Dopunjavanje klime

Lakii

Well-known member
Mislim da moramo otvoriti thread za ispucavanje!
Ono, fino sve frustracije i bijes ostavis na tipkovnici i onda mirno dalje.
Naravno, bez cenzure i pristojnosti, ulazak na vlastitu odgovornost!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mislim da moramo otvoriti thread za ispucavanje!
Ono, fino sve frustracije i bijes ostavis na tipkovnici i onda mirno dalje.
Zar ne postoje već za virtaulne istovare forum.hr i facebook? :)

Ozbiljno smatram da ovdje toga ne bi trebalo biti.
 

Ciki vts

New member
Mislim da moramo otvoriti thread za ispucavanje!
Ono, fino sve frustracije i bijes ostavis na tipkovnici i onda mirno dalje.
Naravno, bez cenzure i pristojnosti, ulazak na vlastitu odgovornost!
Mislim da ako bi ja nesto napisao da nitko vise tamo ne bi ulazio :D :D ROFL
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Izvagan plin, u gram ga ima točno i nigdje ne pušta. :D Onda su s malzom vode išpricali hladnjake iz kojih je ispalo dvi šake đubra. Opet ladi ki novi. :D Hvala svima na savjetima i komentarima. I nadam se da će nekom i ovo moje iskustvo biti od koristi.
 

Nacky

New member
Evo i ja da se javim, mada sad niko ne razmislja o klimi, svima je bitno grejanje da radi :cool:
U xm-u s2, kako me pamcenje sluzi, ide oko 850 gr plina i oko 135 gr ulja. Meni je ljetos majstor stavio oko 200 gr ulja, pa me interesuje, mozel sta stetit sistemu (mada sam ja izbjegavao da puno koristim klimu).
 

Tonka0559

Member
Meni su zadnji put stavili točno plina koliko ide i kad smo upalili auto, kompresor se nije htio upaliti.
I vadili smo plina pomalo dok se kompresor nije počeo paliti.
Nema veze sa xm-om :D ali eto jedno iskustvo :D
 

Dalibor

Dado Tornado
ako je kao na uobičajenim klimama onda treba u sistem staviti određenu količinu plina, upaliti klimu, i kada kompresor počne raditi nadopuniti ostalo.

što si to na C2 punila? scurio je?
 

Nacky

New member
Ja inace od kako sam kupio xm-a, nisam se posteno "ohladio". Prvi put sam napunio klimu, i hladila onako, a ja mislio tako treba. Rekoh starije auto ('95.), pa mora tako slabo hladiti. I ja nakon godinu dana ponovo u servis, kad ono hvali plina. Zamjenim ja gumice na spoju crijeva i kompresora, al posle punjenja poce pustat na ventilu za punjenje. Zamjenim ventil, opet se napuni, ali pritisak nije u redu (niski, cini mi se, previse nizak). Zakljuce "strucnjaci" da je do ventila na kompresoru ili do susaca (filtera plina). Kasnije su neki bili ubjedjeni da je do kompresora, jer bi stajao u radu, prilikom testiranja pritisaka. I ja poceo traziti drugi kompresor (al srecom ne nadjoh). Jer je valjda hvalilo ulja u njemu, tako mi rece ovaj sto je punio u Podgorici. Uglavnome, mi to srede i klima hladila bas dobro, nekih 3-4 mjeseca. I ljetos opet oslabila. Pali se kompresor, ali bas slabo hladi. Mislim da je pustila na jedan od ventila, jer zastitna kapica na jednome, nije bila original, pa je malo gurala iglicu ventila i ispustala tu po malo. Kad sam je opet punio ljetos, kod nas, majstor rece da je stavio malo vise ulja, kao bolje je ako izadje plin, da sacuva kompresor. I meni to bilo malo sumjivo, jer postoji specifikacija fabricka, koliko treba ulja, koliko plina. Pa sam izbjegavao da palim klimu. U medjuvremenu, majstor ostao bez ulja, jer sam ja trazio da stavi 135 gr. I tako to ostalo od ljetos, a i hladjenje opet nije bas najbolje.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Preporuka za Kuharića što se tiče dopunjavanja plina i zamjene ulja.

Bio pretporšli tjedan. 250 kn, 15 min čekanja. Brzo, profesionalno, kvalitetno. Sad hladi kao nov.
 

Ivo

New member
Poz. vozim ksantiu 2.0 hdi iz 2000. god. imam problem sa klimom ako neko može da mi pojasni tj pomogne klima mi stalno radi bez da je upalim na prekidaču, bog i hvala.
 

Ivo

New member
Klima mi radi bez obzira na ventilator, hladi na min. i na max ventilatora bez da je upaljena na prekidaču.
 
Na vrh