Dizne popravak servis reparacija izdržljivost hdi

Mrèela

New member
ma najgore sto svaki majstor ima svoju teoriju sasvim drugaciju od drugih od tog da je to "normalno" do tog da je do hp pumpe a drugi do tank pumpe ,treci mi reko teraj i dospi malo dvotaktola u rezervar ili do jednog da staviom magnet da skuplja piljevinu (iako ovu piljevinu ne privlaci magnet ,neka legura) ma samo nebuloze nakraju sam iscito sve strane forume vezane za psa grupaciju i bukvaklno naucio kako sto funkcinise doduse okvirno cisto da znam ko prica gluposti a ko poznaje posao . Nemogu svatit ljude koji zive od servisiranja a mrrzi ih malo da prosire vidike mali update na znanje bar su sad informacije dostupne . hvala na savetima !!!danas idem po auto, valda ce bit dobro.

Evo i rezultata : Auto mnogo tiši na leru , ide ko sulud i fantastično prihvata gas , potrosnja sa 7,3 kombinovane voznje (ispod 7 nisam mogao skinut a vozio ko penzioner)
spala na neverovatnih 4,7 po bordu za 130 km napravljeni od jucer i to po gradu i otvoren put , znam da 130 km nije relevantno ali ja sam odusevljen za sad . mislim 560 eura nije mali novac ali rezultati su vidljivi tako da mi nije zao .nadam se da ce tako i ostati.
Kolega ,neka je sa srećom,i da dugo još voziš makinu.
Pozdrav!:D
 

AlenOS

New member
Pozdrav..ujutroidem na ispitivanje dizni,jel mi ujutro kod prvoga paljenja izbaci malo-puno plavoga dima..i petnaestak sekundi neujednačeno radi,pa me zanima cijena reparacije jedne dizne..ili zamjena..nekakav podatak..iz Osijeka sam,pa može i Srbija!!
 

dajo1986

New member
postovanje,

motor je 1.6 hdi 66kw i ima 207 tisuca km..

muce me sljedeci simptomi: ujutro upali i radi neravnomjerno nekoliko sekundi i izbaci popriličan oblak bijelog dima..kasnije auto radi ravnomjerno i pri kasnijim paljenjima tokom dana ne zadimi, osim ako nije bas predugo stajao ali nikad u takvoj mjeri kao pri prvom jutarnjem paljenju...jos sam primjetio da se osjeti dosta neugodan miris iz auspuha kao da ne sagorijeva gorivo dovoljno, kao i sto sam primjetio da vise trosi, a i po board computeru potrosnja je porasla za 0.5l. lokalni mestar kaze da su dizne, imate li vi kakav savjet i misljenje? hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da ti je meštar na pravome putu... neznam dali on vidi preko dijagnostike korekcije dizni. No s obzirom na kilometražu, nije čudno da rade probleme.
U svakom slučaju, pretpostavljam da idu van na čišćenje i testiranje? Nemoj se čudit ako dobiješ savjet da je bolje novu stavit. I nek ti zajedno očisti usisnu granu dok čeka injektore.
 

dajo1986

New member
nije spajao na dijagnostiku, to je primjetio dok mi je nesto drugo rjesavao na autu pa mi je napomenuo..mislim ici do kakvog specijaliziranog servisa za to, vidim da si iz Opatije, pa imas mozda kakvu preporuku za dobrog boshistu podrucje rijeka-istra?

kolko cca dođe čiscenje i testiranje?

al iskreno, neznam kolko da novaca pljujem u to jer na jesen ionako ide auto na prodaju...
 

Cox

New member
to radi i meni... injektori bili na ispitivanju, i kažu da su u redu
javi, molim te, šta su ti rekli tj. gdje je problem
 

tomica0308

Well-known member
I meni baci plavi dim. Mozda gumice ventila jer dimi samo kad stoji kroz noc, a ulje je malo iznad sredine sipke, 8tk od servisa, znaci da netrosi famozno.
 

dajo1986

New member
Nastavak moje price, znaci auto je bio na dijagnostici kod boshiste...jedan grijac je bio los i promijenjen je..i dvije dizne su lose...cijena popravka 6 tisuca kuna sve 4, a samo te dvije tri i nesto..to su cijene skupa s zamjenom tog grijaca i ispitivanjem dizni...eto to je dizlo, sto sad radit pitanje je sad...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ha... nova je cca 1000kn kom, možda bi ih se dalo u pola cijene reparirati. Eto to je dizlo od 200tkm ;)

Kupi novi auto, atmosferskog benzinca najbolje :D
 

dajo1986

New member
kupit noviji auto definitivno...i to najbolje benzinca da:grin:

nego, ima ovih dizni rabljenih po 500njak kn..pitanje je u kojem je to stanju...
kako gledat koje odgovaraju, jer taj 1.6 hdi 66kw ima i u peugeota..to sve odgovara?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Provjeri po broju šasije točan model dizne... možeš na service.citroen.com ili u nekim autodijelovima pitaj da provjere. Ovo što sam gledao ide i u taj 1.6hdi, mislim da je pisalo i Ford i Volvo još, tako da sigurno će pasat iz više auti.

A s tom rabljenom si opet u riziku... jedino ajde ako je baš izvučena iz nekog mladog karambola sa malo kilometara.
 

tomica0308

Well-known member
kako gledat koje odgovaraju
moras procitat kod na diznama koji pise gore na plastici di se steka struja, ak je drugaciji nego sto gledas po internetu nece pasat
znaci kod dizne je 0445110 062, provjeri kod sebe koji je i po tome trazi.
 
Posljednje uređivanje:

dajo1986

New member
nije ni lako naci te dizne s istim serijskim brojem... moje imaju serijski broj 0445110239 i brdo tih dizni s 1.6 hdi sto se prodaje po njuskalu nema iste oznake..imate li preporuku za kakav ok servis koji prodaje reparirane?

i jos jedno laicko pitanje, dali kod zamjene dizni treba kasnije nesto stelat (treba ic kod boshiste) ili to moze i moj meho iz susjedstva zamijenit...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Govorim za jtd, vjerovatno je slično i za hdi motore... mogu ić i druge dizne (po broju, ako karekteristike pasu). Al ih poslje treba preko
dojagnostike pogledat... šta točno, neznam. Ja znam samo korekcije pratit :D

Mislim da je za njih ipak bolje u specijalizirani servis ić
 

Mesa

New member
Pozdrav
Imam xsaru picasso ujutro radi neravnomjerno i trza hladna jedni kazu dizna jedni regulator pritiska je li neko imo slican problem 2.0 hdi 66 kw bosch je sistem ubrizgavanja
 

tomica0308

Well-known member
I plavi dim par sekundi? Dizne. Imam i ja taj problem, dok neporaste potrosnja nist nediram, sad je po bc 4.1L/100km :D
 
Na vrh