Gdje i koji akumulator kupiti

sipe

od Dijane do XM-a
Beren su čist ok. U xantiji je crown s čepovima, palio je na -12 bez problema :) Xm bosch s3, al je njemu kraj vijeka već.
 

brezC4

New member
Meni su se Vartini pokazali sasvim pristojni. Bosch je razvikan, pa je skup, a u praksi nije baš opravdao tu svoju cijenu trajnošću.
 

dejan

New member
Ja imam bosch silver,zakon je;)
A vesnini aku su mi trajali i do 7godina bez greske:cool:
bosch = varta= johnson controls

vesna stara-bele su bile iz slo i imal dvije preživjele 8 godina. A sad novije rade u makedoniji i kvaliteta jim je porazna kolko čujem.
Bumo videli, možda fulmena = exeide uzmem... 3godina garancije 60ah 600a za 60€.:thinking:
 

Marko

Well-known member
Ja imam Bosch aku, daj malo pozivkaj trgovine možda ti koja ima kakvu akciju staro za novo. Ja sam kupil svoga tak dobil popust 20% jer sam im staroga dal.
 

Krky

Lakerski profesionalac
I ja imam bosch u C3hdi 2004g prije par mjeseci kupio auto od prve vlasnice, i rekla mi da nije imala nikakvih problema, evo prošlo mu je 7godina 130tkm i još vrti hdi-a :palacgore:
 

ExOduS442xb

Racing
Kod mene Bosch već 4g+ i radi bez problema.
A kakav je Munja? Ono, podupiremo domaću proizvodnju itd :D Cuo sam da su navodno dobili licencu da se koriste u Fiatu, sad ne znam jel moguće da se to odnosi samo na Ex Yu i ostatak Balkana.
 

Sale123

New member
Gdje su najpovoljniji akumulatori?

Unaprijed se ispričavam ako je ova tema već prethodno negdje otvorena.

Naime uspio sam prezimiti sa starim akumulatorom ali izgleda da neće još dugo, sve se ćešće ukljućuje "economy mode" i javljaju se neke nebulozne greške na displeju, iste kao kad mi je riknuo i prethodni akumulator prije 4 god.

Stoga ako netko zna za povoljnu kupnju molio bih neka javi, inače trebam akumulator 75Ah.
 

Dalibor

Dado Tornado
nije, na necitroenu isto 10 godina (ne znam koja je marka), na ZX mu sedma godina...

inače ovog u ZX-u znanac napravio u garaži.
 

RI-C3

New member
pozdrav svima
evo došao je i taj dan da mi krepa akomulator
imam c3 1.4,75 ks

Na akomulatoru su ove oznake
L2 400 12 V
640 A (EN)

Pretpostavljam da je to 65 Ah jel,odnosno od 65 ampera jačine??

Jel moram raditi nešto posebno prilikom mjenjanja ili samo obično mijenjanje??Hvala unapred
 
Posljednje uređivanje:

BrziBobo

Bašo
pozdrav svima
evo došao je i taj dan da mi krepa akomulator
imam c3 1.4,75 ks

Na akomulatoru su ove oznake
L2 400 12 V
640 A (EN)

Pretpostavljam da je to 65 Ah jel,odnosno od 65 ampera jačine??

Jel moram raditi nešto posebno prilikom mjenjanja ili samo obično mijenjanje??Hvala unapred
L2 je oznaka vrste kutije akumulatora, to su dimenzija 242 duzina, 175 širina.
jedno je oznaka A (snaga), a drugo je AH (kapacitet)
po tvojim oznakama riječ je o 12v-64Ah 640A, ako se odlucis na EXIDE rijec je o Premiumu oznaka EA640.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Stoga ako netko zna za povoljnu kupnju molio bih neka javi, inače trebam akumulator 75Ah.
Na Xsari 1.4 benzin je 8 godina radio VARTA 45Ah (bio prva ugradnja) ponovo kupio VARTA ali 55Ah vozio 5 god i prodao auto 2011god. Kupac vozi auto i ne razmišlja o accu. Dakle sad je cca 7 god. Bosch je dosta skuplji, bio i onda a i sada. Dakle na izbor.
Munje su nažalost 4-5 god trajnost. Naravno ovo je moje mišljenje. Lp.
 
Na vrh