Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Pavel

Lepi™
Na stranu lutanje našeg stožera po pitanju mjera pa se malo relaksiramo malo zatvaramo, ali načelno ne radimo ništa što ostatak svijeta uglavnom ne radi. Općenito mi smeta to što smo za potrebe Vukovara i nekih drugih stvari relaksirali mjere, a sad ih opet stežemo. No generalno gledajući ako Austrija gura totalni lockdown, Njemačka, Rusija, SAD, puno jače sile i ekonomije od naše koja je na globalnom, pa čak i regionalnom planu zanemariva, onda očito nekakva ozbiljnost postoji.

Ne znam. Meni je malo nelogično da Putin kraj cijele sile znanstvenika sjedi sam zatvoren u Kremlju a gospodarstvo mu je uzdrmano jer primarni izvor zarade (energetika) pada iz mjeseca u mjesec. Sumnjam baš da bi si on dozvolio da gubi milijarde rubalja svaki tjedan i da sam samcat šeta dvorcem da situacija nije ozbiljna. A zna se kako završe oni koji obično promaše prognoze i naprave velike gubitke majci Rusiji.. Obično od karijere prosperitetnog znanstvenika dođu do brojanja lišaja po Sibiru.

Iako svjestan sam da živimo u središtu zapadne civilizacije. Kad se pojavila tema skladištenja radioaktivnog otpada iz NE Krško u okolici Dvora onda su svi bili nuklearni fizičari i energetičari. Kad je krenulo s mjerama za gospodarstvo i fiskalnom politikom dobili smo hrpu doktora ekonomije koji su predviđali padove i rastove BDP-a u iznosu od 25-30%. Sad imamo nagli porast epidemiologa i virologa jer je korona kriza. Kad je cijela EU uskladila visoko obrazovanje, bolonju, titule i ECTS, mi smo bili pametniji od ostatka svijeta i izbacili smo svoja pravila gdje smo izmislili titule za stručne, ECTS prilagodili studiju a bolonju provodimo na fakultetima na kojima postoji interes. Rezultat toga je da EU ima jedan normalan okvir i funkcionira već godinama i ne bavi se takvim ****arijama a mi od 2006. ratujemo oko toga jel 300 ECTS na stručnom i sveučilišnom jednako. Uz silu stručnjaka koje imamo uvijek nađemo trivijalnu ****ariju kojom se bavimo najmanje 15-20 godina. Jer je sve drugo sistematizirano i sređeno pa si možemo dozvoliti da već 20 godina imamo problem sa struč.spec. i mag.

Doista mi nije jasno kako smo š..ak civilizacije kraj tolike intelektualne elite.

Uvijek smo pametniji od svih.
 

markan1000

Well-known member
Što je najgore nije fake news. Prave vas/nas budalama 9mjeseci i neće stati i bit će sve gore. A tko god misli da mu egzistencija neće biti ugrožena dok se drugima ugrožava ista je također u zabludi. Društvo se s razlogom zove društvo jer jedni o drugima ovisimo. Ja isto tako mogu reći BMK ja radim u zdravstvu meni je sigurna plaća. Ali to nije tako. Urušavanjem relanog sektora nema love ni za mene. Šta mislite odakle se zdravstvo financira?! Od zubić vile?
Ako nije problem, možeš li reći što točno radiš u zdravstvu? Iskreno, prvi si kojeg čujem da radi u zdravstvu, a da ovako priča. Je li možeš reći na čemu točno temeljiš ovakvo mišljenje?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pitaj Vilima Ribića (ako radiš u Hr), on će ti objasniti kako se financira javni sektor
Ćilim Ribić po vokaciji može bit glupander. Problem je što imap i hrpu "uglendih " ekonomista tipa Ljubo Glupčić po kojima "država ima novca koliko hoće" :) Smrzneš se od idiotizma.
 

Pavel

Lepi™
Ćilim Ribić po vokaciji može bit glupander. Problem je što imap i hrpu "uglendih " ekonomista tipa Ljubo Glupčić po kojima "država ima novca koliko hoće" :) Smrzneš se od idiotizma.
Nije li i ekonomist Ivan "HNB treba ukinut a pare printat" Lovrinović ugledni profesor na Sveučilištu, točnije EFZG? :D

Dobro se i držimo kad vidimo tko štanca magistre ekonomije. Pa Brankec "ne znam izračunati 25% PDV na 100kn" Grčić..
 

mali_BB

Active member
Ako nije problem, možeš li reći što točno radiš u zdravstvu? Iskreno, prvi si kojeg čujem da radi u zdravstvu, a da ovako priča. Je li možeš reći na čemu točno temeljiš ovakvo mišljenje?
Radim u jednom zagrebačkom KBCu na dijagnostici malignih odnosno benignih stanja. To što sam ja prvi što tako pričam a da si ti čuo me ne čudi jer se na medijima samo jedna agenda i narativ gura. Hrpa nas u zdravstvu se ne slaže s ovim, od liječnika do drugog osoblja, ali nas nitko ne pita. Evo ovaj podcast s dr. Lidijom Gajski. Ona je sama rekla da zašto se ne napravi rasprava pa da vidimo tko je u pravu. Od početka ovog cirkusa ne postoji drugo mišljenje od nametnutog. A to što svi rade isto nije nikakav argument. To mi samo govori da su svi instruirani s istog mjesta. Jer nemoguće je da u francuskoj i kod nas npr se izgovaraju potpuno iste rečenice iz tzv stožera, ali do tančine isto pa evo i za same maske. Mjesecima su tamo govorili da su beskorisne i onda kao i kod nas postaju sveti gral spasa (kao do prije pol godine nisu znali da je respiratorna infekcija? mislim koji k....? A još više me živciraju isprani mozgovi oko mene koji nažalost i mene i moju obitelj vuku na dno i u ovo ludilo. Nema bijega. Plašenje, kazne, pendrečenje. Stari moj, da je to tako, ne bi mi trebao pendrek da me uvjeri. Ljudi su potpuno pogubili (ne samo laici nego i znantsvenici) kompas i temelje mikrobiologije i epidemiologije i svega očito što su godinama učili. Očito da je zaista dovoljno dugo ponavljati laž da ona postane istina. Maske i sumanuto dezinficiranje ne može dugoročno ništa dobro donijeti osim super rezistentnih bakterijskih sojeva i još gora oboljenja. Mi godišnje imamo cca 24 - 25 000 uputnica. Ovu godinu ćemo završiti sa oko 17 000. Nek je u toj razlici samo 500 karcinoma koji su se mogli dijagnosticirati na vrijeme. A mi smo samo jedna bolnica. Da ne spominjem da nikad KBC nije prazniji bio. Pretrage su pale na pola. A i ljude koji čekaju na pretrage smještaju van u šatore i tako čekaju pretrage. Ma ne mogu vam ni opisati kako se osjećam i gledam kud ovo sve vodi a ne mogu ništa. Evo što se događa na KB Dubrava, tako barem čujem u svojim krugovima, terminalne bolesnike tamo vode doslovno na umiranje i tako stvaraju dramatične slike umrlih. A medijske manipulacije....ajme meni. A što nas tek čeka, nezaposlenost, pad BDPa, siromaštvo, ovrhe, otimanje imovine, zanemarivanje drugih bolesti. I nakon svake ove rasprave ja uvijek kažem: nadam se da nisam u pravu. Jer ako jesam, samo nam Bog može pomoći. Mogao bi napisati hrpu još toga ali zaista mi se više ne da ujveravati ljude kojima je HRT, index, nova tv, rtl jedini izvor informiranja. BTW znate li za Plenkovićev tajni sastanak s medijskim kućama na početku ovoga? Taj dan su dogovorili kako i šta će izvještavati, zato nema drugog mišljenja, nema rasprave. I još jedna stvar, ovo nije prvi put u povijesti da se ovakve stvari događaju. Samo je okidač drugačiji a strah glavno oružje. Zapamtite: oni koji ne poznaju svoju povijest osuđeni su da je ponove.
 

Pavel

Lepi™
Hrpa nas u zdravstvu se ne slaže s ovim, od liječnika do drugog osoblja, ali nas nitko ne pita.
Ako vas je hrpa zašto ne istupite? Imate HUBOL, izrazite mišljenje preko njega. Ako su oni problem, formirajte se i izađite van. Ako vas je većina ne vidim problem?

A to što svi rade isto nije nikakav argument. To mi samo govori da su svi instruirani s istog mjesta.
S kojeg mjesta? Tko je "veliki um" iza cijele krize? Kome odgovara ovo stanje? Energetski sektor nije, turizam nije, hotelijerstvo nije, ugostiteljstvo nije, pomorski promet nije, zračni promet nije, automobilska industrija nije, sport nije, ne cvatu ruže niti farmaciji jer izuzev cjepiva potražnja za ostalim lijekovima je pala, zdravstvo je na rubu pucanja. Pa me zanima koja to industrija, država ili lobij ima koristi od ove situacije?

Mi godišnje imamo cca 24 - 25 000 uputnica. Ovu godinu ćemo završiti sa oko 17 000. Nek je u toj razlici samo 500 karcinoma koji su se mogli dijagnosticirati na vrijeme.
Ovo je problem.

A što nas tek čeka, nezaposlenost, pad BDPa, siromaštvo, ovrhe, otimanje imovine, zanemarivanje drugih bolesti.
Ovo isto čeka i zapadne države. Dobar dio poznanika je po Njemačkoj dobio otkaze. UK isto tako..I vani je gospodarstvo pogođeno. Samo što istina je da će se oni znatno brže oporaviti od nas.

aj dan su dogovorili kako i šta će izvještavati, zato nema drugog mišljenja, nema rasprave.
Bez uvrede al mislim da si ti otišao malo preradikalno u nekakve teorije zavjere. Ovo je na razini chemtrailsa. Prevelik broj ljudi je tu uključen, civilna zaštita, mediji, zdravstveni djelatnici i baš nigdje ne cure informacije da je nešto lažirano. Isto ko za chemtrailse. Mi špricamo ljude al nitko od pilota ne istupa, nitko od kontrolora leta, zaposlenika zračne luke. Stotine tisuća ljudi u sektoru a nitko da progovori.

Situacija nije bajna, stožer ne radi odličan posao, daleko od toga..Ali da je stanje takvo da većina djelatnika smatra da se ovo napuhuje, da se mulja i laže - već bi istupili. Ajde, ne živimo u Sjevernoj Koreji pa da se ne može izaći u javnost i reći da je nešto posrijedi. Moja mama je zdravstveni djelatnik, radi u bolnici i padaju s nogu od umora (za koji neće biti plaćeni) i pritom kao kronični bolesnik sebe izlaže riziku.

Sigurno to rade jer su glupi, nedokazani i ne znam..Sorry na tonu ali mislim da si malo pretjerao. Ako stvarno je ovo sve muljaža i mulja se brojevima a većina vas smatra da je sve ovo sranje, meni je nejasno kako netko nije već izašao van s dokumentacijom il nečim.

I dalje me iznimno zanima tko stoji iza ovoga jer se čitave industrije urušavaju i zbrajaju gubitke. Pa evo, tko je kriv? Židovi, srbi, masoni, Rockfeller?
 

mali_BB

Active member
Kao što sam na kraju napisao. Neda mi se više govoriti isto ljudima. Zdr djelatnici padaju s nogu jer ih se šalje doma u samoizolacije i to zdrave ljude. I naravno onda stožer okrivi narod koji se ne drži mjera i tako u krug, a upravo oni (stožer) izazivaju kolaps. Sama znanstvena i zdr. zajednica je podijeljena. A tražiti kroz HUBOL ili komore nešto je sprdnja. Pa komore su parazitarske udruge u koje nas se silom tjera. Kojima je jedino stalo do svoje pozicije. Ja nisam rekao da je virus ne postoji. Ali da je iskorišten da nas se psihički i monetarno uništi, e to bome je. Čekaj nije ti čudno što su svi iz svih stožera iz vladajuće partije i mahom "bivši" komunisti i udbaši?! Pogledaj oko sebe pa mi reci da li ti se ovo čini kao teorija zavjere? Svaki dan te filaju strahom i prijetnjama, doslovno svaki dan svakih 20ak minuta ako slušaš radio. Misliš da će ovo proći i da će jedan dan ekipa reći e sad možete normalno nastaviti živjeti? Pa naravno da neće, doći ćemo i do 10og vala zaraze. Zato ti i non stop daju rokove, prvo dva tjedna pa se dva tjedna pretvorilo u godinu dana pa će godina u 5. A misliš da je ljudima koji ovo vode stalo do novca? Pa oni imaju sav novac svijeta. Proguglaj malo ekonomski forum u Davosu i njihove ciljeve koje ni ne skrivaju. Čak je i Klaus Schwalb rekao da je ovaj virsu i pandemija savršena za napraviti veliki reset jer je to dobro za čovječanstvo. Pogledaj malo ciljeve tog ekonomskog foruma. Do 2030. ukinuti privatno vlasništvo. Ali naravno prosječan um će to odmah odbaciti neće ni pogledati "the great reset". Na tom forumu je i Plenković bio pa je tada nastala i slika sa Soroševim sinom kako se fino rukuju.
 

Pavel

Lepi™
Ali da je iskorišten da nas se psihički i monetarno uništi, e to bome je.
Od strane koga? Pitao sam te al vidim da si preskočio? Tko nas želi psihički uništiti? Što se tiče monetarnog djela, evo pišem jedan znanstveni rad na temu monetarne ekonomije a uskoro me čeka i obrana diplomskog iz tog polja pa ako možeš detaljnije na koji način će korona izazvati monetarnu štetu?

Čekaj nije ti čudno što su svi iz svih stožera iz vladajuće partije i mahom "bivši" komunisti i udbaši?!
Ne znam što su, nisam se bavio izučavanjem prošlosti pojedinih političara, epidemiologa i sličnih.

Do 2030. ukinuti privatno vlasništvo.
Nisam pratio rad navedenog foruma, ali ovo me intrigiralo. S obzirom da si upućen može samo u kratkim crticama kako će se ovo izvesti?

Na tom forumu je i Plenković bio pa je tada nastala i slika sa Soroševim sinom kako se fino rukuju.
Ja ću ovdje podvuć crtu jer ne očekujem razumne odgovore na moja pitanja. Upravljanje krizom nismo dobro odradili, korona je ozbiljna bolest, nije mi drago što radim od doma i što je život doslovno zakočen no imam razumijevanja za potrebite i uvjeren sam i znam da ćemo se vratiti u normalu.

Razne urote na svjetskoj razini odbacujem. Ne vidim na koji način sveopće uništenje gospodarstva ide na ruku bogatima koji drmaju tim famoznim forumom u Davosu. Oni su također vlasnici tvrtki koje na burzi bilježe gubitke i jedva čekaju da ovo sranje prođe.

Razmišljao sam dal da odgovorim na ovo, pogotovo nakon Soroša ali evo..Ja odustajem. Budem izvukao ovaj komentar nekad u toku iduće godine kad se stanje krene normalizirati.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nije li i ekonomist Ivan "HNB treba ukinut a pare printat" Lovrinović ugledni profesor na Sveučilištu, točnije EFZG? :D
Isuse, da! Njega sam i zaboravio. Isprintajmo pare, koliko kome treba i gotovo. :) On je top 1, Ljubo broj dva.

Dobro se i držimo kad vidimo tko štanca magistre ekonomije. Pa Brankec "ne znam izračunati 25% PDV na 100kn" Grčić..
Grčić i postotni račun na trećem mjestu.
 

mali_BB

Active member
Razmišljao sam dal da odgovorim na ovo, pogotovo nakon Soroša ali evo..Ja odustajem. Budem izvukao ovaj komentar nekad u toku iduće godine kad se stanje krene normalizirati.
Ja ti dajem odgovore ti govoriš da ne očekuješ razumne odgovore. Zamisli spomenuo sam Soroša? Kao lik ne drži pola planete kao i redovni filantrop i epidemiologi i šta već Bill Gates i njegova fondacija. Dobrotvori kao i Hanžeković kojeg su mediji kad je umro proglasili filantropom. Najjači su mi takvi poput tebe koji misle da ih diploma čini pametnijim i boljim i misliš zato što si se formalno obrazvao (uostalom i ja sam) da te je nemoguće prevariti i da su ovo što ja pričam odnosno tipkam gluposti. Evo ja gledam na poslu Prof.dr.sc titule koji su glupi toliko da ne znam kako si dupe znaju obrisati. Koji od znanstvenih titula nisu zaslužili ništa a kamoli da su znanstvenici. A ovi koji bi nešto i rekli i koji imaju dobre ideje i misli o ovome svemu ne mogu se probiti na povrišini. Eto ti onaj Šostar iz Zg stožera što je slikan sa striptizetama. To ti je akademska zajednica. Evo daj Bože da ja ispadnem budala za godinu dana a ti pametan i da skinemo svi maske, normalno ulazimo u trgovine a ne ko ovce u redovima. Ni ti se nisi obazirao na moje pitanja o vodećim ljudima ovog ludila i iz kojeg miljea dolaze? To nisi istraživao. Ali ti je smiješno što sam spomenuo Soroša. Kad si već toliki ekonom, pogledaj tko navija za lockdown: Amazon možda?! Korporacija. Sam Plenković je rekao da će ove mjere utjecati novčano na 80 000 građana. Znači ko njih jebe, corona je najbitnija. Iako smo i dalje statistički u rangu smrtnosti iz svake dosadašnje godine. Ako imaš ovršni zakon koji zbog duga od 40 000kn oduzima nekretninu vrijednu od npr 80 000e imaš odgovor kako postići ukidanje privatnog vlasništva i ostvarivanje ciljeva ekonomskog foruma. Još jedno pitanje? Kako to da u Kini više nema korone? Hm možda zato što oni odavno imaju sustav social creditinga i apsolutnog nadzora svakog aspekta ljudskog života. Ali ništa, ostani doma, dezinficiraj ruke, nosi masku, plješći s balkona, divi se partiji.

 

Pavel

Lepi™
Isuse, da! Njega sam i zaboravio. Isprintajmo pare, koliko kome treba i gotovo. :) On je top 1, Ljubo broj dva.

Grčić i postotni račun na trećem mjestu.
Ja sam računao da ovaj ide u Živi zid jer želi fotelju i sve pet. Nemam ništa protiv. Al kad je rekao da HNB nema smisla i da trebamo isprintati razliku vanjskog duga i to zatvorit pao sam na guzicu. Mislim si oke, kampanja je, ljudi se prodaju. Lik dođe u Sabor i mrtvo ladno to opet opali. Žalosno..

Ja ti dajem odgovore ti govoriš da ne očekuješ razumne odgovore. Zamisli spomenuo sam Soroša? Kao lik ne drži pola planete kao i redovni filantrop i epidemiologi i šta već Bill Gates i njegova fondacija. Dobrotvori kao i Hanžeković kojeg su mediji kad je umro proglasili filantropom. Najjači su mi takvi poput tebe koji misle da ih diploma čini pametnijim i boljim i misliš zato što si se formalno obrazvao (uostalom i ja sam) da te je nemoguće prevariti i da su ovo što ja pričam odnosno tipkam gluposti. Evo ja gledam na poslu Prof.dr.sc titule koji su glupi toliko da ne znam kako si dupe znaju obrisati. Koji od znanstvenih titula nisu zaslužili ništa a kamoli da su znanstvenici. A ovi koji bi nešto i rekli i koji imaju dobre ideje i misli o ovome svemu ne mogu se probiti na povrišini. Eto ti onaj Šostar iz Zg stožera što je slikan sa striptizetama. To ti je akademska zajednica. Evo daj Bože da ja ispadnem budala za godinu dana a ti pametan i da skinemo svi maske, normalno ulazimo u trgovine a ne ko ovce u redovima. Ni ti se nisi obazirao na moje pitanja o vodećim ljudima ovog ludila i iz kojeg miljea dolaze? To nisi istraživao. Ali ti je smiješno što sam spomenuo Soroša. Kad si već toliki ekonom, pogledaj tko navija za lockdown: Amazon možda?! Korporacija. Sam Plenković je rekao da će ove mjere utjecati novčano na 80 000 građana. Znači ko njih jebe, corona je najbitnija. Iako smo i dalje statistički u rangu smrtnosti iz svake dosadašnje godine. Ako imaš ovršni zakon koji zbog duga od 40 000kn oduzima nekretninu vrijednu od npr 80 000e imaš odgovor kako postići ukidanje privatnog vlasništva i ostvarivanje ciljeva ekonomskog foruma. Još jedno pitanje? Kako to da u Kini više nema korone? Hm možda zato što oni odavno imaju sustav social creditinga i apsolutnog nadzora svakog aspekta ljudskog života. Ali ništa, ostani doma, dezinficiraj ruke, nosi masku, plješći s balkona, divi se partiji.
Evo dotaknut ću se ljudi koje si naveo. Bill Gates je čovjek koji je zaradio milijarde na operativnom sustavu i na računalu. Znam za teze da nas cipiraju i smatram ih glupošću. Čak i naša SOA je u stanju u nekoliko minuta saznati s kojeg uredaja i lokacije tipkam ovaj odgovor. O velikim agencijama da ne govorim. Auti su digitalizirani, bankovne aplikacije. Sustavu tj. državi daješ svaki dan ogromne količine podataka a da toga nisu ni svjestan.

Sorosu i ekipi ne trebaju tvoje nekretnine. Nemaju potrebe za time, prezivjet će i sa onime što imaju. 80 posto ovršenih su ljudi koji duguju telekomima ili sličnima. Rijetki su propali zbog loše poslovne ili gospodarske politike i njih žalim. Ekipu koja duguje 12.000kn HT-u zbog iPhonea ne žalim. Žalim način ovršnih postupaka koji su prekomplicirani i skupi no to je druga tema.

Nisam dr.sc. ali ako smatraš da neki dr.sc. ima titulu nezasluženo, to možeš bez problema pobiti. Sjednes i napišeš rad, prodes međunarodnu recenziju i dokazes da je dr.sc. nadrobio gluposti.

Pitao sam te s aspekta monetarne ekonomije kako će tocno korona kriza utjecati na ponudu novca? Hoće biti vileca potražnja za gotovinom, hoće biti više depozita, hoće li rasti kamatne stope? Koji je cilj konkretno po pitanju monetarne ekonomije?

Nitko ne navija za lockdown jer nema koristi od njega. Amazon ima rast i bez lockdowna. Ljudi su komotniji a mlade generacije su sklonije fotelja kupnji.

Nego što će Sorosu kuće iz Kozari boka ili Dvora? Ne kužim to oduzimanje privatne imovine od strane 5-10 svjetskih moćnika. Što će im?

Spomenuo si učenje iz povijesti, onda znaš kako je kroz povijest prolazilo oduzimanje imovine od strane plemstva. Francusko i rusko plemstvo su sjajno prošli u tom pothvatu.

Skužio sam da si zabrijao ali nisam mislio da je baš tak kritično.
 

charllie

Active member
Kolega maliBB,svaka ti cast,ima nas koji shvacaju ovu plandemiju,koje ne zanima i onih koje nemozes uvjeriti pored zdravih ociju.
Decki,smisao ove plandemije je zamutiti vodu,odnosno da ima vise odgovora i da se ljudi pogube i svadjaju.
Stara poslovica,dok se dvoje svadja treci se smije,nisu je budale izmislile i zamijetile,a zar smo mi budale.
Da,odavna nas truju avionima,citao sam prije nekih 5-6 g o tome da neznaju kud s otpadom ba ga rasprsuju,jednostavno je to najjeftinije,a znamo da svatko u kapitalizmu reze troskove.
Bratic mi je rodjen i zivi u njemackoj,u jednoj korporaciji je na visokom mjestu,dosta leti poslovno po svijetu i kinezi mu se cude zasto se jos uvijek mucimo s koronom i u cemu je problem.
U ostalom imate jednog postenog i pametnog(pored drugih) znanstvenika hrvata,doktora Davora Pavunu koji vam objasnjava citavu istinu i prijetnje covjeku u buducnosti.
Nemojte biti lijeni i otidjite na njegovu stranicu FB dok nije kasno a cenzura(valjda ste primjetili)postaje sve ocitija,vrijeme nam curi no njima fasistima takodjer i oni to dobro znaju pa dolaze u paniku i pocece grijesiti.
Istina ce pobijediti i nemojte se bojati, no nazalost puno ljudi je pogubljeno i prestraseno,sto smo duze poslusni i nedjelotvorni to ce nas vise patiti i otici cak i s ovog foruma.
Sve je na nama,godinama tzv.duboka drzava pljacka nas normalne ljude na nacin da nam uskracuju zaradjeni dohodak i gomilaju ga na stranu(na svoje racune),stim nasim novcem nas sada ucijenjuju,to vam je najjednostavnija i prosta cinjenica.
Odavna sam javno sumnjao da je ovo specijalni i bioloski rat,sad vise ne sumnjam niti se bojim,hvala bogu kako je lijepo opet biti slobodan,slobodno govoriti i misliti a vjerujem da mnogo zdravstvenih radnika "kuha" i da ces ti kolega maliBB mnogima otvoriti oci i dati hrabrosti da se i oni oslobode straha te postanu opet ljudi.

ps.nisam virolog hvala bogu, mozda bih morao lagati,no ovako vidim jasnije
 

charllie

Active member
Kolega zdeslav 1967,to je tvoj dojam ok.Ne zalim te ubedjivat u suprotno jer ja mislim tako,mozda i ja grijesim,no treba hladne i bistre glave uzeti cinjenice.
Prvo dali su mjere ustavne,dali su nasi izbori za sabor ustavni,dali je stozer u skladu s ustavom,dali su ustavni suci pravedni i postupaju po ustavu i zakonu.
Zasto se zatvaraju zdravi ljudi i dosta ljudi gubi egzistenciju i slobode,zasti krivo broje "zarazene"i preboljele dalje tretiraju ko zarazene.
Zasto se zatvaraju drzave i zupanije,zasto nas sile na cijepljenje za koje neznaju djelovanje,pa cemo i dalje morati trpjeti neke neznanstvene mjere.
Ima puno zasto a jedan mali virus zato,zar nas imunitet nije do sad pobijedio u vecini slucajeva ovaj virus i ostalu njegovu bracu.
Tko ima koristi,tko nabavlja testove,lijekove,maske,dezinfecije,odijela itd.,ja od tog kolaca nemam nista,nemam dionice farmaceutskih divova koje rastu,sdruge strane silno bogatima vise novca nije ni potrebno,oni imaju druge planove.
Sjecam se tamo prije nekih mozda 10g. kad je dizel bio oko 1.5€,ovdje u AT su pitali ljude sta misle o cijenama goriva,vecina se bunila da su prevelike,no jedan lik se javi sa luksuznim terencem i kaze pa trebalo bi biti 2€.
Kako mislite ,pa onda bi bilo manje vozila na autoputevima te me nebi jeebale ove guzve.Zar mislite da i Gejts ne razmislja tako,on zeli manje aviona,manje kruzera,manje guzvi i naravno da promislja kako to najlakse i najbrze ostvariti.
No ruku na srce,da sam na njegovu mjestu mozda bi bio i gori jer lova kvari ljude,valjda ste to primjetili i niste zaboravili tu poslovicu.
Sve je tako jednostavno i logicno,a znate i sami da su najjednostavnija rjesenja najbolja.
Dragi moji forumasi,zelim se i dalje svami druziti i raspravljati u pozitivnom smislu,al molim one prestrasene i izgubljenje da se ne boje,trebamo se vise nego ikada drzati skupa,dijeliti pozitivne savjete i braniti svoje misljenje ako ga imamo,makar bilo i nekada pogresno.
 

Dalibor

Dado Tornado
Zvuči kao plan. :)
ma, sve ovo je globalno pristajanje na besmisao.

najjača je ta tzv. struka koja je prije 9 mj. generalno pričala da treba minimum minimuma za izraditi cjepivo 18 mjeseci, da bi ga na kraju imali za 6.
a virus isto, nekom otkažu pluća, nekom srce, nekom bubrezi, nekom se stvaraju ugrušci, netko ima temp. drugi nema, treći i ne znaju da ga imaju, četvrti osjete da su nešto pobrali kad umjesto 30 naprave "jedva 10 sklekova"...... cijelo to vrijeme preporuka WHO je da se ne rade obdukcije.

ne zna se tu ko pije, jedino tko će platiti
 

mali_BB

Active member
Ok, ukratko, Covid je izmimišljen kako bi se proveo "great reset" u kojem će Bezos, Gates, Soros, Rocfeller i Rotshild i ostali se domoći moje male firme, obiteljske kuće, garaže i poslovnog prostora na Velom Vrhu? :D Zvuči kao plan. :)
Ja ne kužim šta ste vi pali na glavu ili su vam toliko isprali mozak i toliko ste ovisni o autoritetu da ne vidite vlastitim očima?! Znači u video ti istraživački novinar predoči dokaze, citate, snimke, ali ne...to nije istina. Nije ni čudo da su samo 2 stražara bila potrebna da uguraju tisuće ljudi u Auschwitz. Karikiram, ali to je otprilike ono što se događa ovdje. Što je najbolje i za godina koje će doći a maltretirat će nas i držati u strahu vi ćete i dalje mantrat da vama Beroš, Božinović i ekipa žele dobro. Pa ti ljudi su pomno birani upravo da izvršavaju ovo. Kao i Plenković. Ova situacija s covidom je iskorištena upravo za widespread siromaštvo. Pa dobro da li ste vi ikad bili na nekom satu povijesti? Iza svake ovakve krize, ultra bogati su još bogatiji a "narod" siromašniji. I to je ono što se ne mijenja. Daljnja centralizacija moći. Nije Gatesu i ekipi do novaca. Njima smo mi trošitelji resursa. Pa Gates je rekao oko 2010. godine da uz reformu zdravstva i cjepiva možemo smanjiti populaciju za 10 - 15%. I upravo imamo reformu zdravstva na način da ljudi doslovno ne mogu do liječničke pomoći i to već traje 9mj. Njihovi (glaobalisti) planovi se ne temelje na vremenskom periodu od godinu dana. Oni ovo planiraju desetljećima. Zato ćemo mi posljedice sporo osjetiti pa se nećeš ni sjetiti da je ovo bio plan, samo ćeš se naći u njemu. Jednako kako se većina ljudi ne sjeća da je ista stožeraška ekipa do prije samo pola godine kategorički tvrdila da su maske beskorisne. Od beskorisnog do svetog grala do kažnjavanja za nenošenje. I još jedna VELIKA stvar u ovome svemu: masovna cenzura što na mainstream medijima tako i na društvenim mrežama, google, youtube. Sve je cenzurirano i pretrage na tim platformama su tako osmišljene da ne možeš ni naći drukčije mišljenje. Zapamtite: samo laž se mora štititi cenzurom, brisanjem i blaćenjem autora. Istina ne.
Ma džaba se ja trudim. Ovo je kao u Matrixu kad Morpheus kaže kako su neki toliko ovisni o matrici da uz sve dokaze oni se nje grčevito drže.
I kao uvijek: nadam se da nisam u pravu.
Evo još jedan video Paul Joseph Watsona. Nevjerojatno, sve isto kao kod nas. Sve.
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
Čekaj nije ti čudno što su svi iz svih stožera iz vladajuće partije i mahom "bivši" komunisti i udbaši?! Pogledaj oko sebe pa mi reci da li ti se ovo čini kao teorija zavjere? Svaki dan te filaju strahom i prijetnjama,
Aha, komunisti i UDBA. samo sam čekao dan kad će oni i službeno postati krivci za koronu i ovo što se događa. Na globalnoj razini to su Židovi i masoni, ali dobro, mi ipak moramo gledati lokalno. Sorry, ali ja te nakon ovog više ne mogu doživljavati ozbiljno, niti imam potrebu za argumentirati suprotno jer tu nema pomoćI.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh