Dizelaš ili benzinac?

1587 VTS

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Jednom su me dečki sa Astrom 1,6 gti ili xsi,kak se već zove, nateravali od Gornjeg Jelenja do Dobre gdje su me tek uspjeli prestič,a ja sam vozio C15 1,8 D,sa 60ks,požizili su.
Evo i jedan moj primjer - isto tako moj kolega koji vozi novi audi A3 2.0 TDI sa 103 kW i 320 Nm jos ne moze povjerovat da je meni pod haubom 1.6i 16v sa tvornickih 90 kW i 143 Nm (mozda sad nesto sitno vise) kad mu debelo otprasim na usponu ubrzavajuci od nekih 80 km/h - 170 km/h. Audi je tezi 300 kg, al to mu nedovoljno ide u prilog s obzirom da ima vise nego dupli moment i 15 ks vise.
 

fullcool

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Evo i jedan moj primjer - isto tako moj kolega koji vozi novi audi A3 2.0 TDI sa 103 kW i 320 Nm jos ne moze povjerovat da je meni pod haubom 1.6i 16v sa tvornickih 90 kW i 143 Nm (mozda sad nesto sitno vise) kad mu debelo otprasim na usponu ubrzavajuci od nekih 80 km/h - 170 km/h. :confused: Audi je tezi 300 kg, al to mu nedovoljno ide u prilog s obzirom da ima vise nego dupli moment i 15 ks vise.
za ubrzanje je najbitniji odnos snage i mase vozila, maximalni obrtni moment nema puno veze s tim
 

1587 VTS

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

za ubrzanje je najbitniji odnos snage i mase vozila, maximalni obrtni moment nema puno veze s tim
Da, ako je rijec o ubrzanju s mjesta. A ovdje je naglasak na međuubrzanju na usponu (80 - 170 km/h, brza cesta uzbrdo uz Klis, splicani ce znat na sta mislim i tu se vidi realan potencijal motora), bas onoj disciplini u kojoj je vecina ljudi uvjerena da bi moment trebao biti presudan, a vidis da nije :D To je zabluda i poanta moje teorije. Moze on svojih 320 Nm okacit macku o rep kad ja zavrtim moju benzinjaru ROFL
 

fullcool

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Da, ako je rijec o ubrzanju s mjesta. A ovdje je naglasak na međuubrzanju na usponu (80 - 170 km/h, brza cesta uzbrdo uz Klis, splicani ce znat na sta mislim i tu se vidi realan potencijal motora), bas onoj disciplini u kojoj je vecina ljudi uvjerena bi moment trebao biti presudan, a vidis da nije :D To je zabluda i poanta moje teorije. Moze on svojih 320 Nm okacit macku o rep kad ja zavrtim moju benzinjaru ROFL
bitan je moment ali onaj na kotačima, kad bi baš htio radit detaljne usporedbe onda bi bilo tu jako puno parametara koje treba uvrstiti u račun.
za pojednostavljeno računanje je bitan samo odnos snage i težine, probaj računati za neke aute za koje ti je poznato koje ubrzanje imaju, vidjet ćeš da se ubrzanje mijenja kako se mijenja odnos snage i težine.
 

1587 VTS

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

bitan je moment ali onaj na kotačima, kad bi baš htio radit detaljne usporedbe onda bi bilo tu jako puno parametara koje treba uvrstiti u račun.
za pojednostavljeno računanje je bitan samo odnos snage i težine, probaj računati za neke aute za koje ti je poznato koje ubrzanje imaju, vidjet ćeš da se ubrzanje mijenja kako se mijenja odnos snage i težine.
Stari, kao strojar sve to imam u malom prstu, samo u ovom slucaju pisem kroz salu na "puckoj" razini, onako kako vecina ljudi razmislja. Jer ne mozes ti kumu Šimunu tek tako objasnit sta je moment na kotacima, sta je moment motora, snaga motora da je ekvivalentna snazi na kotacima, koja relacija sve to povezuje, bla, bla, bla, mogu ja to pricat do sutra kad me on ne kuzi 2% i samo zna da njegov TDI ima 320 Nm, tako da onda sve to ima samo sebi svrhu. Zato pokusavam na pucki nacin prikazat zabludu ;)
 

deda

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Bio dizlo ili bengač,priznam samo kubikažu,ostalo su sve mlinci za kavu, kratkog daha,ko gepard.
 

1587 VTS

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Bio dizlo ili bengač,priznam samo kubikažu,ostalo su sve mlinci za kavu, kratkog daha,ko gepard.
Aha, Deda, to je ona tvoja teorija :D Kako je ono isla? Jel 535 ako se dobro sjecam :confused::D
Ovo stvarno vise nema veze s cijenom eurosupera vecom od 11 kn, moramo postove prebacit kad zavrsi OT :D
 

deda

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

325,kad smo već otišli u ot,dvije tone,pet metara i tri litre motor.
 

fullcool

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Stari, kao strojar sve to imam u malom prstu, samo u ovom slucaju pisem kroz salu na "puckoj" razini, onako kako vecina ljudi razmislja. Jer ne mozes ti kumu Šimunu tek tako objasnit sta je moment na kotacima, sta je moment motora, snaga motora da je ekvivalentna snazi na kotacima, koja relacija sve to povezuje, bla, bla, bla, mogu ja to pricat do sutra kad me on ne kuzi 2% i samo zna da njegov TDI ima 320 Nm, tako da onda sve to ima samo sebi svrhu. Zato pokusavam na pucki nacin prikazat zabludu ;)
tako ti je to, u pravu si, ljudi su u zabludi kod puno stvari

325,kad smo već otišli u ot,dvije tone,pet metara i tri litre motor.
325 sa tri litre motorom, kako to:confused:
 

deda

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Pa 3,je tri litre motor,2 je dvije tone težine i 5 je pet metara dužine,sve ostalo su igračke,a ne auti.
 

fullcool

New member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

Pa 3,je tri litre motor,2 je dvije tone težine i 5 je pet metara dužine,sve ostalo su igračke,a ne auti.
a ja mislio vi pričate o švapskom autu koji ima takve oznakeROFL
 

XSARA VTS

Member
Re: Litra eurosupera 95 veća od 11 kuna!

XSARA 1.8 100 kuna 100 kilometara peugeot 307 2.0 HDI 100 kuna 165 kilometara ja mislim da tu nema nikakve zablude računica je jasna!
 

ExOduS442xb

Racing
Re: Dizelaš ili benzinac

čini se da su dizelaši ipak malo dugotrajniji od benzinca
Wot? Otkad to:confused:

Znam da su ljudi uvijek govorili nikad kupit dizelaša iznad 300t km. Što nije slucaj kod benzinaca. Inace, jel nisu benzinski motori izdržljiviji od dizelaša?

Nije tu samo motor, i turbina, a kad to rikne onda:whistling:
 

1587 VTS

New member
Re: Dizelaš ili benzinac

Wot? Otkad to:confused:

Znam da su ljudi uvijek govorili nikad kupit dizelaša iznad 300t km. Što nije slucaj kod benzinaca. Inace, jel nisu benzinski motori izdržljiviji od dizelaša?

Nije tu samo motor, i turbina, a kad to rikne onda:whistling:
Naravno da kolega RI-C3 generalno nije u pravu. To su mozda neke pucke price koje kruze u narodu bez pokrica. Tu ti vrijedi ono staro pravilo - sta jednostavnije to bolje i dugotrajnije! (Npr, njegov ce 1.4i /TU3JP/ sigurno duplo nadzivit 1.4HDi /DV4TD/ po pitanju trajnosti. Ali stvar zato ne bi bila ista u usporedbi s atmosferskim 1.5D /TUD5/ koji se ugrađivao u saxo) Prema tome, treba prvo razlucit je li rijec o obicnim usisnim ili turbo varijantama benzinskih i dieselskih motora - to ja ne bi stavljao u isti kos.
 

zoran37

New member
Ja sam za dizela, oduvjek i uvijek, benzinac jedino V8 prolazi kod mene. Sad vozim xantiu benzinca i nije V8 al ne zato šta hoću nego eto viša sila.:hm::hm:
 

Split-C4

New member
Vidim da je stara tema, ali korisnik je frišak :grin:
Vozio sam Alfu 1.4 TS. bila je benzinac i u gradu mi je znala pocucat 11 l otvoreno 7l i kombinirano 9-10l, a kad sam stao na gas vidio sam kazaljku golim okom da se spusta :surprised: dok sad kad vozim ćađu 1.6 HDi mi je cijelo vrijeme osmjeh na licu i ne gledam na gorivo. U gradu ne prelazi vise od 6 l dok na otvorenom ide do 4.2 l. Kako imam zbog posla kombiniranu voznju prosijek mi je 5 l.
 

1587 VTS

New member
Twin spark masine, kao i sve alfine benzinjare do pojave ovih novih multiair masina, trose ko sumanute, nisu mjerodavne za usporedbu jer debelo odskacu od prosjeka. Ali alfa romeo je nesto posebno, umjetnost, te aute moras volit da bi ih vozio. I zato je svakom istinskom alfistu JTD pod haubom svetogrđe. Sve za svoju namjenu :cool:
 
Na vrh