Gume i felge za C4 II

dugokontov

New member
Re: Dimenzije Felgi

ajde budem... moram samo otići poslikati auto ....

budem jer ipak ste mi pomogli pa eto ja ću se oduziti i malo pohvaliti;)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

Ima samo jedna stvar :whistling:
nadam se da znaš da ćeš ovu novu dimenziju kotača morat upisat u prometnu (ako već nije) :confused: jer u protivnom,ako se desi kakva ****arija,će te tretirat kao da imaš tehnički neispravan auto :whistling::D
 

dugokontov

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ima samo jedna stvar :whistling:
nadam se da znaš da ćeš ovu novu dimenziju kotača morat upisat u prometnu (ako već nije) :confused: jer u protivnom,ako se desi kakva ****arija,će te tretirat kao da imaš tehnički neispravan auto :whistling::D
e sad si me zeznuo dobrano...

bas sam provjerio u prometnoj...

gume 225/45 R 17...

i šta sad? mjenjam prometnu pa imam zimsku i ljetnu prometnu?

šta idem na u lizing kuću pa od njih to tražim?:confused::mad:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

e sad si me zeznuo dobrano..
:D:D:D:p

Ovako..ništa ne mijenjaš prometnu ;)..kad namontiraš gume,pravac u STP..tamo veliš da hoćeš da ti upišu ovu dodatnu dimenziju kao zimsku..oni buju ti to pogledali i poslali te unutra da ti to one tete upišu u prometnu pod napomenu..cijelu tu priču buš platil nekakvih 50-ak kuna ( znam to jer sam i sam prošel to prošle zime :D)..s tim da ni tih 50 kn nebi moral platit ak promjenu unosiš na redovnom godišnjem tehničkom..al kak to radiš mimo toga,plačaš im 50 kn :twisted:
 

amorphis

Member
Re: Dimenzije Felgi

i šta sad? mjenjam prometnu pa imam zimsku i ljetnu prometnu?
Odeš u stanicu za tehnički pregled i tražiš upis dodatnih dimenzija guma (koje naravno pašu odnosno homologizirane su za novi C4)
Ako trenutno u prometnoj imaš upisanu samo dimenziju 225/45 R17 tražo da ti kao dodatne dimenzije upišu 195/65 R15, 205/55 R16 i 225/40 R18 i miran si!
Mislim da se upis nešto plaća (ako se ne radi u vrijeme redovnog tehničkog pregleda) ali nije velika cifra u pitanju...
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

Mislim da se upis nešto plaća (ako se ne radi u vrijeme redovnog tehničkog pregleda) ali nije velika cifra u pitanju...
Upravo tako..plaća se nekih 50-ak kuna ak se radi van redovnog tehničkog..(bar sam ja tak platil prošle godine :whistling:)
 

dubravko21917

New member
Re: Dimenzije Felgi

Svakako pogledaj što ti piše na rezervnom kotaču,tad ćeš sve znat :D,a na tvom mjestu,za zimu bi uzeo col manje tj 15" felge i uže gume..izać će te puno jeftinije nego 16"-tako sam i ja napravio
Edit
ak su na tvom autu 205/55/16,zamjenska dimenzija ti je 195/65/15..to ti je odstupanje od samo o,41 %..i izać će te gume puno jeftinije od ovih 16"..ja sam u SLO felge od 15" platil 23 € kom..
Gdje si kupovao gume i felge,jel kod Furlana ili Lašića?
 

dubravko21917

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ok fala :)

Pozdrav, na autu imam 205/55/16 gume, planiram otići u SLO po zimske 195/65/15 i čelične felge, sada me zanima da li moram već imati upisane te nove dimenzije guma u prometnu kada prelazim carinu ili to upisujem tek naknadno kad ih montiram na auto?
Pitam to zato što su navodno jednog kolegu na granici tražili prometnu od tog drugog auta za koji je kupio gume.
 

1587 VTS

New member
Re: Dimenzije Felgi

Pitam to zato što su navodno jednog kolegu na granici tražili prometnu od tog drugog auta za koji je kupio gume.
:wtf::surprised:
To je cisto ruganje i tako nesto ti moze napraviti samo Slovenac :disgusted: Zato u toj zemlji ja iz principa ne bih ostavio niti kunu za zvake.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

:wtf::surprised:
To je cisto ruganje i tako nesto ti moze napraviti samo Slovenac :disgusted: Zato u toj zemlji ja iz principa ne bih ostavio niti kunu za zvake.
Darkec,malo si se zajebunil :D:D..to te maltretiraju naši carinici a ne slovenci ;):p
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

Ok fala :)

Pozdrav, na autu imam 205/55/16 gume, planiram otići u SLO po zimske 195/65/15 i čelične felge, sada me zanima da li moram već imati upisane te nove dimenzije guma u prometnu kada prelazim carinu ili to upisujem tek naknadno kad ih montiram na auto?
Pitam to zato što su navodno jednog kolegu na granici tražili prometnu od tog drugog auta za koji je kupio gume.
ovak..

nemožeš upisat dodatnu dimenziju u prometnu ak nisu namontirane gore..tek kad su kotači gore,ovi na STP-u ti upisuju tu novu dimenziju (jer moraju obavit "očnu" kontrolu jel sve kak spada) :whistling::D

mene kad sam išel kupovat felge i gume,nisu niš tražili prometnu nit kaj proveravali..samo su tražili račun, kad sam im rekel kaj vozim v gepeku :D

Ok, nisam znao za to, al svejedno sta se tice doticnih..
A ko veli da ih moraš volit ?? važno ti je samo da si ušpara duplo.. :D:D
 

deda

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ja sam došel u STP i rekel:" dobar dan,ajd mi napišite pod napomenu dimenziju tu i tu".Ljudi upisali,ženskoj malo sfuliral, bacil smješak i baj. baj.Sve po slovu zakona.A da zaboravil sam,pozval sam ju na kavu i crta.
 

sharkzo

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ok fala :)

Pozdrav, na autu imam 205/55/16 gume, planiram otići u SLO po zimske 195/65/15 i čelične felge, sada me zanima da li moram već imati upisane te nove dimenzije guma u prometnu kada prelazim carinu ili to upisujem tek naknadno kad ih montiram na auto?
Pitam to zato što su navodno jednog kolegu na granici tražili prometnu od tog drugog auta za koji je kupio gume.
Provjeri si da li ti na auto može stati felga 15.Ja isto ima gume 205 55 16 i kad sam otišao kod vulkanizera da probam možda staviti manju dimenziju .Nisam mogao zbog kočionih klješta nego samo od 16 nadalje.Moj je 1.6 vti za Nizozemsko tržište.Možda ti imaš model na koji možeš 195/65/15.Provjeri si da ne bi bilo poslje:thinking:
 

ZVAJ

Skoro zreo
Re: Dimenzije Felgi

Provjeri si da li ti na auto može stati felga 15.Ja isto ima gume 205 55 16 i kad sam otišao kod vulkanizera da probam možda staviti manju dimenziju .Nisam mogao zbog kočionih klješta nego samo od 16 nadalje.Moj je 1.6 vti za Nizozemsko tržište.Možda ti imaš model na koji možeš 195/65/15.Provjeri si da ne bi bilo poslje
Idu felge od pežoa 308 dimenzije 195/65/15. Provjereno ugrađeno. Stvar je u broju ET, odnosno ispupčenju felge. Više o svemu na početku ove teme sve je već razrađeno u detalje... :cool:
 

sharkzo

New member
Re: Dimenzije Felgi

Vidiš,vidiš još mi je bilo čudno jer na internetu piše da ide 195 65 15 isto.Vulkić otišao do auta i pogledao i kaže ne ide.Al nema veze ionako planiram najvjerovatnije kupiti alu felge na proljeće pa ću na čeličnim ostaviti zimske.Iako mi se čini da su klješta jako blizu felgi,pa mi nije bilo sumnjivo.Hvala na info da je problem u ET
 
Posljednje uređivanje:

dubravko21917

New member
Re: Dimenzije Felgi

Vidiš,vidiš još mi je bilo čudno jer na internetu piše da ide 195 65 15 isto.Vulkić otišao do auta i pogledao i kaže ne ide.Al nema veze ionako planiram najvjerovatnije kupiti alu felge na proljeće pa ću na čeličnim ostaviti zimske.Iako mi se čini da su klješta jako blizu felgi,pa mi nije bilo sumnjivo.Hvala na info da je problem u ET
Danas ja nazovem slovenca i pitam ga točno za cijenu guma, velim mu da bi uzeo i felge i za koji auto i on mi veli cijenu i za njih, pa si mislim da frajer valjda točno zna kaj mi paše a kaj ne, pa ne bi me valjda zaje... i narušil dobrosusjedne odnose
 
Na vrh