Home Made tuning C-Elysée

Milosh

Test
Ne, mislio sam na originalni dodatni grijač kabine, kakav je ugrađen u mnoge dizele. Na engleskom ga zovu jednostavno Auxilary heater ili PTC heater. On se aktivira ručno ili automatski preko komandi klime kad postoje preduslovi za to i ne vidi se uopšte da je ugrađen.

Ali ako imaš benzinca potreba za tim je skoro nepostojeća.
 

Milosh

Test
Tako je. Kod većine auta za to postoji već predviđeno mjesto u sklopu klime/ventilacije u koje se taj grijač samo ubaci. Kod nekih postoji pripremna instalacija pa se samo poveže i aktivira preko dijagnostike.
 

sir.Oliver

Well-known member
znači da se otvara na pritisak dugmeta na ključu , ali skroz do gore , ne samo na cca desetak centimetara .

nisam stavio feder , stavio sam gasni amortizer . sada već klikeram kako ga i zatvarati na dugme .... he he he .... nikad ničim zadovoljan .
 

sir.Oliver

Well-known member
moja elysée ima otvaranje gepeka na ključ .( ima i dugme u kabini ). kada otključaš , samo se pootvori gepek ( cca 10 - 15 cm ) , ali ja sam stavio gasni amortizer , koji sada otvara gepek skroz do gore ... nema potrebe dizati rukom ...
 

Milosh

Test
Super, je li taj amortizer po mjeri za C-Elysee (mislim jel postoji u nekom paketu opreme) ili je namijenjen za nešto drugo?
 

sir.Oliver

Well-known member
to je dio od jednog drugog auta .... mada , može od bilo kojeg , može od petih vrata , može od haube .... glavno da ima dovoljnu dužinu .... ( kasnije ću , zajedno sa fotkama , otkriti sve potrebne podatke ) sada razmišljam kako ( nešto sam več smislio ) zatvarati gepek na dugme ... ne samo otvarati , več i zatvarati .... he he he ....
kad može BMW ( za komplet kit treba cca 550€ ) , što nebi mogla i Elysée
 

sir.Oliver

Well-known member
od danas imamo pet klasičnih žaruljica manje .... u kabinska svetla stavljene LED sijalice .... mnogo ljepše izgleda .... što li je sledeće ? :whistling:
 

sir.Oliver

Well-known member
mislim da se zovu W5W ili slično ... one ubodne bez fasunga ( grla ) . kupio prije cca dvije godine za signum , ali nisu mogle ... nije ih skroz gasilo .... a sada su dobro došle .
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Ja idem u kontra smjeru, za sada..

Nekidan sam svih 6 led T10 sijalica u obe krovne lampe zamijenio sa običnim.

Bile su unutra neke obične kineske koje su s vremena na vrijeme malo treperile, a i nisu se lijepo dimale kad se gase. Sve to mi je išlo na živce pa sam stavio obične, dok ne kupim kvalitetne led T10.
 
Na vrh