, ali previše mi je to posla za tako nešto.
 

sir.Oliver

Well-known member
a zašto , pobogu , RGB ? imaš za kupit samo žuto bijele diode ( mislim time na trakicu sa diodama ) .... a košta max do cca 20 - 25€ za oba fara
 

sir.Oliver

Well-known member
jednostavno . diode idu na štampaljku od jako tankog vitroplasta ( kako bi se mogla prilagoditi faru ) a elektronika je negdje ispod volana ( ili s vanjske strane svetla ) ....
 

Milosh

Test
a zašto , pobogu , RGB ? imaš za kupit samo žuto bijele diode ( mislim time na trakicu sa diodama ) .... a košta max do cca 20 - 25€ za oba fara
Pa dobro, ne mora bukvalno RGB, ali bile bi dvobojne, u svakom slučaju ne bi bile obične jednobojne. Ali opet bi morao nekako izvaditi originalne diode iz farova i staviti te. To je za moj ukus previše posla za nešto takvo.

Kako se uopšte mijenjaju led dio od DRL kod C5 X7 face-lift?
 

sir.Oliver

Well-known member
ne zam ti točan postupak reć , ali mislim da se svetlo stavlja u pećnicu , na cca par minuta pri temperaturi 150 - 180°C ( kako bi se zagrijao lepak i omogućio demontiranje " stakla " sa fara .... jednak postupak je i nakon montaže ... zagrijati , kako bi se lepak zagrijao i razlio ....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Može tako, može i sa fenom industrijskim... pa laganini u krug.

Za žmige jedino pazite kakve ledice stavljate, ovo jeftino je u 99% nevidljivo po danu.
 

sir.Oliver

Well-known member
sorry , ali nema potrebe , imam benzinca , a taj grije dobro . za cca 3 - 4 min počinje a onda mogu fino i u majici .... ( još je brže ako prebacim na unutarnji okrug - cirkuliše samo zrak u kabini , ne usisava vanjski - hladan )

ako si mislio na ovo ....

.... https://www.ebay.com/itm/DC-12V-300W-Car-Auto-Van-Fan-Heater-Heating-Warmer-Defroster-Demister-For-Window/232526688008?fits=Make:Peugeot|Model:301&epid=14007360810&hash=item3623abaf08:g:Na0AAOSwXrdZ5c8C&vxp=mtr

... onda nema potrebe ....
 
Na vrh