Engine Fault i "UREA" lampica

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koliko sam upućen, nema mehaničkih zahvata za gašenje Adbluea... a ako se kvalitetno odradi i ne baca greškeu računalu, na tehničkom ti nemogu ništa.
 

Dušan

New member
Hvala, care. Nadam se da nema naknadnih problema u onom drugom smislu, po pitanju rada automobila nakon toga.
Sve je to novo, verujem je da prvo "isključivanje" urađeno pre možda par godina, te da još ne može sa sigurnošću da se kaže kako nema nikakvih daljih komplikacija nakon toga.
 

Mirage

Well-known member
Taj sistem u suštini baca ureu u ispuh koja na sebe veže nox i pretvara ih u dušik i vodu.

Softversko isključivanje se radi da sistem ne radi više a računalo mislili da je sve ispravi i u funkciji.

Kada je sustav došao u kamione manje više su svi to imali deaktivirano.

Tko to zna napraviti ne utječe na rad vozila a euro 6 norma se ne mjeri na tehničkom već ide na dijagnostiku. Ako tamo ne pokaže znači da sve radi kako treba.
 

pokra89

Well-known member
Hvala, care. Nadam se da nema naknadnih problema u onom drugom smislu, po pitanju rada automobila nakon toga.
Sve je to novo, verujem je da prvo "isključivanje" urađeno pre možda par godina, te da još ne može sa sigurnošću da se kaže kako nema nikakvih daljih komplikacija nakon toga.
a gdje bi to radio, i koliko bi te došlo?
 

Dušan

New member
Baš se nešto plašim to da uradim, a opet kad pročitam šta se dešava i da čak ni nakon zamene pumpe nisi siguran da li će i kad isto da se ponovi...
A takoreći sam tek kupio auto, pre 4 meseca...
Cene ove deaktivacije se kreću u rasponu od 150-200€. Znam da je ovo tema za "Cactus", ali sam tu pronašao problem sa "ureom", pa sam tu pisao. Inače, imam C4 Picasso 1.6 blue hdi, 2015. godište. Kupio ga pre 4 meseca i evo problema. Da sam znao da blue hdi ima taj problem, ne bih ga kupio. Jer, kad sam se pre kupovine raspitivao o tome kakav je model picasso, nije mi padalo na pamet da kažem onome koga pitam da je u pitanju taj blue hdi. To mi je bilo potpuno nevažno. I eto ti sad...
 
Posljednje uređivanje:

pokra89

Well-known member
Zar nije nisu svi PSA dizeli od 2014 pa na ovamo, BlueHDi?
A ta urea je toliki problem da su dovoljne 2min guglanja. Ali dobro, isključiš to sranje i ideš dalje
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
nije mi padalo na pamet da kažem onome koga pitam da je u pitanju taj blue hdi. To mi je bilo potpuno nevažno. I eto ti sad...
S obzirom na trendove, to bi ti mogao biti samo plus. U budućnosti se spominje hrpa velikih gradova koji kroz idućih nekoliko godina planiraju zabraniti prometovanje kategorijama nižim od "Euro 6".
 

Dušan

New member
Samo da mi još jednom potvrdite, pošto mi se nešto ne da da skapiram. Kad se deaktivira ad blue, auto je i dalje euro 6 zvanično, odnosno ne postoji način da neko provali da je isključen? I u zemlji, i u inostranstvu? Osim na dijagnostici, ali ako sam razumeo to je nešto na šta te niko neće primorati, da bi ti proverio da li si ga deaktivirao? Izvinjavam se ako sam malo dosadan.
 

markan1000

Well-known member
Čisto sumnjam da kod izdavanja potvrde o euro normi netko spaja dijagnostiku i pokušava skužiti jesi li ugasio sistem ili nisi... Znači ako si prošao tehnički, onda se vjeruje papirima i dobije se potvrda o normi.
Ako te na tehničkom skuže da si prtljao, nećeš proći tehnički, nećeš moći registrirati auto, bit će ti parkiran doma u garaži i onda te zaboli koja si norma :)
 

Dušan

New member
Da, ali svi živi me ubeđuju da je nemoguće da se to otrkije na tehničkom. I još jedna stvar, da li nakon brisanja ad blue-a on može da se u bilo kom trenutku "vrati"? Pod pretpostavkom da kad se to uradi si opet u obavezi da otkloniš kvar.
 

markan1000

Well-known member
To ne znam...
Mene bi u ovoj priči najviše mučilo kako jednog dana kad će se auto prodavati potencijalnom kupcu objasniti da je ad blue poništen, ali da je sve u redu i prolazi tehnički bez problema. Mislim, može se i prešutjeti naravno...
 

Dušan

New member
To ne znam...
Mene bi u ovoj priči najviše mučilo kako jednog dana kad će se auto prodavati potencijalnom kupcu objasniti da je ad blue poništen, ali da je sve u redu i prolazi tehnički bez problema. Mislim, može se i prešutjeti naravno...
Veruj da u ovom trenutku uopšte ne razmišljam da bi u skorijoj budućnosti prodavao auto. Ne zato što sam ga skoro kupio, već zato što je malo reći da sam oduševljen automobilom. Samo da nije te uree...
Samo moram da još vidim može li to da se u nekom trenutku "vrati".
 
Na vrh