Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

dinko1981

Well-known member
Eto kod mene u firmi(30-tak nas ima) prvi slučaj korone. Kolega nije prije toga bio na poslu par sedmica. Razlog - supruga leži na stacionaru više mjeseci u terminalnoj fazi raka. Vjerojatno se zarazio upravo tamo,sada je i on u bolnici, za sada na kisiku. Djeca ne mogu posjetiti ni njega ni nju. Razmišljam, da je postojala mofućnost cijepljenja bi li se on bio cijepio? Bi li se vi cijepili da možete predvidjeti ovakav scenario u svojoj obitelji. Bi li i tada ovako "akademski" raspravljali o cijepljenju, mjerama, zavjerama, itd.
Pa upravo je to poanta VLASTITI izbor, prema osobnoj zelji i potrebi. Nemam nista protiv cjepljenja ali zelima da to bude vlastiti izbor.
 

szahtila

Well-known member
Pa upravo je to poanta VLASTITI izbor, prema osobnoj zelji i potrebi. Nemam nista protiv cjepljenja ali zelima da to bude vlastiti izbor.
Da si u situaciji poput ovog nestretnika( a duša od čovjeka), da znaš šta te čeka, bili se cijepio?
 

dinko1981

Well-known member
Da si u situaciji poput ovog nestretnika( a duša od čovjeka), da znaš šta te čeka, bili se cijepio?
Da sam u slicnoj situaciji vjerovatno bi, ali zelim da imam izbor a ne da se pod mus moram cijepit. Sta ako mi je u zivotu sve relativno ok i ja i moja obitelj se moramo cijepit i za par mjeseci netko dobije nuspojave koje ce ga pratit cijeli zivot? Ja samo zelim slobodan izbor
 

Dalibor

Dado Tornado
A sto mi koji smo razvili imunost?
imunitet kod preboljelih traje nekoliko mjeseci. tako da si miran do negdje ožujka...

ali sumnjam da će biti obavezno cijepljenje, osim za korisnike staračkih domova, zdravstvene djelatnike, mup-ovce i slične skupine, a pitanje i za njih.
ipak je to prvo cjepivo te neke nove vrste koja djeluje na našu DNA, pa nisam siguran koliko je pametno forsirati procjepljivanje čitavih populacija čak i provakcerskom lobiju, jer i ovako neće stizati proizvoditi dovoljne doze. jedino ako prvi val procjepljivanja ne umanji pandemiju
 

Franz

Well-known member
Eto kod mene u firmi(30-tak nas ima) prvi slučaj korone. Kolega nije prije toga bio na poslu par sedmica. Razlog - supruga leži na stacionaru više mjeseci u terminalnoj fazi raka. Vjerojatno se zarazio upravo tamo,sada je i on u bolnici, za sada na kisiku. Djeca ne mogu posjetiti ni njega ni nju. Razmišljam, da je postojala mofućnost cijepljenja bi li se on bio cijepio? Bi li se vi cijepili da možete predvidjeti ovakav scenario u svojoj obitelji. Bi li i tada ovako "akademski" raspravljali o cijepljenju, mjerama, zavjerama, itd.
Tko ima potrebu i želju primiti cjepivo koje je razvijano jedva jednu godinu, a izravno utječe na naš DNA, za virus o kojemu nema konsenzusa među znanstvenom zajednicom - slobodno! Tvoje tijelo, tvoje zdravlje, tvoja budućnost.
Ja nisam antivakser. Takve smatram budalama. Ne libim se to reći ni u lice takvima. Mene su moji cijepili, ja sam dvoje svoje djece cjepio po kalendaru cjepljenja. Ali da će mi netko na silu ubrizagati takvo cjepivo, e pa neće. Ajde, meni i mogu pokušati, ali ako će mi djeci to probati na silu dati, mene će prvo morati ubiti. Iza tog stojim.
imunitet kod preboljelih traje nekoliko mjeseci. tako da si miran do negdje ožujka...
Šest-sedam mjeseci traje imunitet prirodnim putem. Ne pruža ni cjepivo dulju zaštitu. To je najluđe od svega.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nisan za prisilu.
Ali nisam sklon ni vjerovati ljudima da će se odbit i dobrovoljno cijepit. Jer šta je bilo sa ovoseznskim cjepivom protiv gripe - razgrabilo se ka jogurt na akciji. :) Pa, čujen, negdi su se likovi doslovno potukli isprid ljekarne za zadnju dozu cjepiva protiv gripe. Kad dođe ovo za Covid, mislin da će se oružje potezati za upast na red. :)
 

Dalibor

Dado Tornado
čujen, negdi su se likovi doslovno potukli isprid ljekarne za zadnju dozu cjepiva protiv gripe.
upravo to, ekipa će provaljivat u ljekarne i potplačivat doktore obiteljske medicine.
samo zanimljivo je u vezi tog cijepljenja protiv gripe što naše klasične gripe navodno uopće nema ove godine
 

charllie

Active member
Kao prvo,bio sam pozitivan na ovaj virus(po njima) ali im nevjerujem i to je moje pravo i zdravo razmisljanje.Vjerujem u ucinkovitost nekih cjepiva,da ih je puno brezpotrebno te da se vrti velika lova valjda vam je svima poznato.Da farmaceutske kompanije ne odgovaraju za nuspojave vec drzave(odnosno mi sami) baca sumnju i teskoj budali.
Ne mislim se cijepiti za nizasta, i ovo pitanje dali bi kad bi znali mi je malo provokantno, pa pitam sve one jadnike cija djeca ili clanovi vuku nuspojave,godinama se tuze i ne primaju adekvatnu pomoc,dali bi cijepili djecu da su znali sta ih ceka.
 

szahtila

Well-known member
Ja ipak mislim
Kao prvo,bio sam pozitivan na ovaj virus(po njima) ali im nevjerujem i to je moje pravo i zdravo razmisljanje.Vjerujem u ucinkovitost nekih cjepiva,da ih je puno brezpotrebno te da se vrti velika lova valjda vam je svima poznato.Da farmaceutske kompanije ne odgovaraju za nuspojave vec drzave(odnosno mi sami) baca sumnju i teskoj budali.
Ne mislim se cijepiti za nizasta, i ovo pitanje dali bi kad bi znali mi je malo provokantno, pa pitam sve one jadnike cija djeca ili clanovi vuku nuspojave,godinama se tuze i ne primaju adekvatnu pomoc,dali bi cijepili djecu da su znali sta ih ceka.
Naravno da je pitanje provokativno. Situacija sa korona cjepljenje ista je kao i situacijama sa junacima u birtiji, poslu, internetu i drugim životnim situacijama-mišljenje i stavovi se mijenjaju u istoj sekundi kad zagusti. A što se tiče (ozbiljnih) nuspojava, žao mi je tih ljudi, ali život je takav.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja ipak mislim

Naravno da je pitanje provokativno. Situacija sa korona cjepljenje ista je kao i situacijama sa junacima u birtiji, poslu, internetu i drugim životnim situacijama-mišljenje i stavovi se mijenjaju u istoj sekundi kad zagusti. A što se tiče (ozbiljnih) nuspojava, žao mi je tih ljudi, ali život je takav.
Ne znam... Mislim da ću svojim roditeljima sugerirati da se cijepe. Oni su u takvim godinama i, ako Bog da, požive još 20 godina, pa i razviju neke nuspojave od cjepiva, to više ionako neće biti važno. Mislim da je za njih benefit cijepljenja (Protiv Covida) daleko veći od rizika, ako uopće rizika za njih i ima.
Ono što mene zabrinjava, a nisam dovoljno kompetentan, jest da sam u kontaktu, kako u obitelji tako i među prijateljima liječnicima specijalistima raznih medicinskih grana. Mnogi od njih su mi rekli kako se neće cijepiti čak ni pod cijenu otkaza, ako im se takva obaveza na poslu nametne.
Sad, kako bih se ja, ili bio koji drugi medicinski laik, trebao se baciti na iglu i pozdraviti obavezno cijepljenje nakon što mi netko, tko o cjepivu po defaultu zna daleko više od mene, to izjavi?

LOVA,MONEY,GELD...
Ne vrti se lova na cjepivu. Marže su na margini kad vidiš koliko je uloženo u istraživanja. Tao gdje je lova su lijekovi za tlak, smirenje, analgetici, reagensi. Marže su brutalne. ;) Čak ni na antibioticima nisu velike. Na cjepivima su najniže.
 
Posljednje uređivanje:

Pavel

Lepi™
Nekako mi teza love i zarade farmaceuta ne stoji. Uništen je prometni sektor (zračna industrija je u rasulu a trećina kompanija će prestat postojati), HoReCa je teška pušiona, turizam i prateće djelatnosti isto. Prodaja automobila je pala. Energetski sektor je isto pao. Nafta se gomila jer prometni sektor pati.

Uništiti čitave grane gospodarstva da bi jedna grana profitirala i to upitno profitirala mi je jako nategnuto. Od ove situacije nitko nema koristi. Ti isti farmaceuti će potrošiti milijarde za razvoj cjepiva a realno od hrpe farmakorporacija svega jedna će zgrnuti pare, ona koja prva baci djelotvorno cjepivo. Ostale će dobiti mrvice.

Tako da sumnjam da se radi o svjetskoj zavjeri.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Tako da sumnjam da se radi o svjetskoj zavjeri.
Korona u startu otpada kao zavjera, jer je preslabog utjecaja i inteziteta. Problem je generalno očito negdje drugdje kad se zapadno društvo 21. stoljeća ovako loše s tim nosi.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ap0qalypto, znaš gdje mi je Lepetić bio baš onako. Dobro odglumio ali strava uloga? Okupacija u 26 slika, scena pokolja u autobusu ako si gledao? Užasss, nažalost sve 3 strane u tom ratu su činile slične stvari ali Lordan Zafranović je previše to oslikao. Noćima sam teško spavao nakon te scene. 😫😫😫😫
Ap0qalypto.
"Ovi po ceo dan zavijaju i skarliču". - Đuro
"Po ceo dan" - Ilija
...
"Ma nije njima do pesme" - Ilija
"Samo da izazivaju i provociraju" - Ilija
"Okupili su se da se dogovaraju" - Ilija
"On im je dao pesme i note" - Ilija o podstanaru...
Podstanar Jakovljević ženi od Ilije, Danici :
"Da li vam je poznato da me vaš muž prati"
"A pre nedjelju dana se u hajku uključio još jedan čovek koji neverovatno liči na vašeg muža"
"Jedan ide ispred mene, drugi iza leđa"
"Preseko sam se, kad sam ih video"... 🤣🤣🤣😎
Koga?
Pa vašeg muza, u dva primerka. Zašto me prati? Sta sam mu ucinio? 🤣🤣🤣🤣🤣
 

Cutac

Prèkaroš
Problem je generalno očito negdje drugdje kad se zapadno društvo 21. stoljeća ovako loše s tim nosi.
Pravo govora imaju oni koji ga ne bi trebali imati. Paranoici, novinari, besposličari koji niš nemaju u svom životu, pa su im zanimljiva globalna događanja, starci, zaostali ljudi...
Meni je susjeda od 8 banki rekla da to virus prosipaju iz aviona. Jedan rođak mi redovno šalje linkove na neke virus-stranice(ovi kompjuterski virusi, ne korona) koje govore da će nas čipirati, da nas prate, da su maske odašiljači ili koji već ****c. Stara je čula za nekog tipa od 45 godina koji je završio na respiratoru(a tip svake 3 godine ima upalu pluća i neku autoimunu bolest od rođenja) i sad misli da ćemo svi pomrijeti.
Plus što mediji filaju podatke o JOŠ TRI TISUĆE ZARAŽENIH, ALI ZAJEBIMO OVIH 2989 KOJI SU OZDRAVILI, TRI TISUĆE LJUDI, JEL ČUJETE BOG GA ****, BUU BUU
I umrli se ne prezentiraju realistično. Ne znaš tko je umro direkt od korone, a tko jer je i ovako na posuđenom vremenu bio. Kad ti je mulda trula i amortizer proleti, nije kriva ta zadnja rupa koju si pobrao...
Znam da to zvuči okrutno, ali treba sortirati umrle, a ne samo širiti paniku.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh