Forumska obilježja

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Naljepnice sve sa logom foruma.
Pozdrav Zlatko,

Lijepo je vidjeti interes i drago mi je da postoji. Međutim, situacija s upotrebom loga, osim za naljepnice i ovdje na forumu, je nešto pravno složenija i nije striktno pitanje moje želje. Odavno bih štampao ih da samo o njoj ovisi. ;)

Alternativa koju možemo napraviti je eventualno samo adresa CITROENFORUM.HR bez korelacije dodatnih obilježja s njom.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Pozdrav Zlatko,

Lijepo je vidjeti interes i drago mi je da postoji. Međutim, situacija s upotrebom loga, osim za naljepnice i ovdje na forumu, je nešto pravno složenija i nije striktno pitanje moje želje. Odavno bih štampao ih da samo o njoj ovisi. ;)

Alternativa koju možemo napraviti je eventualno samo adresa CITROENFORUM.HR bez korelacije dodatnih obilježja s njom.
u biti onda se smijemo organizirati, da netko od nas na forumu i ako ima dovoljno interesenata da napraviti majice, naljepnice, kape več kako bude zainteresiranih.

S tim da otisak bude striktno sa logom našeg foruma.
CitroenForum.Hr
to bih bilo ok!
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Zlatko, nažalost, baš naprotiv. :( Dakle, kao što sam napisao u prethodnoj poruci, pravna situacija oko prava na korištenje logotipa u takve svrhe je složena. Takvo što trenutno nije moguće, a isključiva odluka ne ovisi samo o meni. U pritivnom bi već odavno imali i majice i kape.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma minimalizam treba udarit. Bijele majce sa velikim crvenim ''cfh'' na leđima. I to je to.
 
Posljednje uređivanje:

ZlatkoC4

Well-known member
Sve mi se čini da od sve ove priče neče biti ništa, ŠTETA.
Ali dobro.
Idemo dalje.
Zato može jedan. Pan da osvježi dan:grin:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Sve mi se čini da od sve ove priče neče biti ništa, ŠTETA.
nisam razmišljao na tom tragu, ali priča mi je donekle jasna. Mislim da su Ivan222 i Charile pogodili poantu i o čemu se radi i dali OK rješenje. :whistling: :angel:
 

AX-ja

èudo jedno
pa kakav bi mi bili narod kad se ne bi snasli.
ovo s "cfh" je sasvim ok.
u tom pogledu bi mogli nesto,kad vec ne ide drugacije.

a na kraju krajeva uopce nije lose ni samo adresu stavit kako kaze sale,bez drugih obiljezja.
adresa sve govori
 

vborovic

C5 modifikator
Ne ulazeći u dubinu problema oko trenutnog logotipa CFH-a (da li je do nekoga tko ga je dizajnirao, ili je do Citroena Hrvatska koji nisu dali odobrenje na korištenje brenda, ili što već), na majici bi moglo samo biti www.citroenforum.hr (citroen slova mogu recimo biti crvene boje), ili tako nešto i za prvu silu dosta ... ako bi stvarno bili dosljedni, za bilo kakve znakove bi morali ishoditi odobrenje vlasnika/autora, pa tek nakon toga raditi neko rješenje ... a to može potrajati ...

Ako bi dobili odobrenje od Citroena Hrvatska na korištenje chevrona i tipografije (font-a) na papiru (ukoliko već ne postoji), onda u krajnjem slučaju možemo i napraviti sasvim novi logotip foruma, ali to je na drugim ljudima na razmišljanje

A ako je problem o citroenforum.hr kao nazivu uopće (tko ima prava nja njega?), to je onda sasvim nešto drugo.
 

markan1000

Well-known member
a opcija s nekakvim original citroenovim majcama, za koje već netko ima odobrenje za korištenje citroen znaka, pa onda naknadnim doštampavanjem citroenforum.hr ili cfh ili nešto treće je pretpostavljam preskupa. ili i ta opcija nije "legalna"?
 

vborovic

C5 modifikator
Jedine originalne majice (s odobrenjem) su one od Citroena direktno (njihov dućan, butique, kakga tko zove, ili online webshop i sl) ... one su skupe, svaka košta cca 300 kn/kom (majica kratkih rukava) ... pa tko voli, nek izvoli ... doštampavanje foruma ne rješava problem (ili ga tek otvara) ako se nema pravo na naziv foruma ...
 

La Marche

Iskreni optimist
Ako pođem od toga što je Sale napisao:

"Alternativa koju možemo napraviti je eventualno samo adresa CITROENFORUM.HR bez korelacije dodatnih obilježja s njom."

ne bi smjelo biti problem izraditi ovako nešto:



Tip slova je usklađen sa Citroen fontom iz Citroen znaka.

S obzirom da je tako (više nego) minimalistički vizualni izričaj, ja bih ipak savjetovao košulju, a ne majicu.
Prejadno i prejeftino će izgledati majica s tim ili, bože ne daj, baseball kapa.

Pa kupujete felge za tisuće kuna da bi auto izgledao dobro, a onda ćete staviti neku krpu na sebe, sumnjivog porijekla i izvedbe, na sramotu sebi i forumu.

Nadam se da razumijete da je ovaj odjevni predmet jedna vrsta službene odjeće i MORA biti prezentna.
 

AX-ja

èudo jedno
meni je ova kosulja super.
jako lijepo,definitivno bi i nesto tako trebalo.

posto na prste mogu nabrojati koliko sam puta obukao kosulju,mislim da mi majica ostaje ipak na prvom mjestu.
 

La Marche

Iskreni optimist
Jedno ne isključuje drugo.

Za izlaske u javnost i susrete foruma ide vezena košulja.

Majicu uzmeš peri-deri s tiskom, pa u njoj provjeravaš ulje i pumpaš gume, ili gledaš tv. Znači - za svakodnevnu upotrebu.

Polo majica je "ni vrit ni mimo".
 

ZlatkoC4

Well-known member
Dobre su te ideje i sviđa mi se košulja kao i ona prethodna, ok su i majice.

Ali ne moramo se zamarati s tim jer od te priče ništa.
Može jedino svako sebi potražiti majicu ili košulju za susret sa logom citroen i to je to.

Ali od ovoga za forumaše što smo pričali ne bu niš. Bar ne za sada.:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja to gledam možda iz drugoga kuta.. možda ovako :D
da naš forumski natpis koji god da je, bude na leđima od loparice do lopatice..
a sa prednje strane dolaze oni koji budu tu maicu ili rubaču platili.. :D:D
a to su, primjer: Lageros, Tokić, ProParts ili Krky d.o.o. :D:D
a na nama je da rečemo veličinu i da budemo donator foruma od 01.04.2015g..
eto, to je samo moja ideja.. tak se to drugdje po raznim klubovima radi..
 

vborovic

C5 modifikator
Jednog lijepog dana dok budu preduvjeti zadovoljeni za tako nešto, al opet, nismo neka trkača ekipa da nam sponzori budu Tokić i sl. (ništa protiv nikoga) ... eventualno Citroen logo uz odobrenje generalnog uvoznika, i ništa drugo nam ne bi trebalo
 

Franz

Well-known member
a sa prednje strane dolaze oni koji budu tu maicu ili rubaču platili..
Slučajno sam u firmi koja je glavni uvoznik za niz proizvođača auto opreme. Kod tih sponzoriranja redom ti se svode ponude na postotak popusta za članove klubova. Takva je praksa, a cash ti nitko ne daje. I o tim "popustima" imam svoje mišljenje, ali neću ništa komentirati. Nismo anonimni, sve se dozna. :)
Tako da i to plaćanje štampanja majica, osim doslovno ako niste racing team, što Borović kaže, zaboravite odma. :)
 
Na vrh