Depollution (Antipollution) system faulty HDi

B-Link

New member
Re: Citroen fault codes

kada podvučeš crtu ostane ti da si reprogramirao kompjuter kao da nema filtera, a auto javlja grešku filtera... možda bi reprogramiranje pomoglo :hmmm:

ne mislim na tebe, ali kakav se problem radi od nadopune aditiva jednom u 10 godina, to je čudo jedno...
režu se filteri, reprogramiraju se računala...
svako malo netko pokrene raspravu "rezanje filtera"...
I meni je to čista glupost bila, ali i u tom ovlastenom servisu je i to bio nesluzbeni prijedlog. Dvojica doktora dala su dijagnozu...
Moja preporuka drugima, ne rezite nista, samo veća sranja budu

Da li ti je komplikovano da dođeš do Novog Sada?
U Novom Sadu ima jedan (jedini) servis koji mogu da ti preporučim i za koji mogu da tvrdim da će ti rešiti sve i jedan problem. :)
Malo je daleko, ode 1000 kn samo na put, ali ako neću riješiti problem, čujemo se jer sam vise očajan
 

Zmix

New member
Re: Citroen fault codes

Vidim da imaš zaista veliki problem pa eto da predložim.
Razmisli dobro, možda bi ti to bila najjeftinija opcija jer si se već naplaćao raznih "majstora".
 

B-Link

New member
Re: Citroen fault codes

Vidim da imaš zaista veliki problem pa eto da predložim.
Razmisli dobro, možda bi ti to bila najjeftinija opcija jer si se već naplaćao raznih "majstora".
Sad razumijem Seinfelda koji se u jednoj epizodi hvali kako je našao odličnog mehanicara...
Ozbiljno ću razmisliti o prijedlogu, pa spojiti ugodno s korisnim, te navratiti i do jednog majstora tambura u Kuzmin, nije bas usput, ali nije ni daleko
 

Zmix

New member
Re: Citroen fault codes

Majstor za tambure je Šojić Slavko, jel da? ;)
Vidim da si iz Popovače, a Popovača je udaljena od autoputa koliko i Kuzmin. :D
Sedneš u auto, pravac Bajakovo - Batrovci, prođeš isključenje za Šid i sledeće isključenje ti je za Kuzmin.
Kad iz Kuzmina autoputem kreneš za NS isključi se na izlazu za Rumu pa preko Fruške Gore i to je to! Eto tebe u glavnom gradu Vojvodine i u najboljem servisu na ovim prostorima. :cool:
 

B-Link

New member
Re: Citroen fault codes

Da, Slavko Sojic ;)
Super, nisam imao osjećaj da je tako blizu autoputu. Sad si mi dao sa svim tim za mislit ;)
 

Dalibor

Dado Tornado
B-Link odi ko ovlaštenog citroen servisera i reci mu neka ti stavi u kompjuter sve što može sa C4-ke koja nema aditive i filtere ko tvoj...

ako ovlašteni citroen servis nema sve te mape, softvere i programe koji bi išli na c4, sve original i po ps-u, onda kjarcu.

čini mi se da ti je to najsigurnija opcija...
 

B-Link

New member
U servisu se po broju sasije trazi mapa, jedino da ima sasiju od tog motora bez fap filtera pa probat
Ma ne vjerujem da bi u servisu htjeli uopće o tome razgovarati.
Možda samo treba update software-a.
Kad ne znam ništa, niti koju verziju su stavili, ništa...
Ali bitno da sam znao platiti i to masno...

Mislio sam da je netko već imao iskustva s tim, ali kako veli moj mehaničar, ovakav slučaj nije imao ;)
 

Konrad

New member
Ako u servisu stavljas update povuci ce po broju sasije tvom znaci softver s fap filterom a po greski koju si napisao mislim da ti je los davac diferencijalnog tlaka kao sto sam davno i rekao
 

B-Link

New member
Ako u servisu stavljas update povuci ce po broju sasije tvom znaci softver s fap filterom a po greski koju si napisao mislim da ti je los davac diferencijalnog tlaka kao sto sam davno i rekao
Znam. Ti si očito jedini bio u pravu. Ajd mi sad reci na hrvatskom sto to znaci, koliko je to para i gdje nabaviti.
 

B-Link

New member
Nek provjeri korekciju brizgaljki u parametrima dok radi na leru auto i u voznji, te dizne ne odlaze cesto
Ovak, ona moja greška što sam pisao gore P1429, na Lexiji se ne vidi. Imao je samo grešku injektora i vodu u filteru goriva.
Pobrisao je grešku injektora i išao sam na test vožnju, nekih 50-ak km, te je opet bio spojen na Lexiu i nije imao grešku injektora.
Nadam se da se neće ni pojaviti više.
A s onom prvom greškom, očito je problem u vodi u filteru goriva. Koma.
 

B-Link

New member
Evo konačno da i ja završim svoju C4 sagu. Problem je bio u diferencijalnom senzoru, koji je bio otpojen zbog skidanja i micanja FAP filtera. Sad kada je ponovno spojen, auto ne ide u safe mode. Nek mu je sa srećom ;)
 

B-Link

New member
Da, fizički je maknut i softverski ugašen. Postupak je da se i taj senzor gasi, ali kod mene to stvara probleme. Kad je senzor uključen, komp misli da je sve ok i radi 'regeneraciju' koja prolazi i ne baca greške.
 

Lima

Member
Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Danas mi se upalila lampica Depollution system na HDI 1.6 iz 2005 godine (83 000 km prešao).
No uz paljenje lampice auto baš ne vuče kako treba a ponekad se čuje neko zujanje ispred vozačevog mjesta iz prostora motora (bočno naprijed lijevo) , ponekad se čuje i neko "klang" ali ne znam iz kojeg dijela auta za vrijeme vožnje.
Auto parkirao i eto me na forumu.
Molim pomoć!
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Depollution (Antipollution) system faulty 1.6 HDi

Kak bi Tec rekel,
prvo ga pripoji, pa bumo vidli kaj veli, i dalje se spominjali:whistling:
 
Na vrh