DPF filter

Srdjan_Va

Member
Skoro mi se desilo, isao sam na imanje, 6km od stana, ima uzbrdica malo veca nekih kilometar ipo..Dosao gore, posle par sat seo da odem do grada upalim FAP ono pise 0km od poslednje regeneraciije, zacepljenost 14gr i dalje stoji. Sad ne znam da li on kad pokusa regeneraciju pa mu se prekine da li resetuje brojcanik, trebalo bi da ne jer msm da on to racuna samo ako je regeneracija bila uspesna. Inace na pezo 308 cim predje 6gr on pali regeneraciju, na tom autu uopste nisam opterecen sa DPF, sve mu je super a pregazio je 100k vise. Zacepljenost 20%, diferencijalni pritisak na leru 8bar..a na pikasu non stop buljim u fap app
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Koliko vam obično traje regeneracija? Vremenski ili km?
Sad mi je auto na servisu zbog onog što dimi kod turbine.
Negdje je na 280 km od zadnje regeneracije, a prosjek intervala je 285 km čini mi se pa ću ga nakon servisa probati stisnuti po obilaznici da vidim hoće li obaviti regeneraciju. ima 11.17 g/l ako gledate tu vrijednost weight of soot in the FAP.
Jesu nabrojali toga da treba servisirati cijeli roman kad me nije šlagiralo.

FILTER KRUTIH ČESTICA
ŠELNA LONCA
1 BRTVILO TURBOPUNJAČA NA GRANI
4 ŠTITNIK BRIZGALJKE GORIVA
4 PODLOŠKA DIZNE
4 VIJAK DRŽAČA BRIZGALJKE
1 BRTVA POKLOPCA VENTILA
Htjeli su i filter čestica reko ne dirajte dobar je ja sam ga provjerio.
 
Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Koliko vam obično traje regeneracija? Vremenski ili km?
Sad mi je auto na servisu zbog onog što dimi kod turbine.
Negdje je na 280 km od zadnje regeneracije, a prosjek intervala je 285 km čini mi se pa ću ga nakon servisa probati stisnuti po obilaznici da vidim hoće li obaviti regeneraciju. ima 11.17 g/l ako gledate tu vrijednost weight of soot in the FAP.
Jesu nabrojali toga da treba servisirati cijeli roman kad me nije šlagiralo.

FILTER KRUTIH ČESTICA
ŠELNA LONCA
1 BRTVILO TURBOPUNJAČA NA GRANI
4 ŠTITNIK BRIZGALJKE GORIVA
4 PODLOŠKA DIZNE
4 VIJAK DRŽAČA BRIZGALJKE
1 BRTVA POKLOPCA VENTILA
Htjeli su i filter čestica reko ne dirajte dobar je ja sam ga provjerio.
Nema tu pravila, đaba tiskati...., sve sam probao. Nekad mi prođe i skoro 400 km. Kad se stvore uvjeti/potreba. Dosta traje, bar 10 mon.Meni isto slini malo na brtvi poklopca ventila, ali ču to sam!
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Naravno da je napravio regeneraciju kad je žena vozila kratku turu vjerojatno ne do kraja.
Ja sam ga maltretirao po obilaznici i do Samobora nije htio.
Bio je na 16,85 g/l i nakon 30 km je napravio regeneraciju.
Nisam stigao još ledicu ugraditi ili vozi sin ili žena nikako doći do auta moram i prekidač za prozore skinut i malo kontakte počistiti.
Jel gori (odnosno jel se smanjuje) i ovaj deposits in FAP kad radi kompletnu regeneraciju ili se to ne smanjuje.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Naravno da je napravio regeneraciju kad je žena vozila kratku turu vjerojatno ne do kraja.
Ja sam ga maltretirao po obilaznici i do Samobora nije htio.
Nisam stigao još ledicu ugraditi.
Jel gori (odnosno jel se smanjuje) i ovaj deposits in FAP kad radi kompletnu regeneraciju ili se to ne smanjuje.
Naravno, uvijek kad žene voze! One ni lampicu nebi skontale da sjaji, čast izuzecima! Ne smanjuje se, meni se čini da su te dvije stavke jedno te isto, jedino je uvijek razlika u 1%(bar kod mene)! Kad je budeš ugradio, za cca 10 min, pitat češ se što ti je toliko trebalo da je ugradiš!
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Evo i ja sam ugradio ledicu za regeneraciju (fala rakonja rakonja na ledici) bilo mi je žao bušiti plastiku pa je sad ovako neuredno vani za probu da vidim hoće li funkcionirati.
Morat ću izbušiti ipak da urednije izgleda.
Usput skinuo kutijicu podizača stakla malo ju počistio kontakt sprejom sada uredno podiže sve prozore.
Nije bilo potrebe za skidanjem rukohvata vrata samo sam izvadio kontrolnu jedinicu.
Stanje FAP filtera opet oko 16 g/l vjerujem da na 16 i nešto radi regeneraciju
 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Evo i ja sam ugradio ledicu za regeneraciju (fala rakonja rakonja na ledici) bilo mi je žao bušiti plastiku pa je sad ovako neuredno vani za probu da vidim hoće li funkcionirati.
Morat ću izbušiti ipak da urednije izgleda.
Usput skinuo kutijicu podizača stakla malo ju počistio kontakt sprejom sada uredno podiže sve prozore.
Nije bilo potrebe za skidanjem rukohvata vrata samo sam izvadio kontrolnu jedinicu.
Stanje FAP filtera opet oko 16 g/l vjerujem da na 16 i nešto radi regeneraciju
Nema na čemu. Samo buši, to je sitna rupa. I lakše je zabrtviti da voda ne ulazi pri pranju. Inače oko 16,ali kad čekaš neče. Ako svijetli kad sam upališ grijač, onda radi. I meni je bila blokirana tipka za zaštitu spuštanja iza, za djecu....., očistio i radi.
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Da baš sam si to pomislio uklapa se boja na crno bijelo.
Sad gledam da si ju ti ugradio malo više pa je tvoj možda uočljiviji, ali bile bi mi prekratke žice.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Da baš sam si to pomislio uklapa se boja na crno bijelo.
Sad gledam da si ga ti ugradio malo više pa je tvoj možda uočljiviji, ali bile bi mi prekratke žice.

Ma to je u tom trenu tako ispalo, nije planirano! Super je ispalo, vidi se isto! I sam češ primjetiti da se toliko navikneš, da nekad unatoč svjetlu tek kasnije skužiš. Osim po mraku.
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Ma to je u tom trenu tako ispalo, nije planirano! Super je ispalo, vidi se isto! I sam češ primjetiti da se toliko navikneš, da nekad unatoč svjetlu tek kasnije skužiš. Osim po mraku.
Soot je bio na 17 g/l i reko idem ga malo stisnut do Samobora i natrag naravno da se nije upalila regeneracija, opet se upalila kad žena ide na posao ili sa posla ima 10 km do posla, a na aplikaciji je pisalo da je bila prije 11 km skinulo je na 13 g/l znači opet nije do kraja.
Lampicu nije skužila.
Izgleda da radi regeneraciju kod gradske vožnje ne na 130 km/h, ali vidio sam da polako skida kad vozim 140 km/h bez da pali regeneraciju za jedno 2 g/l je smanjilo vrijednosti do Samobora i natrag nekih 20 km.
Ja praktički vozim auto samo vikendom.
 
Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Bilo je na 17 g/l i reko idem ga malo stisnut do Samobora i natrag naravno da se nije upalila regeneracija, opet se upalila kad žena ide na posao ili sa posla ima 10 km do posla a na aplikaciji je pisalo da je bila prije 11 km skinulo je na 13 g/l znači opet nije do kraja. Ja praktički vozim auto samo vikendom.
Klasika. Da pogađam, nije vidjela da gori lampica :)
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Naravno. Da je bio mrak možda bi i primijetila.

I što je najgore,pokrenula se nedugo prije nego što je stala! To im kontam najviše smeta. Možda čak i previše aditiva koji se doda pri otvaranju rezervoara. Sumnjam da on zna koliko je goriva sipano(malo ili full tank), pa da prema tome dozira!
 
Na vrh