Depollution (Antipollution) system faulty HDi

Arsen

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Evo da ne otvaram novu temu. Nakon jutrošnjeg paljenja auto se ugasio i nešto je zaklopotalo. Nakon toga se upalila check engine lampica i depollution default na ekranu. Probao se provozati i propuhati i izgleda da normalno radi i vuče ali lampica i dalje svjetli.
Inače ima 100.000 i vozila ga je do sada starija gospođa bez pretjeranog dodavanja gasa.
Any ideas?:p
 

Arsen

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Bio si u pravu.:D Ugasila se nakon propuhivanja po obilaznici.:palacgore:
 

brezC4

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

sjebali me za kilometre, spustili skoro 200 tk
kako to izgleda kad se spusti kilometraža za 200.000km? zar nisi primjetio na samom autu koliko je prešao?

i da... što se tiče engine check lampice, nije mi se nikako palila iako sam recimo namjerno išao vidjeti bez propirivanja ispušnog sustava prije tehničkog kako će biti rezultat. uglavnom zacrnjenje mi je bilo preko 8 (dopušteno 0,8), nakon žešćeg propuhivanja 0,2 :)
inače vozim dnevno cca 130km a od toga je 120km na otvorenoj cesti pri brzini od 75-95km/h u petoj brzini (ovisno o uvjetima u prometu i na cesti)
 

Konrad

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

CHECK ENGINE se pali zbog kvara na sistemu ubrizgavanja, nemate svi FAP filtere ljudi
 

Arsen

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

CHECK ENGINE se pali zbog kvara na sistemu ubrizgavanja, nemate svi FAP filtere ljudi
Da barem nitko nema.:D

Meni pretpostavljam ne gine čiščenje egr-a.:meh:
 

boca

New member
Ponekad izbacuje gresku depollution system faulty

greska p0238
broj obrtaja motora 3051 o/min
napon tlaka turba 2784mV
pritisak turba 2470mbar
atmosferski tlak 976 mbar
debit injecte mesure 40 mg/ubrizg.

ovo sam slikao kod majstora. Da li mi neko moze reci na osnovu ovih parametara sta je problem?
 

Arsen

Member
Živote robijo, meni isto jutros opet izbacilo depollution system faulty. Ovaj put propuhivanje po autoputu ne pomaže.:mad:

Ima li netko na cijelom forumu nekog mehaničara za preporučiti?
 

Konrad

New member
Ponekad izbacuje gresku depollution system faulty

greska p0238
broj obrtaja motora 3051 o/min
napon tlaka turba 2784mV
pritisak turba 2470mbar
atmosferski tlak 976 mbar
debit injecte mesure 40 mg/ubrizg.

ovo sam slikao kod majstora. Da li mi neko moze reci na osnovu ovih parametara sta je problem?
koja je greska, treba pogledat po tom kodu...

cekaj bio si kod majstora, zasto onda nas pitas sta je problem :confused:
 

boca

New member
koja je greska, treba pogledat po tom kodu...

cekaj bio si kod majstora, zasto onda nas pitas sta je problem :confused:
Da je znao ne bih ovde postavio pitanje! Kod govori o Depollution system faulty a moje pitanje je jos jednom da li neko na osnovu ovih parametara mi moze reci u cemu je problem?:hm:
Tj da li je pritisak turba u granicama, da li je napon u redu itd
 

Konrad

New member
neznam tocno koji je to kod, ako je greska tlaka turba provjeri sva crijeva zraka prije i poslje turbine, vjerojatno je problem elektroventil turbine

i da, to sto si ti prepisao ove podatke ne pomaze previse, to je stanje podataka u trenutku kad se dogodila greska i uz to treba napraviti probnu voznju i pratiti parametre u voznji
 

Arsen

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Sad ću sigurno pogledati; ne rade više ni lampice niti auto više pali.:D
Drugi put na šlepu u mjesec dana ihaaaa.:aplauz:
 

megi

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

kako to izgleda kad se spusti kilometraža za 200.000km? zar nisi primjetio na samom autu koliko je prešao?
ha čuj, sad je to već kilometraža pri kojoj odlaze svi potrošni djelovi, pa je zato malo problem, napravim nešto a ode nešto drugo.. a nisam skužio kad je auto bio ušminkan do kraja, nigdje se nije primjetilo nekih znakova velikog korištenja. ne bi ni skužio da se nije počeo kvariti :(
 

autoban

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Imam poroblem. Već dva mjeseca mi se pali žuta lampica i piše mi Antipolution faulty. Bio sam nekoliko puta u ovlaštenom servisu i auto je spajan na racunalno i izbacivao je gresu mjeraca protoka zraka, pa smo ga zamjenili, ali se lapica opet pocela pali.. Sada mi majstor u servisu tvrdi da je neispravan ERG ventil kojem je cijena znate vec kolika.

Da skratim :)
Kako točno/detaljno riješti problem?

Pozdrav!
 

Konrad

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

nekad pomaze skidanje i ciscenje EGR ventila buduci da je on pun garezi iz ispuha ali dogada se da kuciste ili mehanizam ventila mehanicki puknu zbog cega je odredena serija imala povlacenje i besplatnu zamjenu EGR ventila
 

autoban

New member
Re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Evo ja vec skoro 5 mjeseci vozim s upaljenom zutom lampicom i upozorenjem
Antipollution faulty.

Do sada sam išao kod ovlaštenog servisera na dijagnostiku i komp je pokazivao
gresku (kratki spoj) mjeraca protoka zraka.. Testirali smo s drugim mjeracem
ali komp je istu gresku pokazivao, tako da je serviser zakljucio da je EGR ventil..
Cijela ventila i usluge izmjene me ohladila od servisa i jednostavno sam nastavio
vozit kao da lampica ne gori...

E sad moje pitanje je dali mogu normalno nastaviti voziti, da li radim ovim nesto
lose samom motoru (u meduvremenu sam i registraciju/tehnicki pregled
najnormalnije prosao..

Prije nekoliko dana bio sam kod privatnog servisera koji mi je preporucio da
jedostavno ugasim/otkacim ERG ventil, pa je moje daljnje pitanje jeli auto
normalno funkcionira bez njega?

Nacelno znam (citao sam po netu) cemu ERG ventil, ali me zanima iz iskustva
da li ga je netko iskljucio ili da li netko vozi s neispravnim...
 
Na vrh