Forumska obilježja

igor

New member
Inače izrada programa za kompjuterizirani strojni vez je 1000 uboda cca 30kn, a broj uboda vezenog amblema ovisi o samoj veličini dotičnog amblema. Naprijed na prsa kod srca npr išel bi amblem ševroni cca 6x6 cm (predložak) što bi otprilike bilo od 5-6 tisuča uboda što bi iznosilo cca 180kn (program koji se jednom napravi i plati imamo doživotno i može se bilo kad ponovno koristiti za vezenje) nadalje cijena jednog takvog amblema ševroni koštala bi pojedinačno za svaku majicu cca 10-15kn naravno za nas sa CFH popust obavezno tražim. Na leđa nemože ići amblem cca 30x15 cm to je bezveze previše bi ukrutilo majicu pa to nebi bilo dobro za majicu koja je inaće tanka pa bi to narušilo njenu kvalitetu i sam izgled amblema a najbitnije nebi bilo ugodno za nošenje. Tako da za to bi okvirno trebao znat koja veličina amblema bi išla na leđa (moj prijedlog 6-7cm visina i 17-18 širina) pa bi i više pojedinosti mogao znat o cijeni itd, pa opet tražim prijedloge za isti. Opet nemre bit kao i prednji jer je premali u odnosu na veličinu površine leđa na majici.
 

La Marche

Iskreni optimist
Kao što neki na forumu već znaju, cijeli život se bavim ukrašavanjem tekstila vezom.
Malo sam razmislio o toj temi i nije dobro tok misli krenuo.
Pitanje treba krenuti odavde:
Želimo li pokazati kulturu i istančanost, želimo li neku odjeću za slobodno vrijeme, želimo li biti prezentni ili želimo proći jeftino?
Prvo to treba odrediti, inače će biti razočaranja.
Može i sve to zajedno, ali mi kao forum moramo prvo tu zauzeti stav što želimo tom odjećom reći o sebi.

Nakon toga tek možemo dalje izborom odjeće i tipa ukrašavanja te odjeće.

P.S. Za vezene programe ne brinite, za svoje njemačke suradnike imam već odobren program tekstila PSA grupacije.
 

deda

New member
Radio sam za dosta firmi,pa i za Citroen od kojih smo dobijali majce,košulje,jakne,prsluke,kape... sa izvezenim logovima.
Amblemi koji su bili vezani na leđima,nitko nije želio nositi,imam ih pun ormar,jednostavno nam je svima to bilo nekako bez veze i previše kičasto_Odjeća koja je imala vezove na prsima i to uglavnom na ljevoj strani,ne previše veliki,pa na kragnama, izgledaju fantastično otmjeno i možeš ih nositi i u operu.Sve drugo je prenapadno i ljudi ih ne voli nositi.
Imam fenomenalnu dvostruku jaknu od citroena,sve je super,ali imaju veliki vezani natpis CITROEN na leđima,meni je to izuzetno napadno i bez veze,a jakna je fenomenalna,ali upravo zbog toga natpisa je ostala sačuvana,jer je malo nosim.
 

vborovic

C5 modifikator
Mislim da bi jednostavne majice (svakome članu na odabir boja i veličina) sa termalnim otiskom, tipa na lijevom dijelu Citroen logo (stari ili novi), na desnom logo forum ... može biti jednobojno, ili višebojno, ovisi o cijeni ... strojno vezeno na kvalitetnoj podlozi je najkvalitetnije rješenje, ali ne znam koliko bude opravdalo namjenu (obući majicu par puta u godini, svaka čast onima koji je budu nosili svaki dan)
 

La Marche

Iskreni optimist
U potpunosti se slažem s dedom. Veliki reklamni oglasi otraga trebaju biti po mom mišljenju samo na radnoj odjeći i na sponzoriranoj odjeći, te na onima koji se vole razmetati. Citroen sigurno ne spada u marku s imageom razmetljivosti. (mala mentalna vježba - za koje marke automobila biste predložili veliki drečavi natpis na leđima?)

Osobno, predložio bih svjetlosivu košulju sa znakom citorenforuma na lijevoj strani prsa, te malim Citroen znakom na desnoj strani, ispod citroenovog znaka i srebrni DS znak.

Napominjem odmah da je natpis na znaku foruma (usput rečeno, znak je sjajan primjerak grafičkog dizajna, odskače od oblikovnog smeća koje je zadnjih godina preplavilo web, tko ga je napravio, zna li se?), onaj na crnoj podlozi premali da bi se radio u toj veličini, pa bi crna crta bila moguća jedino bez tog natpisa.

Ah, da. Cijena programa za vez. Cijene o kojima igor piše su nekad (možda i) vrijedile. Na ozbiljnim tržištima se već desetljećima ne obračunavaju tako (da sad ne duljim kako i zašto).
Kako god, jasno da programiranje ne budem naplaćivao za citroenforum.
Sitotisak ako je izuzetno kvalitetan također može, ostale tehnike (osim kvalitetne sublimacije, no ona ovdje tehnološki ne dolazi u obzir) mi kod nas ne ulijevaju povjerenje.

Evo, nije mi vrag dao mira, zainteresirala me cijela priča... Ovako sam zamislio:



Za ovako finu stvar, isključivo vezenje bi došlo u obzir.
Ovo je muška košulja, jasno da bi se za žene koristile ženske bluze, na otprilike istim mjestima izvezene.
 
Posljednje uređivanje:

goranpo

Member
Moj glas je za majicu kratkih rukava ili polo majicu sa logom Citroen foruma, cijena sigurno ovisi o kolicini ali eto ako ce se raditi majice kratkih rukava ja sam sigurno za.
 

vborovic

C5 modifikator
@ La Marche - Ne izgleda loše, samo što bi ja maknuo DS, to bude ionako zasebni brend uskoro, pa ne znam koliko smisla stavljati ga ovako ispod Citroena... npr, kad bi takva košulja koštala do 200 kn, ja bi je sigurno naručio ... to ne znači da su i ostali spremni dati toliko za nju (ili su možda spremni i puno više) ... ali da su majice nekako "prihvatljivije" od košulja, mislim da stoji (osim ako želimo glumiti Citroen menadžere po druženjima, al onda mjesta za izlazak isto moraju biti u skladu, tipa tamo gdje je piće dobrodošlice 50 kn ... :D )
 

deda

New member
Ovo je ljepo,jedino po mom ukusu bi metnuo znak od DSa na obe kragne.To bi bilo kao da imaš poseban status i isticanje DS linije kao ekskluzive.DS makar je odvojen brend,on je i dalje Citroen,isto kao što je Leksus i dalje Toyota.
Sigurno se netko tko posjeduje DSa ili će ga posjedovati htjet priključiti.
 

La Marche

Iskreni optimist
Ovako, nakon par prvih komentara:

1.Odjeća nije niti za Citroen niti DS, nego za Citroenforum. Na forumu su obje zastupljene, pa neka tako ravnopravni budu i na odjeći.

2.Vez na ovratniku ipak malo previše odvlači pažnju, blizu je lica, pa je jako uočljiv, iako površinom mali, te bi to ograničilo korištenje košulje u prilikama kad baš i ne treba gurati znak firme u prvi plan, pa bih pustio ovratnike na miru.

3.Majica ne isključuje košulju i obratno.
Problem su, međutim, narudžbe malih količina (na moju iskrenu žalost, treba raditi s odjećom na ponudi veleprodaje iz uvoza, jer je izrada nove kod nas neekonomična i što je meni još važnije, krajnje nepredvidive kvalitete materijala i izvedbe), kad tražim manje od deset komada neke majice u jednoj veličini, malo se trgovci veleprodaje mršte.
Možda kvalitetna polo majica (ali zbilja kvalitetna, jer ima svega, no takva nije baš jeftina) može biti neki srednji put.

4.Cijenu ću doznati uskoro. Već se raspitujem, ja ipak dizajniram i ne trgujem, pa nemam trenutni pregled svih cijena, no imam pouzdane dobavljače; javim za polo majice i košulje čim doznam.

5.T-shirt bi bio najjeftinija opcija, ali malo teži svjetlosivi, oko 180g, pa ću javiti i za to čim doznam.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ovo što je kolega La Marche predložio za otisak na ljevoj strani forum, desno citroen i ds. to je sasvim uredu. :palac-gore:
Jedino što to isto treba otisnuti na majice. To bih cjenovno bilo prihvatljivije za sve naše forumaše. To je ionako namjenjeno za susrete i druženja. ne za svaki dan.

I uz to bih ponovno pokrenu i priču za naljepnice za staklo koje se ljepe izvana. koliko zainteresiranih bi bilo.

Po mome bih bilo idealno kad bih se naručivala majica kratkih rukava, naljepnica foruma, te kapa. zašto kapa pa neču biti u majici ili košulji na susretu zimi. kiša i sl.
 

igor

New member
Svijetlo siva polo majica s logom foruma na lijevoj strani prsa i ševronima na desnoj je ok, no ds oznaka mi se ne uklapa jer ne voze svi ds-a pa recimo ja koji vozim ax-a neću ds oznaku na majici nek svako odluči za sebe. Iz mojih izvora polo majica u boji 180gramska koštala bi 37kn + oba veza cca 15 kn = 52kn po majici.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Svijetlo siva polo majica s logom foruma na lijevoj strani prsa i ševronima na desnoj je ok, no ds oznaka mi se ne uklapa jer ne voze svi ds-a pa recimo ja koji vozim ax-a neću ds oznaku na majici nek svako odluči za sebe. Iz mojih izvora polo majica u boji 180gramska koštala bi 37kn + oba veza cca 15 kn = 52kn po majici.
I ja se slažem za ds, ni na moj c3 nepi pasalo :D
ova cijena je ok..
ja bi prvi uzel jednu..
 

vborovic

C5 modifikator
Ajde, da nisam jedini "protiv" DS natpisa ... kažem, ništa direktno protiv toga, ali Citroen je Citroen, a ovo ostalo je dodatno ... zaštno ne bi bilo i C kao oznaka većine novijih auta, ili PSA kao grupa ... ista logika i za DS ...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Svijetlo siva polo majica s logom foruma na lijevoj strani prsa i ševronima na desnoj je ok, no ds oznaka mi se ne uklapa jer ne voze svi ds-a pa recimo ja koji vozim ax-a neću ds oznaku na majici nek svako odluči za sebe. Iz mojih izvora polo majica u boji 180gramska koštala bi 37kn + oba veza cca 15 kn = 52kn po majici.
smatram da bih svi trebali nositi obilježja i Citroena i Ds jer na forumu smo zajedno a tako če biti i na susretima.

Na taj način gledano onda bih svaka majica trebala nositi oznaku vozila, AX, Ami, C3, c4 itd. to bih onda izgledalo po meni kao cirkus.
Ali smo zato tu da se usaglasimo što je najprihvatljivije.

Ovako se samo rade podjele. a i Citroen i Ds je jedan Citroen Forum ili ja krivo to vidim????

A molio bih i da nam se Admin Sale obrati sa mišljenjem na ovu tematiku.

Ajde, da nisam jedini "protiv" DS natpisa
Ne radi se ovdje za ili protiv DS je sastavni dio Foruma?
A mi ovdje raspravljamo o označavanju forumaša sa citroen foruma ili postoji dva foruma ?
 

vborovic

C5 modifikator
Ako se slažemo da je trenutno (barem na našem tržištu) "DS" serija automobila, zašto se onda i druge serije od Citroena ne istaknu (ne očekujem to, samo kao argument)? Ako se DS izbaci s vremenom kao zasebni automobil, onda on sa Citroenom nema veze, to bude firma za sebe ... kao da hoćeš imati VW i Škodu zajedno na natpisu, a voziš Škodu ...

Uostalom, chevron ne treba biti posebno istaknut, ako je već sastavni dio CitroenForum natpisa (u prvom slovu O), više reklamiramo forum, ne Citroen ...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ako se DS izbaci s vremenom kao zasebni automobil
Ovdje samo govorimo o članovima foruma. Ako radimo majicu za susrete i druženja Citroen Foruma onda obilježja kao što su Citroen I DS su sasvim logična.

A da bih onda ovu polemiku otklonili, onda treba na majici staviti samo logo Foruma i sve ok!
Ovako se inače rade samo podjele. A mi govorimo o okupljanjima i susretima. Pa i ja sam vozać citroena pa mi nebi smetao znak ds ispod citroen loga. To je citroen izbacio na tržište. pristup na način da se razdvajaju obilježja na jednom forumu su bespredmetna to če samo odbiti ljude a ne privuči. Meni nebi smetalo da imamo još desetine DS-ova na Forumu kao niti na susretima. Pa mi je onda i označavanje jednog i drugog modela logična jer to je citroen forum.
Ako se taj model izdvoji iz grupacije i sa Foruma onda čemo štampati nove majice, kape. i tome sl.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ljudi,
Nemojte nepotrebno komplicirati :mad:
Ako su ovo forumske majice, onda samo logo foruma..nikakvi ševroni i ostali bakrači
Po meni, najbolje bi bilo polo majica i izvezeno logo..Nek Igor i LaMarche naprave prijedloge i kolko bi izašlo i amen...:angel:

I da, prije ikakve akcije, treba pitati Saleta u vezi loga foruma...on je osmislio i polaže prava na isti :cool:
 

ExOduS442xb

Racing
Ako netko ima viška naljepnicu ja bi kupio, kome i koliko prebaciti novaca, već dugo čekam na to, moram mijenjat neka stakla pa nikako to obaviti a nisam htio dok ih ne zamjenim, a s obzirom da ih skoro pa nema onda bolje uzeti dok ih ima još.
Može poruka na PM:)
 
Na vrh