Economy mode

visaluteju

Well-known member
Poginaldo da li ti radio uredno pamti sat i do koje je pjesme stigao kad ga upalis ili se ponisti ?

A sto se tice economy mode da on se javlja kad nesto izvuce akumulstor ili je oslabio medjutim to je i opcija u novijih suta da pogasi bilo sta sto trosi aku a auto je ugaseno. Znaci novo auto sa novim akumulatorom ce otici u economy mode nakon slusanja 15 min muzike ali ne jer je aku opasno ispraznjem vec je sigurnosna mjera ako si ti greskom upalio radio ili da ga ne zaboravis ugasiti...ili upalis neka svjetla itdd... Sledece paljenje auta ne bi smjelo vise prijavljivati eco mod osim ako sku nije los ili nesto stvarno vuce struju
 

Milosh

Test
Pa kod svih francuza je to tako kad se radi o nečemu što stvarno troši struju (iako je ta potrošnja stvarno mala) dok motor ne radi.

Kod Forda na primjer kad se upali radio dok je motor ugašen, na radio piše poruka "1 Hour" što znači da će se radio ugasiti nakon 1 sat zbog akumulatora. Nakon toga je potrebno samo kratko upaliti motor i može se postupak ponoviti. Ali 1 sat je puno više od 10-15 min koliko francuzi dopuštaju.

Zamišljam zaljubljen mladi par, još uvijek van braka, kako leži u autu u ljetnoj noći i gleda zvijezde ili uživa u tihoj muzici, a onda on kaže "Izvini, samo da upalim auto", i onda drndanje motora pokvari atmosferu.
Drago mi je što nisam vozio francuza dok sam bio u toj fazi. :D
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Alo milosh!? Ti si romantik kad se rjesis citroena uzmi mondea karavana s panoramom! :) u 15min more se i dvaput, ...s predigrom [emoji14] viva la france!
 

Mirage

Well-known member
Ja dok sam trebao romantiku u autu i ugođaj vozio sam auto koji je to mogao ali i dalje je zamjerka ovome što čuva akumulator do te razine da neda ni jedan roštilj odraditi.

Meni nikad nije nakon paljena auta izbacio economy mode samo nakon slušanja radija.

Makar Francuz i elektronika
 

gambler072

C5 enthusiast
Zamišljam zaljubljen mladi par, još uvijek van braka, kako leži u autu u ljetnoj noći i gleda zvijezde ili uživa u tihoj muzici, a onda on kaže "Izvini, samo da upalim auto", i onda drndanje motora pokvari atmosferu.
Cesto mi se desavalo sa Peugeotom :grin::grin::grin: Jedino je sreca sto francuzi ne traze da stisnes kocnicu i kvacilo da bi upalio auto, pa uspijes i sa zadnjeg sjedista :D
 

Profiler07

Well-known member
Bluetooth zvucnik koji za samo 1 punjenje moze 10h neprekidno raditi uparen sa mobitelom je pravo rjesenje...ne znam zasto se handrite toliko oko radija u autu :)
 

Milosh

Test
Bluetooth zvucnik koji za samo 1 punjenje moze 10h neprekidno raditi uparen sa mobitelom je pravo rjesenje...ne znam zasto se handrite toliko oko radija u autu :)
Da, a gdje je to bilo prije 10-20 godina? Stvari o kojima pričamo su stvari koje ljudi normalno rade sa autom.
 

La Marche

Iskreni optimist
Preporučujem ljudima koji "normalno" rade sa autom:
Auti (i druge stvari) se mijenjaju.
Pratite tehnološke promjene i slušajte ovaj Profilerov jednostavni i jeftini savjet bez nepotrebnih mudrovanja.
Make it simple.
Koristite i Deezer, puno bolje od radija i vlastitih usb stickova, kojekakvih memorija i cda i audio kazeta, gramofonskih ploča i kolutnih magnetofona.
 

Cutac

Prèkaroš
Je, smeta vam što se eko mod pali nakon 15 minuta. Ali niste valjda došli razmišljati o životu. 15 minuta je dosta za "noć je prekrasna", a onda "ajde mala mora se, da krcamo orase!"
:)
 

Brruno

Well-known member
To nije baš mjerilo. Mislim, možda te to oslobodi Economy Moda, ali ako tako treba raditi, to je onda teško sr**e. Meni u ovih godinu i po koliko se družim sa autom periodično stalno aktivira Economy Mode pa onda ga opet jedan period ne aktivira. Pri tome, kad ga aktivira, modul za kontrolu akumulatora govori da je aku na 68% napunjenosti (2.5 godine star), a kad je ispod 65% to znači da ga treba dopuniti, a tek kad je ispod 35% onda ga treba zamijeniti (tako service savjetuje). E sad, ako bi mijenjali akumulatore čim aktivira Economy mode, bome bismo ih se nakupovali.
Kod hidrauličara je jako bitna ispravnost akumulatora. Meni je auto palio bez problema, ali poceo je pokazivati economy mode svako drugo ili trece jutro. Dok jednog dana nije pao na najnizu visinu ,mislim na visinu vozila. Servis mi je htio uvalit hidro blok 9000 kn,po preporuci kolege s foruma da samo zamijenim aku, ispalo da je sve u redu s hidro blokom. Zato, ako pocne economy mode nakon 2 god starosti akumulatora,ide van ulazi novi. Bar u moj auto.
 
Na vrh