Grand spacetoure 1.6, 120, 2019

nero81

Active member
Donator foruma
Napokon sam udomio stene iz azila. Prosao Zagreb , Ljibljanu, Celje...uzduz i poprijeko i nasao ptimjerak koji je ok ocuvan i zena je dala odobrenje.
Ne mogu rec da sam odusevljen. Htio sam 2.0 sa 150konja i malo jacom opremom , ali svi su bili osteceni ili crveni ili plavi. Meni ne smeta al ko mene pita... danas ga odvozio na zoll tablicama Ljubljana-Buzet. Snage ima malo vise nego bivsi c4 1.6 92hp ali nije da prsti od elana. Fali mu ono malo do 150. Al ok... e sad oprema, i tu sam malo nja nja. Nema bas neku opremu. Nema ni lampu u bunkeru, nema onaj rolo zastor za bunker, nema cep za adblu kod cepa za naftu iako sam ne znam zasto mislio da ima. Nema 2 retrovizora... uglavnom nema sta nema :) a ima malo toga. Gume celave ima. Potrosnja na toj relaciji 5.5l sa voznjom oko 130kmh. E da nema ni keyless. Sutra ide papirologija za uvoz...slike jos nemam. Narucio odmah gumene tepihe i onu kadicu za bunker.
Smeta insta nema puno ladica za stvari. Nema onunl ispod sjedala, nema nista na krovu... toga bas fali. Rupe u vratima su bas male. E sad, di da stavim mali vatrogasni aparat a da se ne rola po bunkeru?
 

diegos

Well-known member
Snage ima malo vise nego bivsi c4 1.6 92hp ali nije da prsti od elana. Fali mu ono malo do 150.
Čekaj tek da ga nakrcaš, a sigurno hoćeš s obzirom da si tražio veći auto... Slažem se da bi 2.0 150 bio taman ali je što je tu je, nije bilo prioritetno. Nek te dobro služi, ima sigurno dobrih strana, naveo si samo šta nema 😅
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ne mogu rec da sam odusevljen. Htio sam 2.0 sa 150konja i malo jacom opremom , ali svi su bili osteceni ili crveni ili plavi. Meni ne smeta al ko mene pita...
E sad oprema, i tu sam malo nja nja. Nema bas neku opremu. Nema ni lampu u bunkeru, nema onaj rolo zastor za bunker, nema cep za adblu kod cepa za naftu iako sam ne znam zasto mislio da ima. Nema 2 retrovizora... uglavnom nema sta nema :) a ima malo toga. Gume celave ima. Potrosnja na toj relaciji 5.5l sa voznjom oko 130kmh. E da nema ni keyless.
Smeta i sta nema puno ladica za stvari. Nema onu nl ispod sjedala, nema nista na krovu... toga bas fali. Rupe u vratima su bas male.
Poduži je taj popis čega sve nema…
🥺
Ja sam se na automatik privikavao tako da sam mjesec dana lijevu nogu držao nazad, priljepljenu za sjedalo!
😂
 

Mirage

Well-known member
Snaga neka te ne brine ja sam u Berlinga znao nakrcati i po 500 kg i opet ide odlično jedino što on ima malo kratak mjenjač pa je i do toga.

Citroen stavlja taj motor i u kombi onaj jumpy pa ljudi voze.

Taj motor s 130 ks je već na svom maksimumu.

Neka je s srećom.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ipak nema lampu(vjerovatno ni ukrasni poklopac motora isto),uštede izgleda!A što se dogodilo sa rolom,dobio noge!Da,i ja se iznenadio za AdBlue u gepeku!A što je najbolje ima označeno mjesto na plastici kraj točenja goriva za montažu!A kako misliš nema 2 retrovizora,nije da se to previše koristi,to je za 3 red(zar su ga otkinuli)!Također i ja mislim da ima premalo pretinaca,navikao na Berlinga!Iza volana prazan prostor,a ništa!Očigledno je nakrcano ispod,pa nije moglo.Čestitam za tepihe,bit češ super zadovoljan!Uglavnom sretno!

P.S-Predlažem isto tako i instaliranje LED-ice na retrovizor za pračenje regeneracije....

https://www.citroenforum.hr/threads/citroën-c4-grand-picasso-1-6bluehdi-88kw-120ks-by-rakonja.10487/post-215212
 
Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Kako izgleda taj ukrasni poklopac? Retrovizor bi mi bio super za pratit klince iza, nisu ga otkinuli nego valjda nije u toj opremi. Valjda. Ili je i on dobio noge. Rolo vj dobio noge, a vjerujem da polovni se da nac negdje.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ima dosta karamboliranih na Njuškalu,samo je pitanje koliko če tražiti za njega!Čudno mi da su prestali stavljati drugi retrovizor!Slabo se vidi na njemu,ali eto kao imam!Ili sam očoravio(ovo "ili" je viška :D)!Poslikam ti poslije pa usporedi dali je skinuto,i može li se naknadno staviti!I ja bih kao u svaki dosad auto nešto ubacio naknadno!Najviše multimediju iza za klince,ali nemogu je nači nigdje!Iako povlači dosta toga,jedinica,ekrani u naslonima,bežične slušalice(njih sam jedino našao)!Ali vidim da im kablovi od ekrana idu kroz sjedalo,pa je to malo škakljivo!Također i dodatne tipke na volanu,kao u starijim verzijama!To nije preskupo.Lampa se isto da naknadno montirati,vjerujem da je konektor za struju/punjenje negdje iza tapacirunga na lokaciji lampe!I evo link za najbolji adapter za OBD port,ako budeš koristio FAP aplikaciju!Odličan je,kratak....,može plastika biti na mjestu.Kad bude na akciji,jeftiniji nego na Njuškalu!

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/kopfhoerer-citro-n-c4-grand-picasso-spacetourer/2583763628-223-1595


https://www.aliexpress.com/item/1005004336964899.html?spm=a2g0o.detail.1000014.12.73e158e32nFMWP&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40000.326746.0&scm_id=1007.40000.326746.0&scm-url=1007.40000.326746.0&pvid=ebb677ee-7439-4249-a1fe-b57a8d611a1e&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.326746.0,pvid:ebb677ee-7439-4249-a1fe-b57a8d611a1e,tpp_buckets:668#2846#8114#708&pdp_npi=4@dis!EUR!35.49!26.62!!!273.00!!@2101ef6817001234283054308efc28!12000028808785111!rec!HR!865490832!


https://www.aliexpress.com/item/1005005065054764.html

 

Prilozi

nero81

Active member
Donator foruma
Bome si si dao truda sa multimedijom. Moji imaju tek 8mjeseci pa im ne treba jos :). Poklopac motora imam. Ove tipke na volanusu ok. Samo plug and play?
Ovo nadao u papirima. Izgleda da je remen mijenjan ali ulje bas i nije redovito
 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Bome si si dao truda sa multimedijom. Moji imaju tek 8mjeseci pa im ne treba jos :). Poklopac motora imam. Ove tipke na volanusu ok. Samo plug and play?
Ovo nadao u papirima. Izgleda da je remen mijenjan ali ulje bas i nije redovito
Vidim da je i dizna AdBlua mijenjana, ajde bar je nova....,treba to ponekad očistiti.Da,tipke samo Plug and Play, jedino neznam dali bi sve bile u funkciji, pošto nemam nešto u opremi...., ali ljepše/kompletnije mi izgleda! Stvarno me iznenađuje da ima poklopac. To ima, a uštedili na lampi!
 

Prilozi

Cale81

Active member
Kako izgleda taj ukrasni poklopac? Retrovizor bi mi bio super za pratit klince iza, nisu ga otkinuli nego valjda nije u toj opremi. Valjda. Ili je i on dobio noge. Rolo vj dobio noge, a vjerujem da polovni se da nac negdje.
I moj je došao bez rolice, u početku sam je kao tražio po oglasima, sada mi i ne fali jer ako je treći red sjedala u akciji onda je treba negdje zbrinuti (tako je vjerojatno i ostala negdje po šupama) jer smeta za ulazak. Stakla su dosta tonirana tako da sadržaj gepeka nije baš na izvolite.
Zar nema pretince ispod nogu srednjeg reda? Tu inače stoji komplet za krpanje i kompresor.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
I moj je došao bez rolice, u početku sam je kao tražio po oglasima, sada mi i ne fali jer ako je treći red sjedala u akciji onda je treba negdje zbrinuti (tako je vjerojatno i ostala negdje po šupama) jer smeta za ulazak. Stakla su dosta tonirana tako da sadržaj gepeka nije baš na izvolite.
Zar nema pretince ispod nogu srednjeg reda? Tu inače stoji komplet za krpanje i kompresor.
Ima predviđeno mjesto iza 3 reda sjedala za rolo, ali nije baš najbolje zamišljeno.
 
Na vrh