Gume i felge za C4 II

pocho

New member
Re: Dimenzije Felgi

obuo sam mu zimske gume, uzeo set čeličnih felgi, koji pad izgleda auta :D probao sam odmah u Molydonu neke ratkape uzeti ali nije pasalo. ništa, ništa, samo se žalim.
 

master2010

C4 1.6 HDI 112KS
Re: Dimenzije Felgi

Evo mog novog laganog zajeba ...
Naručio sam alu felge TOORA 4/108 16" ET 32 (to bi kak ti trebalo pasati), vulkanizer namontirao sve gume na felge, treba samo zamjeniti 17" - ice sa novim 16" -icama kad ono na prednjim kotačima felge zapinju o klješta diska.

Molim za brzo, najsigurnije rješenje, distanceri ili ipak čelične.
Hvala !
 

msvetec

New member
Re: Dimenzije Felgi

Ja namjeravam isto kupiti 15" gume i felge za zimu, vidim da neki spominju i kupnju šrafa.
Zašto se moraju kupiti novi šrafi kaj ovi koji sad drže 16" felgu nisu dobri?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

Kolko ja znam, ne ( barem meni nisu na c3 )..dosjed šerafa nije isti..na ovima za alu felge je dosjed ravan i ima one "šajbice" a na ovima za čelićne je dosjed konusni..
nek me neko ispravi ako sam u krivu :confused: al kod mene je tako :whistling:

edit..već me deda preduhitril..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Dimenzije Felgi

koliko sam ja vidio po fotki, msvetec ima čelične felge 16" - prema tome ti šarafi pašu i za čelične 15";)
to je već druga priča :whistling: ja sam mam pretpostavil da ima alu felge :angel:
 

msvetec

New member
Re: Dimenzije Felgi

Da moje felge su čelične, znači netrebam šrafe. Hvala!

Samo prvo provjeri jer na novi C4 idu felge 15".
Ovo je već provjereno u ovoj temi
 

master2010

C4 1.6 HDI 112KS
Re: Dimenzije Felgi

Da si pitao prije,reklo bi ti se da se to uopće ne može metnuti.
Sad je i meni krivo.
Nekak se svi razgovori vode oko čeličnih felgi 16" ili 15" za zimu, zanima me koje su dimenzije orginalnih 16" aluminijskih i koja ima je alternativa kod drugih proizvođača kad se radi o alu felgama (AEZ, DOTZ, TOORA, ENZO).
Hvala !

Provjerio sam u Citroenu !
Aluminijska felga za C4 oznaka je 7J16 CH4 ET29 (BOSTON) - Cijena 1600 Kn/KOM

Kod Furlana sam pogledao imaju par alu felgi 16" 4x108 ET25

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/?name=platisca.php&tip=50&doS=1&z=0&vr=4X108&c=16&f=/doc/doSaveAttempt/

Da li bi ET25 pasao ili je neki drugi parametar upitan, napominjem Alu felge koje sam ja kupio a ne pašu imaju ET35 !!!

Isprike na duplom postu!
 
Na vrh