Economy mode

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Daj kontakt, pusti radio upaljen, otvorena vrata i udri štopericu. Mislim da bi svaki Citroen nakon 30min trebao sve pogasiti
 

poginaldo

Active member
nije stvar u tome da mi se to palilo u voznji, ili tek nakon voznje, nego recimo sutradan. u stvari, mislim da sam rijesio problem, skontali smo da mi plocica od radia (dodatni cd radio koji sam ugradio) trosi struju, pomalo ali trosi, i ako recimo ne upalim auto duze od 15 sati ujutro me cekao eco mode. kad odvojim plocicu to se ne desi. u medjuvrenu sam stavio najjeftiniji akumulator topla obicni crveni, redovno skidam plocicu od radia i evo vec 6 mjeseci mi se nije desio ni jedan jedini economy mode. dok mi se to desavalo znalo mi se desiti redovno da turbina ode u neki mod gdje ne radi, i to sam naucio izazvati naglim dodavanjem gasa u voznji, samo izbaci gresku i turbo ne radi. ugasim upalim auto i sve je ponovo ok do sljedeceg puta. nakon 10tak gasenja i paljenja auta greska se brisala sama od sebe.
 

La Marche

Iskreni optimist
Mislim... nije moj problem... ali eto - dajte budite malo ozbiljniji sa skupim autima.
Najjeftiniji akumulator za koji i vrapci na grani znaju da ništa ne valja, tko zna kakav radio, namjerno dovođenje turbine u nesuvislo stanje...
pa kako neće nešto krepati. Prošlo je vrijeme renaulta 4, peglice i stojadina.

ivane, nekako ti ja nikad nemam 30 minuta vremena posvetiti da bih opet što postigao? doveo auto u neko čudno stanje, bit će da zato nemam eoconomy mode aktiviran nikad u životu. Još da je 30 sekundi, pa hajde, možda bih obećao probati, ali 30 minuta sigurno ne... teško da ću ikad i vidjeti taj economy mod.
 

gambler072

C5 enthusiast
doveo auto u neko čudno stanje, bit će da zato nemam eoconomy mode aktiviran nikad u životu
procitaj moj post jos jednom... drago mi je, zbog tebe, ako ti se ne aktivira economy mode , jer zna poprilicno iritirati, ali evo ja ti govorim iskustvo sa novim autom, auto 2018 godiste, akumulator prva ugradnja, sve u njemu je fabrika, i opet nakon 10 minuta "economy mode active"
nije tu kriv korisnik koji izaziva economy mode nego auto koji je pogresno poslozen
 

La Marche

Iskreni optimist
Provjeri ipak akumulator, bez obzira što je nov auto. Ništa ne košta (provjera, akumulator bi koštao, jer ga jamstvo ne pokriva), a možda je izvor problema?
Tih 5 do 10 min mirovanja znači da je ključ izvan brave i auto zaključan pretpostavljam? Ili nije?
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Economy mode se javlja samo kad napon baterije padne ispod neke zadane vrijednosti ili racunalo misli da je napon pao. Uzroci ovoga mogu bit redom: los akumulator, modul za nadzor napunjenosti, pogresno programirano racunalo, parazitirajuce crpljenje. I novi auti se nekad mogu pokvarit. U ovom slucaju se radi o relativno jednostavnom kvaru koji je lako dijagnosticirat na nacin da se na + kabel okace strujna klijesta i vidi ima li protoka struje kada se sva racunala uspavaju. Ako ima protok pronac uredaj koji vuce struju. Za to ima vise nacina. Ako nema protoka struje uci dijagnostikom u modul napunjenosti i prikacit voltmetar na akumulator. Vrijednosti moraju bit priblizno iste. Ako nisu probat ocistit kleme pa isporedit. Ako na dijagnostici ne pokazuje ispravan napon zamjenit modul nadzora napunjenosti. Ako je sve ok nadogradit racunalo na najnoviji firmware. Ovo sve vrijedi pod uvjetom da je akumulator ispravan.
 

Mirage

Well-known member
Pa meni se na novom berlingu od prvog dana economy mode upali nakon 10 minuta sviranja radija (auto ugašen)

Ali pali bez problema i kad upali sve radi.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Meni otkako sam stavio nov aku, nije se pojavljivao! Prije redovno, dosta je bilo ostavit auto otkljucan... sad ga ni ne provociram s radiom, svjetlima... ugl tu poruku nezelim vise vidjet, bar god dana [emoji14]
 

Milosh

Test
@ Poginaldo: to sa turbinom ne bi trebalo imati veze sa akumulatorom. Može ti vakuum ventil malo ponekad zašteka.

@ La Marche: takođe mi je drago zbog tebe i nepostojanja Economy Moda ali ti si nažalost usamljen sa takvim iskustvom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Damaj

Active member
@ La Marche: takođe mi je drago zbog tebe i nepostojanja Economy Moda ali ti si nažalost usamljen sa takvim iskustvom.
Zadnjih 12 godina sam promijenio četiri Citroena, dva benzinca i dva dizelaša i ni na jednom mi se nikada nije upalio economy mod :whistling:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Drž'te se teme, ot je pobrisan. Za usporedbe sa švabima možete otvoriti novu ili naći primjerenu ;)
 

Brruno

Well-known member
Meni ja bacao economy mode 3 mjeseca nakon kupnje auta. Imao je 140k km i 4 godine. Novi akumulator rijesio problem. Sljedeci put kad bude izbacio taj problem ide opet novi aku.
 

Milosh

Test
Sljedeci put kad bude izbacio taj problem ide opet novi aku.
To nije baš mjerilo. Mislim, možda te to oslobodi Economy Moda, ali ako tako treba raditi, to je onda teško sr**e. Meni u ovih godinu i po koliko se družim sa autom periodično stalno aktivira Economy Mode pa onda ga opet jedan period ne aktivira. Pri tome, kad ga aktivira, modul za kontrolu akumulatora govori da je aku na 68% napunjenosti (2.5 godine star), a kad je ispod 65% to znači da ga treba dopuniti, a tek kad je ispod 35% onda ga treba zamijeniti (tako service savjetuje). E sad, ako bi mijenjali akumulatore čim aktivira Economy mode, bome bismo ih se nakupovali.
 

Mirage

Well-known member
Napisao sam već da mo economy mod pali samo nakon sviranja radija, inače se ne upali nikada sam od sebe. Mene to ne dira više me smeta što imam samo 15 minuta sviranja radija nakon gašenja auta.
 

La Marche

Iskreni optimist
Èitam to s radijem nakon gašenja uatomobila i ne razumijem pa idem pitati, kud puklo da puklo: kada i zašto ostavljate upaljen radio nakon gašenja automobila?
Stignete nekamo i onda ostanete sjediti u autu slušati radio?
 

Ruske

Active member
meni je na c4 palio economy mode cim god bi drzao otvorena vrata duze od 2min...dakako s njima i svjetla sva unutarnja...upalio bi economy mode i poslije ne bi verglao...iskopcat plus i ukopcat i ponasa se normalno...elektricar je bio vesel kad je to rjesavao
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
kada i zašto ostavljate upaljen radio nakon gašenja automobila?
Stignete nekamo i onda ostanete sjediti u autu slušati radio?
Pa i to nekad. Ako pustiš nekog negdje i dok se čekaš svira radio :whistling:
Ili dok se radi nešto oko auta.
Nekada je glumio i kafić... upališ, muziku, gepek se pretvori u šank i tako :D Bar dok ne krene economy
 

Mirage

Well-known member
:cenzura::cenzura::cenzura:iga ovi moderni auti su za k... pa odeš u prirodu i pečeš roštilj hoćeš da radio svira.

Inače ja sam pčelar i kada sam kod pčela na starom autu bez problema cijeli dan svira radio. Nakon 2 h samo ga ponovo upališ. E ovi moderni moš se je...
 
Na vrh