Dopunjavanje klime

ZlatkoC4

Well-known member
(ne doslovce, ali pad kapaciteta hlađenja se dogodi unutar tjedan-dva dana),
sam si odgovorio tjedan dva. to je također postepeno. čovjek je rekao da je klima radila i onda je nije koristio zatim upalio i ništa. Ako je neki amater vršio vakumaciju lako s:cenzura::cenzura::cenzura:e podtlak i dolazi do oštečenja i onda je plin vani. ali to majstor lako rješi. :grin:

Kad čemo na špancirfestival:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Špancirfest 2015 je od 21 - 31.08.2015. ... za sve ostalo (prije), tu sam
mislim da ču več ovaj vikend opet malo u zagreb odnosno veliku goricu pa ti se javim možda se zaletim malo do varaždina ipak je to grad spomenik:grin:
 

Kizokc

Active member
Dečki otišli off topic, nema veze, došao od majstora, ustanovljeno da pušta na kileru klime, jupi!!! LOL!! Novi zamjenski je oko 800 kn. Ima tko iskustva s time dobri ti kileri zamjenski?
 

Ruske

Active member
mislim da cu morat nadopuniti klimu, dosta slabo puse, iako hladi nesto na osjet, ali slabo ide zrak...npr od 8 brzina mora mi stajati na 5-6 da mi nakon 5-10min nesto ohladilo unutra...daleko je to od temperature kako treba biti, stavim na 19-20...ali toliko je slabo...
kako vama na automatskim klimama, koju brzinu koristite?
 

Kizokc

Active member
Ja koristim 4 brzinu, imam automatsku klimu i super mi ohladi na toj brzini, naravno dok je radila, sad u petak dok mi slože budem onda vidio.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa jel imate automatske klime da budu automatske il da ih sami rihtate jbmu? :D

Kad koristim klimu, samo odaberem željenu temperaturu i pustim ga da sam ostalo misli. Obično se prvih par minuta razlaufa, poslje samo održava.

Skoro 8 godina star C3, klima nikada taknuta, još radi ko prvog dana :cool:
 

Ruske

Active member
na auto mi preslabo puse, ne ohladi uopce, a na rucnoj 5-6. brzini onako se jedva osjeti, nadam se da je samo problem u punjenju klime, a ne u protoku
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa ako ti je preslabo sniziš temperaturu... da vidiš kako će se propuhat. Pusti nek se sam igra s podešenjima.

Al jasno, ti imaš drugi problem s klimom... nego, možda je glupo pitanje, al kad si mijenjao filter kabine?
 

Ruske

Active member
pa vec smatram da je 19 prenisko za vanjsku temp od 30-32...
vidis, nisam se sjetio filtera, pocet cu s time, prvo to promjeniti, pa onda ako ne bude pomaka, onda punjenje klime...inace auto imam tek od 1.mj, neznam jos pol toga o njemu :D ima li kakav manual opceniti za C4? posto nemam onog sta dolazi sa svakim autom? ili nesto tipa haynes
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
haynes
Pa ima vjerovatno po netu, al ja ti neću tražit... Mogu sam preporučit kupovinu Haynesa, nije prevelik trošak, a uvelike olakša život. Svog sam uzeo preko ebaya, brza dostava, ok cijena.
 

Damaj

Active member
inace auto imam tek od 1.mj, neznam jos pol toga o njemu ima li kakav manual opceniti za C4? posto nemam onog sta dolazi sa svakim autom?
Imam ti ja manual od svog prošlog C4, daj adresu na pm pa ti pošaljem.
 

Kizokc

Active member
Evo gotovo, složena KLIMA . mali hladi ko blesav, sve riješeno. zamjenjeni je kiler klime, i napravljena je dezinfekcija. i naravno stavljen novi plin ;-)

Slika starog kilera- puštal je na sredini (ako bolje pogledate vidi se mokra mrlja)



A ovo je slikano odispod gdje se lijepo vidi novi kiler :-D

:cool:
 
Na vrh