Depollution (Antipollution) system faulty HDi

Lima

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Eto veselja, bio kod majstora (naravno da se lampica depollution ugasila), otišli krug oko zgrade i kaže da trebam novu turbinu.Skinuo neko crijevo gdje se vidi turbinica (propeler s mog laičkog gledišta) koja talanda unutra po svim osama.
Znači trebam novu, polovnu ili reparirati ovu postojeću, molim savjet ili neku ponudu za kupovinu ili popravak turbine!
Motor je 1.6 HDI ,2005. godište 90ks.
Onaj klang (koji u stvari i nije klang nego turbinica dokači kućište) sto sam spominjao potječe iz te turbinice kad se doda gas te kad bi turbina trebala startat ili šta ja znam.
 

brezC4

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Èini mi se da ti je jeftinije otići na reparaturu u Sloveniju ili znam da netko na forumu ima turbinu baš za 1.6HDi za prodati.
 

Lima

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Ako neko ima na forumu, super, eto ja sam potencijalni kupac!
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

meni se čini da ekipa sa HDIjevima vozi na 2000 okr./min, i onda još kad se uzme da voze po do 10km u jednom smjeru, taj filter čestica ni ne zagrije se kak spada... radna temp. mu je milijon stupnjeva ili tako negdje...
 

Lima

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Pa kako se voze takvi auti-motori, da znam za ubuduce?Ozbiljno pitam.
 

B-Link

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Ja svoj 2.0 Hdi, šaltam na 3000 okr. Samo me živcira što je trom, tromiji od VW-a :(
 

Lima

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Evo, riješio turbo punjač i depollution grešku.
Našao polovni turbo punjač, nakon ugradnje provozao se na 3000 okretaja jedno 20 min. i nestalo i depollution warning!
Taj moj "klang" i zujanje je poticalo od turbo punjača jer mu je otišao neki ležaj , a samim time i nije dobro vukao.Depollution lampicu nisam mogao riješiti vožnjom na većim okretajima dok nisam riješio zujanje i "klang", bilo me strah.
 

megi

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Danas mi se upalila lampica Depollution system na HDI 1.6 iz 2005 godine (83 000 km prešao).
No uz paljenje lampice auto baš ne vuče kako treba a ponekad se čuje neko zujanje ispred vozačevog mjesta iz prostora motora (bočno naprijed lijevo) , ponekad se čuje i neko "klang" ali ne znam iz kojeg dijela auta za vrijeme vožnje.
Auto parkirao i eto me na forumu.
Molim pomoć!
Jesi li siguran da ti je to original kilometraza? Cudno mi je da na tako maloj kilometrazi vec odlazi turbina, ja sam svoju nedavno zamijenio ali moj ima preko 300tkm, zato pitam. Koliko te kostalo sve, jesi je reparirao, stavio novu ili polovnu?
 

Lima

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Jesi li siguran da ti je to original kilometraza? Cudno mi je da na tako maloj kilometrazi vec odlazi turbina, ja sam svoju nedavno zamijenio ali moj ima preko 300tkm, zato pitam. Koliko te kostalo sve, jesi je reparirao, stavio novu ili polovnu?
Kilometraza bi trebala biti u redu, polovni punjac, sve zajedno 4500kn!
 

liberty

Well-known member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Jesi li siguran da ti je to original kilometraza? Cudno mi je da na tako maloj kilometrazi vec odlazi turbina, ja sam svoju nedavno zamijenio ali moj ima preko 300tkm, zato pitam. Koliko te kostalo sve, jesi je reparirao, stavio novu ili polovnu?
sa c4 iz 2005 si napravio preko 300 tk - respect:)
pa šta mu je sve do sada otišlo:D
 

megi

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Kilometraza bi trebala biti u redu, polovni punjac, sve zajedno 4500kn!
A dobro ajde nije strasno, glavo da sad sve valja. Ja sam za svoju polovnu plus rad dao 3000kn a u cijenu je ukljucen i popravak branika zadnjeg jer je ispao iz lezista kad sam u neku ralicu pogodio ( a ralica nije za prepoznati, nije vise za upotrebu) :D

sa c4 iz 2005 si napravio preko 300 tk - respect:)
pa šta mu je sve do sada otišlo:D
Ma nisam ja, sjebali me za kilometre, spustili skoro 200 tk. Ajoj nema sto nisam zamijenio.. Ali sad je napokon sve u redu, vidjet cemo koliko ce potrajati :D
 

Konrad

New member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

jedna od stvari koje nitko ne mijenja je lanac koji povezuje bregaste osovine...on se rastegne s vremenom i nastane problem
 

Lima

Member
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

jedna od stvari koje nitko ne mijenja je lanac koji povezuje bregaste osovine...on se rastegne s vremenom i nastane problem
A kojoj kilometraži bi to trebalo mijenjati?
 
Na vrh