Da li je Citroen C5 u klasi Xantie ili XM-a?

Automatic

Well-known member
A dečki jesam vas .Nisam se ovak nasmijal već dugo.Pa naravno da nem prodal pilu,jer mi je najbolja kak i vama vaša.Malo da razbijemo monotomiju.Inače sam probal jaguara i nije me baš oduševil pogotovo po potrošnji.U stvari razmišljam o kupnji onog Xm karavana jer mislim da stvarno vrijedi te pare a i trebam nekog karavana za posel a opet da je lađa.K tome hoču hidrauličara da mal bolje upoznam kak to funkcionira, ali me kopka i onaj c5 2.2HDi iz požeškog dijela jer je stvarno jeftin.Morem uzet jaguara od tetka ali ne vidim svrhu jer mi nije funkcionalan a za dokazivanje ega jednostavno nisam taj tip.Ovo šta imam mi zadovoljava sve moje potrebe i želje i znam da je C5 auto koji mene zadovoljava linijom i kvalitetom ,bez obzira u koju kategoriju spada.Nisam htio nikog uvrijedit ili omalovažavat sa time koji auto vozi.naravno da svtko vozi ono što je u mogućnosti ili ono što želi.Još uvijek bi volio imat onog DSa koji je za 4500 soma ali nemam para da se razbacujem.Imao sam par spačeka koje sam kupio za bagatelu a i prodao za bagatelu.Bili su dobri ali sam se po zimi smrznuo ko ona stvar.Ako ikad kupim nekog oldtimera uložit ću samo onoliko da bu lijep i ispravan za vozit jer obožavam oldtimere i uvijek je jedan bio u garaži.
I na kraju nemojte mi blatit C5 jer bum kupil gnojlfa i del avatar od folcike.Nadam se da nisam nikog uvrijedio jer mi nije to namjera ali bar sam vidio hrpu raznih mišljenja.Inače micek bu išel pod račun za promjenu krova ,jer je nemoguće naći kupca za tak nekaj,bježe od njega gore nego od citra. To je dokaz da bilo koji auto koji je rođen u današnje vrijeme bez obzira na marku ,nakon deset godina ne vrijedi ni nulu financijski u odnosu koliko je plačen kad je bio nov.
 

fullcool

New member
Nije niko govorio da C5 ne valja, samo da nije u klasi u kojoj je bio XM.
I ja imam namjeru uzeti c5 šestaka, samo kad bi naletio Carlsson dobar u trenutku kad imam keša :whistling:
 

HAL9000

New member
Eto odgovora pitanje:

The C5 replaced the Xantia in 2001. It's a supremely comfortable car with clever 'active' hydro-pneumatic suspension that is very comfortable. The airy, spacious interior is complemented by cavernous load space in the estate. A wide choice of engines includes frugal but refined turbo-diesels and a low emission direct injection petrol unit. C5 is well equipped but build quality falls short of the class leaders. It does offer good value, but only as a used car choice, as depreciation is heavy.

http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/citroen/c5/hatchback-2001/

Inače Parkers ima vjerojatno najbolje recenzije autiju.............

I citroguru Julian Marsh kaže isto:
http://www.citroenet.org.uk/passenger-cars/psa/c5/c5-index.html
 

Automatic

Well-known member
Pozdrav .......................

Ma uopće me više ne dira koja je klasa ,znam da je C5 moja klasa i da je bolji od od svakog xm ili spaćka pa taman da ih ukrasili dijamantima jer su stare krame.Spaček može imat cijenu ne jer je kvalitetan već jer je ikona citroena u doba siromaštva jer je i napravljen po naredbi ---napravite auto da si ga svaki student može vozit ,i da na svakoj benzinskoj ima dio za kupit( gledao dokumentarac o spačeku).Jednostavno auto ima neku karmu i postao je zaštitni znak u citroenu.A o XMu je svaka daljna rečenica suvišna jer vidim da ih niko od vlasnika C5 ne želi ni komentirat(ni vrijedno komentara).Treba se samo potrudit da C5 ne stigne ista situacija ko XM a to je da je najneprodavaniji auto marke citroen kojeg je citro napravio i čak ga ni romi ne voze jer stalno ima neku bolest .Kupit ću jednog iz samilosti da ne završi u preši.A i mogu bolje upoznat hidrauliku,te mi ga nije šteta ako kaj za...em jer uvijek te novce dobim po kilaži(jedino dobro ):D
 
Posljednje uređivanje:

HAL9000

New member
XM ov problem je šta je failure od početka , nikad nije bio pouzdan iako navodno da nakon 97 ili 98 da su skroz ok.Ali to je ionako već bio njegov sumrak.
Inače kada je izašao u jugi je sa svim davanjima koštao oko 100.000 DEM , za te si novce mogao kupiti kuću u Zagrebu....
 
Na vrh