Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Meni je davno kolega iz CH pokazivao to. Ulazi u urede su keyless. Čak ima i safety feature ako nakon kontakta takne ili ne takne kvaku vrata (ne znam točno) da se aktivira tihi alarm u slučaju da ga netko prisili na otključavanje. ;) Fora.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
BTW zakonodavci su legalizirali i logore za neposlušne
Bez ulaženja u širi kontekst percepcije ove priče, činjenica je da nisi do sad imao opciju kad zatekneš nekoga kome je izrečena mjera samoizolacije da mu osim kazen izrečeš i dovođenje. Napišeš mu kaznu, on i dalje širi zarazu. nije stvar koja semogla riješiti postupovnom odredbom, pa se išlo u izmjenu i dopunu zakona. Ovo je sad i bolje, jer je osigurana sudska zaštita, a prije niti si mogao izjaviti žalbu niti pokrenuti upravni spor na postupovne odredbe, nego samo izjavit žalbu na rješenje, ali ne i na same postupovne odredbe upravnog postupka. Sad imaš pravo i na žalbu i na tužbu. ;)
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Smijala se ekipa čipiranju i bil gejcu, sad vade covid potvrde s bar kodom da bi mogli bilo gdje....a uskoro bez toga ni iz kuće. BTW zakonodavci su legalizirali i logore za neposlušne:
Ko u doba dubrovačke republike.
Malo iz realnosti i stvarnog života :Moja susjeda, bakica od 86 godina ima unuku koja u našem zajedničkom dvorištu(4 stana) drži svog psa kojeg svakodnevno šeta dva puta. Uglavnom, zaražena koronom, što smo naknadno saznali, dolazila je svaki dan. Epilog, bakica završila u bolnici na 10 dana, a druga susjeda, 65-godišnjakinja na kisiku 20 dana i još se oporavlja. Šta reći za ovakve neodgovorne pojedince? Da ne bi bilo zabune unuka ima 36 godina i radi kao profesorica u srednjoj školi
 

mali_BB

Active member
Ko u doba dubrovačke republike.
Malo iz realnosti i stvarnog života :Moja susjeda, bakica od 86 godina ima unuku koja u našem zajedničkom dvorištu(4 stana) drži svog psa kojeg svakodnevno šeta dva puta. Uglavnom, zaražena koronom, što smo naknadno saznali, dolazila je svaki dan. Epilog, bakica završila u bolnici na 10 dana, a druga susjeda, 65-godišnjakinja na kisiku 20 dana i još se oporavlja. Šta reći za ovakve neodgovorne pojedince? Da ne bi bilo zabune unuka ima 36 godina i radi kao profesorica u srednjoj školi
Vidim ovdje je i dalje stožeraška utvrda jaka i dalje se mantra da vam sotonska četvorka sa masterom Plenxom
želi dobro. Moja majka je u dva navrata jedva preživjela gripu u svojim 50ima. Završila je oba puta u bolnici. Nisam tražio krivce. Toliko strašna bolest da je unuka šetala psa. Ovdje se takvi presedani stavljaju da nisam mislio da ću ovakvo šta ikad doživjeti. Kao što od početka govorim, tko se boji nek se zaključa nek ne prilazi nikome, obuče skafander i svi sretni....a unučad i praunučad nek uživaju u životu. I dalje govorimo o bolesti sa smrtnosti manjoj od 1% (ali to ioanko nije bitno, bitan je narativ). Evo i Lauc govori da je epidemija prošla a sve ovo dalje što se događa je politika i fašizam. Na koncu, sve što je Hitler radio je bilo po zakonu. To je kao da sam ja kriv jer netko počeo pušiti a ja mu ponudio prvu cigaretu. Druga stvar: SAMOIZOLACIJA - samo ime govori, osoba se samo izolirala....tko se zdrave pameti ide samoizolirati a nije mu ništa. I treća stvar - u samoizolaciju te pošalje netko jer si se družio s nekim ko ima gripu19. Dakle potpuno si zdrav ali zakon ti je rekao da nisi. Suludo.
Vladajući i dalje huškaju i pozivaju na linč sve koji se ne žele staviti u poziciju zamorca - totalno se vidi da brinu o zdravlju. Uvode potvrde za kretanje i psihološki uništavaju 2 godine ljude - briga za zdravlje, logično. Beroš je čak otovreno napisao jučer da će morati zbog "neodgovornih" (koji se, ponavljam, ne žele staviti u poziciju zamorca zbog bolesti smrtnosti manjoj od 1%) uništiti gospodarstvo - opet briga za zdravlje. Čujem od kolega da na kardiologiji ljudi umiru poslije cijepljenja žešće...ali da, teorija urote. Da li itko od vas shvaća da kao prvo epidemije nema (jer nema brojeva za to) i da ovo neće stati nikada?! Osobito zbog ovakvih što pišu izjave poput "neodgovorni su itd". Svatko odgovara za sebe i za svoje zdravlje i točka kraj.
I zadnja stvar - ovo sve je namjenjeno djeci.
 

Prilozi

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Vidim ovdje je i dalje stožeraška utvrda jaka i dalje se mantra da vam sotonska četvorka sa masterom Plenxom
želi dobro. Moja majka je u dva navrata jedva preživjela gripu u svojim 50ima. Završila je oba puta u bolnici. Nisam tražio krivce. Toliko strašna bolest da je unuka šetala psa. Ovdje se takvi presedani stavljaju da nisam mislio da ću ovakvo šta ikad doživjeti. Kao što od početka govorim, tko se boji nek se zaključa nek ne prilazi nikome, obuče skafander i svi sretni....a unučad i praunučad nek uživaju u životu. I dalje govorimo o bolesti sa smrtnosti manjoj od 1% (ali to ioanko nije bitno, bitan je narativ). Evo i Lauc govori da je epidemija prošla a sve ovo dalje što se događa je politika i fašizam. Na koncu, sve što je Hitler radio je bilo po zakonu. To je kao da sam ja kriv jer netko počeo pušiti a ja mu ponudio prvu cigaretu. Druga stvar: SAMOIZOLACIJA - samo ime govori, osoba se samo izolirala....tko se zdrave pameti ide samoizolirati a nije mu ništa. I treća stvar - u samoizolaciju te pošalje netko jer si se družio s nekim ko ima gripu19. Dakle potpuno si zdrav ali zakon ti je rekao da nisi. Suludo.
Vladajući i dalje huškaju i pozivaju na linč sve koji se ne žele staviti u poziciju zamorca - totalno se vidi da brinu o zdravlju. Uvode potvrde za kretanje i psihološki uništavaju 2 godine ljude - briga za zdravlje, logično. Beroš je čak otovreno napisao jučer da će morati zbog "neodgovornih" (koji se, ponavljam, ne žele staviti u poziciju zamorca zbog bolesti smrtnosti manjoj od 1%) uništiti gospodarstvo - opet briga za zdravlje. Čujem od kolega da na kardiologiji ljudi umiru poslije cijepljenja žešće...ali da, teorija urote. Da li itko od vas shvaća da kao prvo epidemije nema (jer nema brojeva za to) i da ovo neće stati nikada?! Osobito zbog ovakvih što pišu izjave poput "neodgovorni su itd". Svatko odgovara za sebe i za svoje zdravlje i točka kraj.
I zadnja stvar - ovo sve je namjenjeno djeci.
Znači, koliko sam uspio razumit iz ove teme, ti se definitivno nećeš cijepit?
 

Mirage

Well-known member
Svi će se cjepiti kada krene da ideš na neplaćeno ako završiš u samoizolaciji pa tako 2-3 puta ili da se testiraš na svoj trošak svaki 48 sati.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Svi će se cjepiti kada krene da ideš na neplaćeno ako završiš u samoizolaciji pa tako 2-3 puta ili da se testiraš na svoj trošak svaki 48 sati.
Nabavili 5 milijuna cjepiva koje nitko neće, pa ucjenjuju ljude. Šta ne propišu da je cijepljenje obavezno i bog?
 

mali_BB

Active member
Vidim da se veselite namentanjem eksperimentalne kemikalije u sve živo...istovremeno nitko ne odgovara za štetu načinjenu istim. Bravo. I vi zaista mislite da će stati sa prislnim cijepljenjem? I opet se nitko nije osvrnuo na zdravorazumski argument smrtnosti i vlastite odgovornosti za vlastito zdravlje.
Netko tko ne razumije svrhu i principe. karantene (iliti samoizolacije) sigurno se neće cijepiti.
Imaš gore opis šta je karantena....prigodni meme. Ali ionako ne čitate ni šta vam stožer govori a kamoli šta vam ja govorim. A oni vam kažu da ovo neće stati ...to je i Biden neki dan rekao. Cijepilo se 110% stanovništva ovakvo maltretiranje i fašizam neće stati. Eno izrael je na silu cijepio i nije dao nikome van bez cjepiva sad idu opet u lockdown zbog rasta slučajeva. Tako da.... U pravu sam u vezi svega što govorim gotovo 2 godine. A vi ćete pljeskat stožeru i nakon 10 godina ovog. A do tad ćete ionako zaboraviti kako ste živjeli, vadit ćete bar kodove pri svakom izlasku iz kuće, ići svakih 6mj na cijepljenje iako i sam proizvođač tvrdi da i dalje možeš biti prijenosnik i nostielj virusa (još jedan argument koji se kontrira sa zdravim razumom i s kojim ne možeš uopće ljude uvjeriti da je sve namješteno) i smatrati da je to za vaše dobro.
Nažalost ljudi ni ne shvaćaju da su postali dio kulta. Jer s argumentima koji dobar dio uglednih znanstvenika iznosi (naravno odmah ih ispljuju jutarnji, index i pijandura dr. Srića) se ljude jednostavno ne može probuditi iz ove psihoze i narkoze u koju su inducirani. Eno slučaj dr. Pavelića iz Pule. Čitao sam impresivnu biografiju i ono što je iznio u svom izlaganju razboritom čovjeku se čini sasvim ispravno. A onda se javi dr. pijandura i kaže da je ovaj šarlatan i skinu ga s mjesta dekana med. fakulteta.
 
Posljednje uređivanje:

mali_BB

Active member
Znači, koliko sam uspio razumit iz ove teme, ti se definitivno nećeš cijepit?
Iznimno dobro zapažanje. Dobrog sam zdravlja, nikad nisam bio ozbiljno bolestan, idem svugdje, puno vremena provodim na biciklu i u prirodi, relativno se dobro hranim i onih par ljudi koje znam da su imali ovu smrtonosnu bolest imali su simptome glavobolje, par dana temperature i umora. A neki niti to. S druge strane ako ću crknut, nek crknem, ja ću biti odgovoran za sebe a ne kukavički optuživati nekog drugog da me zarazio. Ako se netko boji zaraze od mene, ne mora mi ni na 5m prilaziti. Normalno se družim s ljudima....čak sam i svoje dijete vodio kod svoje 84godišnje babe i još je živa. Još je uz to njena kćer, moja teta, učiteljica više puta poslana u kućni pritvor s babom i baba je još živa. Pa ovo je da udaraš glavom od zid da ovakvo šta ja moram uopće pisati.
 

Cutac

Prèkaroš
Da se ljudi ne osvrću na naklapala, svijet bi bio ljepši. Ali nije, pa ga jebi.
Doslovno da nema paničara i vas koji mislite da je sve urota, niš od ovog ne bi bilo.

Bila bi pandemija, ljudi bi shvaćali da je to normalno i to je to. A ovako se jedni boje da će njihovoj guzici nešto biti, pa tjeraju na cijepljenje, samoizolacije i ostale mjere, a drugi imaju neki kompleks nekog ****a pa se inate i, umjesto da shvate u kakvom društvenom uređenju živimo, glume nekakav otpor sistemu.
Ok, sve pet, kad si takva manga odi i napravi da se tebe mora slušati i slušat će te se. Ali kad nisi, šuti i slušaj, takva smo stvorenja da tako funkcioniramo.
A ne da su svi glasni na forumu i u birtiji, a kad imaju priliku djelovati se stisnu. Jebeš to.

Evo ja se nisam cijepio jer me živo zaboli. Znači ne da se pravim, doslovno nemam svijest o pandemiji. Imao, prebolio, ok, super. Doslovno da nema ekipe koja non stop sere ili da ćemo svi pomrijeti ili da nas truju, čipiraju i blindiraju nam EGR, ne bih znao da je pandemija još aktivna.

Svejedno jel se radi o desničarima ili ljevičarima, svi jebete gdje ne treba.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Bila bi pandemija, ljudi bi shvaćali da je to normalno i to je to. A ovako se jedni boje da će njihovoj guzici nešto biti, pa tjeraju na cijepljenje, samoizolacije i ostale mjere, a drugi imaju neki kompleks nekog ****a pa se inate i, umjesto da shvate u kakvom društvenom uređenju živimo, glume nekakav otpor sistemu.
Točno. Možda će se stvarno jednom pokazati da smo mi koji smo se cijepili pogriješili. Mislim kako su šanse za takav ishod vrlo male. Samo teško je nekome kome je meme izvor istine objasniti da je u društvu u kojem svi skupa živimo postoje pravila igre, isto kao u pokeru, nogometu, šahu, kuglanju (...) Pravila po kojima moramo igrati, ako u tom društvu živimo. A, živimo svi skupa s nekim pravima, pa onda moramo preuzeti i obveze. Ja bih sve rpeustio sad na osobnu odgovornost. Cjepiva ima. Cijepiti se može tko god želi i samim time bih ukinuo sve mjere. Ostavio i pravo da se ne moraš cijepiti. Samo kao u uvijek, neko pravo za sobom povlači i obavezu. ;)
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Točno. Možda će se stvarno jednom pokazati da smo mi koji smo se cijepili pogriješili. Mislim kako su šanse za takav ishod vrlo male. Samo teško je nekome kome je meme izvor istine objasniti da je u društvu u kojem svi skupa živimo postoje pravila igre, isto kao u pokeru, nogometu, šahu, kuglanju (...) Pravila po kojima moramo igrati, ako u tom društvu živimo. A, živimo svi skupa s nekim pravima, pa onda moramo preuzeti i obveze. Ja bih sve rpeustio sad na osobnu odgovornost. Cjepiva ima. Cijepiti se može tko god želi i samim time bih ukinuo sve mjere. Ostavio i pravo da se ne moraš cijepiti. Samo kao u uvijek, neko pravo za sobom povlači i obavezu. ;)
Ljudi se opravdano boje cjepiva jer su nahranjeni dezinformacijama od raznih Capak-Vili-Markotićkih. Dobar dio necijepljenih nisu nikakvi antivakseri nego su jednostavno neinformirani. Za njih je strah jer misle da nije efikasno, pa da nije dovoljno testirano, da će se morati cijepiti još sto puta, da je to otrov od kojeg mase umiru. A ovi Pleknijekvi moroni umisto da prijete ljudima, bolje bi im bilo da ljude educiraju. Da na sumnje ponude racionalne odgovore, a ne verbalni bič i budalaštine tipa "spasi gospodarstvo, cijepi se, spasi turizam cijepi se". Tek nakon što se ljudima daju racionalni odgovori, a ovi i dalje kenjaju, e onda suspenzija prava dolazi u obzir. Sve drugo je promašeno i kontraproduktivno nasilništvo.
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Ljudi se opravdano boje cjepiva jer su nahranjeni dezinformacijama od raznih Capak-Vili-Markotićkih. Dobar dio necijepljenih nisu nikakvi antivakseri nego su jednostavno neinformirani. Za njih je strah jer misle da nije efikasno, pa da nije dovoljno testirano, da će se morati cijepiti još sto puta, da je to otrov od kojeg mase umiru. A ovi Pleknijekvi moroni umisto da prijete ljudima, bolje bi im bilo da ljude educiraju. Da na sumnje ponude racionalne odgovore, a ne verbalni bič i budalaštine tipa "spasi gospodarstvo, cijepi se, spasi turizam cijepi se". Tek nakon što se ljudima daju racionalni odgovori, a ovi i dalje kenjaju, e onda suspenzija prava dolazi u obzir. Sve drugo je promašeno i kontraproduktivno nasilništvo.
Ljudi se opravdano boje cjepiva jer su nahranjeni dezinformacijama od raznih Capak-Vili-Markotićkih. Dobar dio necijepljenih nisu nikakvi antivakseri nego su jednostavno neinformirani. Za njih je strah jer misle da nije efikasno, pa da nije dovoljno testirano, da će se morati cijepiti još sto puta, da je to otrov od kojeg mase umiru. A ovi Pleknijekvi moroni umisto da prijete ljudima, bolje bi im bilo da ljude educiraju. Da na sumnje ponude racionalne odgovore, a ne verbalni bič i budalaštine tipa "spasi gospodarstvo, cijepi se, spasi turizam cijepi se". Tek nakon što se ljudima daju racionalni odgovori, a ovi i dalje kenjaju, e onda suspenzija prava dolazi u obzir. Sve drugo je promašeno i kontraproduktivno nasilništvo.
Poučen (a priznajem i uplašen) nekim primjerima iz svoje okoline, ja sam se cjepio. Bude li potrebno, cijepit ću se opet.Ne zbog Beroša, Capaka i Markotićke, zbog sebe. Ne briga me hoće li se susjed ili kolega cijepiti. No smatram da bi svaki pojedinac ttebao biti dovoljno zreo i odgovoran da shvati da svojim ponašanjem može dovesti drugoga u opasnost, pa i životnu. Spominje se gore da ovo po brojkama nije pandemija. Statistički možda nije, no zaboravlja se na mjere koje se širom svijeta provode već godinu i pol. Bi li bez mjera bilo višestruko više bolesnih, a svijet bio u blokadi, ne zbog mjera, već zbog same bolesti.Bili svijet izgledao kao sjeverna Italija prošlo proljeće?
 

Scorpyo

Active member
Bi li bez mjera bilo višestruko više bolesnih, a svijet bio u blokadi, ne zbog mjera, već zbog same bolesti.Bili svijet izgledao kao sjeverna Italija prošlo proljeće?
Nije li Švedska bila jedina zemlja u EU koja se prema covidu ponašala kao da je prehlada/gripa? Nisu li prije par mjeseci rekli da su se zajebucnuli?
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh