Gume i felge za C4 II

Salle

Sektaš
Re: Dimenzije Felgi

Zamjenska čelična felga za Peugeot 308 košta nešto preko 430 kuna. Bio sam danas u ovlaštenom servisu i originalna za 308 košta 366,23.
daaa to ni meni nije jasno, kak je u anetu skuplja neg u ovlaštenom ??
 

Matija

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ja sam kupio 6,5 x 15 ET27, tvornička oznaka 5401.R6, i U citroenu su 371 kn i za gotovinu 10% popusta.
Ne znam zašto su onda kod mog ovlaštenog tako skupe... :doh: Èak mi ni cijenu nisu znali reći nego kao nešto preko 700...

Neka im, fino ću kupiti kod Peugeota, pa nek zarade... Tepihe koje sam naručio kad sam kupio auto još uvijek nisam dobio... Just for the record... :mad:
 

amorphis

Member
Re: Dimenzije Felgi

Ja sve više razmišljam o odlasku u SLO po zimske gume i čelične fegle. Ljetne su mi 16" (205/55 R16) ali za zimske mislim prijeći na 15" (195/95 R15).
Ne samo da je to puno jeftinija priča nego je za zimu inače bolje uzeti malo uze i mesnatije gume;), samo opet će biti petljancija s upisivanjem 15" u prometnu (upisali su mi kao dodatne 17" i 18" a 15" nisu:().
Ako sam sve dobro polovio "recept" za felge 15" je: 4x108/6,5J/ET 27
Napunit auto ljudima i pravac Brežice, prije nego počnu gužve...:whistling:
 

mongol00

New member
Re: Dimenzije Felgi

ne treba ti pun auto ljudi.. ja sam svoje platio 32 eura komad, a kad odbiješ sve ispadnu 26,5 eura.. dovoljno vas je dvoje.. :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

lako iz svega ispadne 69 hehehehe
I ja velim :D:D:whistling:

ne treba ti pun auto ljudi.. ja sam svoje platio 32 eura komad, a kad odbiješ sve ispadnu 26,5 eura.. dovoljno vas je dvoje.. :)
eto kako povoljno riješit felge :cool::D

Ja sve više razmišljam o odlasku u SLO..
Napunit auto ljudima i pravac Brežice, prije nego počnu gužve...:whistling:
Nemoj se dugo premišljat,nego pravac SLO..;)
 

master2010

C4 1.6 HDI 112KS
Re: Dimenzije Felgi

Trenutno imam alufelge 17" Phoenix, 225/45 R17, ljetne gume.
Kupio sam zimske gume 205/55 R16, a u citroenu me traže 3600 Kn za četiri čelićne felge i ratkape + šarafe.
Zanima me dimenzija felge za 205/55 R16, pa da pogledam negdje drugdje.
Hvala !

Stavio sam sliku svoje rezervne 16" čelične felge, ako pomaže.

[IMG=http://img696.imageshack.us/img696/3553/10102011053.jpg][/IMG]

 
Posljednje uređivanje:

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

Po slici vidim da ti je dimenzija felge: 16" 4x108 7J et 32..

Kod Furlana (SLO) ti je cijena za tu felgu 40,94 €-cca 310 kn :whistling:,šarafe sam ja u Anetu platil,ak se dobro sećam 18 kn kom..kod dotićnog Furlana su mislim 15-ak kn..za ratkape neznam:hm:
 

prignis

New member
Re: Dimenzije Felgi

I ja planiram kupit 16" čelične felge, zvao sam Lašiča u SLO i kažu da ih imaju i da je cijena nekih 39 eura, kad se odbije porez to je nekih 32 eura.
Za ratkape nisam pitao.
Inače, iste su ti felge za C4 i Peugeot 308, u Peugeotu je komad 430 kn.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

I ja planiram kupit 16" čelične felge, zvao sam Lašiča u SLO i kažu da ih imaju i da je cijena nekih 39 eura, kad se odbije porez to je nekih 32 eura.
Jesi siguran u ovu cijenu ??
Baš sam išel provjerit na njihove stranice i tam piše da je cijena dotične felge 46 € za nerezidente EU tj za nas..
Sad mi nije jasno kak su tebi rekli jedno,a na stranicama im je drugo :wtf:
 

prignis

New member
Re: Dimenzije Felgi

Jesi siguran u ovu cijenu ??
Baš sam išel provjerit na njihove stranice i tam piše da je cijena dotične felge 46 € za nerezidente EU tj za nas..
Sad mi nije jasno kak su tebi rekli jedno,a na stranicama im je drugo :wtf:
Siguran sam jedino da su mi tako rekli telefonom?!:confused:
Ne znam, ili je na stranici krivo ili mi je covjek telefonski krivo rekao...
 

akiramar

Active member
Re: Dimenzije Felgi

Bio do Furlana po nove zimske gume (zajedno s pola Zagreba) prošle subote.
Kupio sam GoodYear UltraGrip 8, 205/55 R16 91T, DOT 3011
Platio 337€ (nakon povrata poreza) + 20€ za montažu i balansiranje.
Primaju i HRKove, samo im je tečaj malo jači (7,6 umjesto 7,54).

Bilo nas je 4 u auto (žena, djeca i ja), prijavio gume na HR granici, nisu me ništa ni pitali (račun ili sl.) i prošao bez ikakvih problema.
 

dturcic

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ja sam prije par tjedana kupio 4 polovne čelične 15" - tip ih je imao na Berlingu.
Imam doma 4xzimske gume 15" 195/65 pa će felge odlično doć za zimski set.
Jedino me zanima oće bit problema obzirom da su felge ET19?:confused:
 

Matija

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ha čuj, moraš probati. S obzirom da je ET manji, možda nećeš imati problema (da će zapinjati za čeljusti), ali i to ovisi o širini felge.
 

Salle

Sektaš
Re: Dimenzije Felgi

u pravilu bi samo trebal kotač malo više van stajati, stavi na auto jednu pa budeš najblje znal
 

prignis

New member
Re: Dimenzije Felgi

Jesi siguran u ovu cijenu ??
Baš sam išel provjerit na njihove stranice i tam piše da je cijena dotične felge 46 € za nerezidente EU tj za nas..
Sad mi nije jasno kak su tebi rekli jedno,a na stranicama im je drugo :wtf:
Ne budi lijen, ja ponovno zvao slovence...:)
Mirda, bio si u pravu, ono sto si ti rekao je cijena za ET32.
Cijena koju je meni rekao je cijena za ET26. Kazu oni da njih prodaju za novi C4 i da te idu na njega kao i ET32.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

:hmmm:..sad mi više niš nije jasno :shock: ak ide po PS-u ET 32,kak onda oni vele da ide ET 26 :confused:

Ok,kužim da je na 15" felgi ET 27 i tu je onda minorna razlika uodnosu na ET 26..al da ti na 16" felgi, di citroen veli da ide ET 32,vele da stavljaju ove ET 26, to fakat ne kužim :wtf::whistling:
 
Na vrh