Gdje i koji akumulator kupiti

robi

New member
Koji akumulator kupiti 45ah ?

Ima u Tokiću

AKUMULATOR ATOM 45AH D+ (360A) 290,00 kn

ili u Metro neki car jack isto 290kn

Ili nešto drugo slične cijene ?
 

Automatic

Well-known member
Ja sam prije par godina kupil tokićev i još radi .Ma kupi onog za koji moreš dati pare ,i tak svi daju garanciju 24 mjeseca,ako kupiš mokrog moraš ga jednom godišnje prekontrolirat da ne ostane bez kiseline,ak je zatvoreni nemreš niš.Svakog je dobro barem jednom godišnje prije zime ostavit da se dopuni punjačem
 

Fex

Member
Frendovi mi rade u Tokiću i kažu da su ok ti Atom. Dosta ih prodano. Niko se nije žalio. Mislim da ih Fiamm radi, da su tak rekli...
 

mridikul

New member
Ja danas zamijenio Energizer 70ah 640a, starost nepoznata kupljen s autom, za 4max 75ah 700a iz intercars-a za 400kn. Auto pali bolje nego inače po ljeti a kolko će trajat pitanje je. Na vazi i jedan i drugi ravno 16kg.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja sam danas uzeo ovaj TQ od Tokića. Doduše 60AH....
Sad, nisam još smontirao, ali nadam se da će potrajat koju godinu...
Takav i meni ide u c3..
Koliko si ga platil?
ja upravo tražim 60a, 24cm +desni, nisu baš jeftini..
u KC mi nude:
Exide 580kn
Topla 492kn
Vesna 449kn
Formax 372kn
kaj bi mi vi preporučili od ovoga?
osim Exide, preskup mi je..
 

Dalibor

Dado Tornado
još uvijek postoji i hrvatska tvornica akumulatora MUNJA

često ih vidim po dučanima po popularnim cijenama, pa ako netko želi podržati našu proizvodnju :)

 

Krky

Lakerski profesionalac
A el je tko čul za taj Formax?
Nekak mi taj najbolje paše, sad u Siječnju kad mi je novčanik prazan :D
 

robi

New member
Na kraju sam kupil car jack u Metrou, za sad sve ok, garancija 2 godine ko i svi drugi.Pokraj etikete se vidi da radi ciak za Metro.
 

aquarius

New member
Takav i meni ide u c3..
Koliko si ga platil?
ja upravo tražim 60a, 24cm +desni, nisu baš jeftini..
u KC mi nude:
Exide 580kn
Topla 492kn
Vesna 449kn
Formax 372kn
kaj bi mi vi preporučili od ovoga?
osim Exide, preskup mi je..
Najbolje bi ti, prema katalogu, odgovarao akumulator 60Ah / 540A. Èiji je taj 4max, čija proizvodnja?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Njemački neki..
al je caka kod mene da je prekjučer bil lep sunčan dan, pa mi je bilo dosadno, reko idem ja pogledati taj stari Bosh akomulator, jedva sam mu odlomil onaj poklopac gore i imam kaj za videt, jedna čelija na pol suha, odmah ja njemu sunul malo kišnice, dobro da je bilo kiše ovih dana pa se pesu u ranjglici nakupilo..
denam ga 2 vure na punjač, pa na auto i vrti ko blesav :D:cool:
odmah sam vrnul komšiji njegov..
dobro kaj nisam kupil novi :D
 

vborovic

C5 modifikator
Za novije aute, ako primjetite da Vam se često pojavljuje Economy Mode, npr, svaki 2. ili 3. put kad god da dođete do auta i želite ga pokrenuti, potrebna je zamjena akumulatora ... iako se motor bude pokrenuo, moderna elektronika je toliko osjetljiva na minimalni pad napona ispod određen granice da odmah ide štedjeti ... vremenski, ako je akumulator star 4+ godina, definitivno zadnji rok za zamjenu ... naravno, odnosi se na one kojima smeta taj Economy Mode, kome je svejedno, slobodno zanemari do trenutka dok bude auto morao paliti na kleme ... :D ...
 
Na vrh