Citroen vozila za MUP

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa... javit tablicu, opis vozila i smjer kretanja i nastavi svoj posao.
Najbolje još da u potjeru kreću :D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
A što kad se netko neće zaustaviti? Da ga gađaju suncobranom? Ili nogom od stola?
Ili pendrek nek bace za njim. :) Uglavnom se slažem s Ivanom. Ovaj tragičan slučaj: "Riječanin usmrtio dvojicu pješaka jer je bježao policiji da ne ostane bez vozačke" se mogao izbjeći da se znalo primjereno postupati. Koliko znam, navodno su odmah imali njegove brojeve tablica. Mogli su pijanca elegantno pokupiti na adresi. Ali, neee! Nagledali se momci navodno svih nastavaka Brzih i žestokih, pa udri u bjesomučnu utrku CENTROM GRADA i bam. Evo vraga i odnese dva života. Još bih shvatio potjeru da su imali radio-dojavu o nekom bjeguncu, odbjeglom kriminalcu, itd. Rekao bih, hajde, morali su, jer veća je šteta da takav utekne nego rizik da netko nastrada u potjeri.
 

Kanader

Active member
Miša mu ljubim. Pa nije policija ubila pješake već taj vozač u bjegu.
Naravno da su išli u potjeru za njim. Plaćamo ih da rade.
E sad da su oni znali da ćevozač tako postupiti vjerujem da ga ne bi ganjali.
Lako je biti general poslije bitke.
Uostalom sama činjenica da imaš broj pločica od automobila nije dovoljna i da dokažeš tko je upravljao vozilom.
Do sutra se dotični mogao otrjezniti i tvrditi da on nije upravljao vozilom.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da da, jer to tako ide... vlasnik vozila ili predaje krivca ili sam odgovara. Tvrdnjama si moze guzicu obrisat.

Rizik potjere nema smisla, pogotovo ne u urbanim uvijetima radi malih prekrsitelja. A pravi kriminalci ionako imaju svoju policijsku pratnju.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja bi ka neko ko je već bija baniran :) sugerira povratak temi kroz pitanje koliko su C-Elysee i Focusi startniji od Octavija za eventualnu potjeru. :D :D

Ka prilog raspravi dodajen ovaj HTV video snimljen negdi u Zagrebu prije dvi godine. Znači, dva momka na skuteru nisu stali.

Dok su ovi anlasovali škodu, momci su sigurno već stigli prid Budimpeštu. :)

(klikni na sliku za play)
[ame]https://www.facebook.com/video.php?v=976532679139985[/ame]

p.s. tu di su stali bi fantastično pasa jedan stol i dvi stolice. Ima i drveća, pa ne bi triba ni suncobran. :cool:
 

vborovic

C5 modifikator
E tako lijepo, to što je vozač skutera napravio (pored ostalog) je dovođenja života u opasnost općeopasnom radnjom (još teži krimeni, službene osobe) ... u Americi bi u većini država policajac (a pogotovo Marshall ili Sheriff) mogao odmah posegnuti za pištoljem i ispaliti hice u vozilo ... kod nas, to se ne bi dogodilo nikad, jer su nam takvi zakoni i takve procedure .. nema tog policajca koji bi bio spreman na suspenziju ili gubitak posla, samo zato što je branio sebe i branio ustavni poredak ... sviđalo se to kome ili ne, zakoni su jasni, no provedba nam malo cvika ... drugo dok se ne zaustaviš, ovo dok vozilom napadaš nekoga, e to je velika razlika ... netko drugi će reći, da je izbjegavao pogaziti policajca ... da, naravno, apsolutno svaki događaj se može tumačiti na najmanje 2 moguća načina ...

Manje-više većina standardnih cestovnih vozila može biti dovoljna za potjeru, dal bi u Zg pomogao Lamborghini, sumnjam, razbili bi ga na prvim tračnicama od tramvaja ... :D ... vozilo treba biti funkcoionalno, a loviti nekoga u autu je samo manji dio toga što se sve sa tim vozilom obavlja u svakodnevnoj ophodnji.
 

La Marche

Iskreni optimist
S jedinim kriterijem najnižom cijenom, kako sam ja iščitao iz tog poziva, sreća je da se nije pojavio neki dovoljno poduzetan lik da ad hoc uveze 180 nekih čudnih dalekoistočnih vozila i preko leasing kuće ih ponudi po najnižoj cijeni pa da tek onda vidiš rasprave o MUP vozilima.
Mislim da je vrijeme da ti pozivi za davanje ponuda budu dopunjeni još ponekim uvjetom, o jamstvu, održavanju, uvjetima osiguranja...
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
E tako lijepo, to što je vozač skutera napravio (pored ostalog) je dovođenja života u opasnost općeopasnom radnjom (još teži krimeni, službene osobe)
Rekao bih da je krimen policajca mnogo veći. ;)

1. Opasnost u kojoj se našao je samoskrivljena. Stati nasred ceset i štopati vozilo?!?! Van zdravog razuma, ako se mene pita, a vjerojatno i nekih postulata struke.

2. Kako ga je pokušao zaustaviti? Gestom rukom!
Mogao je na jednak način uputiti mu pozdrav ili naručiti novu rundu.
U zakonu jasno piše kako policajac smije zaustaviti vozilo: reflektirajućom palicom (koja je izjednačena s prometnim znakom) i obaveznim nošenjem reflektirajućeg prsluka.

u Americi bi u većini država policajac (a pogotovo Marshall ili Sheriff) mogao odmah posegnuti za pištoljem i ispaliti hice u vozilo
Koliko je to povezano s činjenicom da se najveći broj stegovnih postupaka nad policajcima vodi upravo na Divljem Zapadu. ;)
 

vborovic

C5 modifikator
Rekao bih da je krimen policajca mnogo veći.
Snimka kao takva nije apsolutni dokaz jer fali ključnih par sekundi prije ... vidimo policajca na cesti koji već očekuje skuter i ide tijelom prema njemu ... a ne znamo zašto, dal su ga možda prije već uočili pa pokušali zaustaviti, kako god okreneš, namjera bježanja/izbjegavanja je bila očita prije nego je skuter uopće ušao u kadar ...

Divlji zapad i SAD u cjelini nisu isto ... pored toga, nas ima koliko, njih tamo ima koliko ... kada bi se gledalo u postocima koliko se kod nas provodi stegovnih poesupaka, možda bi se iznenadio kako baš nismo daleko od ovih preko bare ...
 

Cutac

Prèkaroš
Ne znam kako ste do toga došli, ali problem naše policije je to što velika većina policajaca misli da su iznad zakona, da su pametni, opaki i da su svi Dirty Harry, a većina su policajci jer jedino im to uspijeva.

Ne pamtim kada sam bio u kontaktu s policijom, osim jednom, ove zime, kada su bile prijavljene provale u mojoj ulici i neka dva debila išla od kuće do kuće, zvonili ljudima i napadali ih da im pretraže posjed i da dokažu gdje su kada bili.
Ne moram im reći da im je pola nas zalupilo vrata i potjeralo ih sa posjeda.
 

Kanader

Active member
Imaju pravo ući u kuću ako sumnjaju da se u njoj trenutno obavlja kazneno djelo.
Držimo se teme,a to sigurno nije postupanje policijskih službenika već nabava Citroena za MUP.
Ne vidim da je to toliko loš automobil kako se ovdje navodi. Jasno da je lošiji od Škode Octavije, ali nije lošije od fićeka i stojadina u kojima su se vozili do devedesetih.
 

Cutac

Prèkaroš
Imaju pravo ući u kuću ako sumnjaju da se u njoj trenutno obavlja kazneno djelo.
To znam, ali oni su pokucali, rekli dobro večer i htjeli pretražiti posjed. I tako svakom susjedu, pa i meni.


A za startnost, svejedno pola njih ne zna voziti auto dovoljno dobro da im ta sekunda međuubrzanja razlike dođe na vidjelo.

Ali da, po meni, da svaki policijski auto ima maksimalno 99 konja je loše. Danas kada svaki auto ima toliko. Ne trebaju svi voziti McLarene, ali ne trebaju niti Wartburge.
Možda tu Focus uskoči :thinking:
 

vborovic

C5 modifikator
@ cutac - Ne znam kakve veze ima taj tvoj "slučaj" sa navedenim video snimkom, al dobro, za početak je naš opći problem relativiziranje vlastite/tuđe krivnje, a svaljivanje sve na sustav ... čovjek se trebao zaustaviti, a nije, nego po gasu ... da nije vidio policajca, pa ga sam htio izbjeći, mogao se zaustaviti naknadno, i tu je priči kraj ... sve ostalo je vlastito opravdanje kako bi nama slične situacije išle u korist ...

A što se tiče vozila ili stola, kak neki navode, naravno da je uvijek bolji izbor vozilo ... čak ni jednog lijepog dana, u ne tako dalekoj budućnosti, dok bude cijeli svijet pod video nadzorom, ne budeš mogao preventivno djelovati ako si pasivan i samo sjediš sa strane ...
 

vborovic

C5 modifikator
@ ghorvat - Èisto da ne ostane neodgovoreno:

2. Kako ga je pokušao zaustaviti? Gestom rukom!
Mogao je na jednak način uputiti mu pozdrav ili naručiti novu rundu.
U zakonu jasno piše kako policajac smije zaustaviti vozilo: reflektirajućom palicom (koja je izjednačena s prometnim znakom) i obaveznim nošenjem reflektirajućeg prsluka.
Pogledaj dobro video još jednom, reflektirajući prsluk na policajcu, reflektirajuća palica u ruci, za koju se vidi da svijetli dok se okrene od skutera izbjegavajući udarac ... dakle, scenarij je vrlo vjerojatno bio ovakav: par sekundi prije nego video pokazuje, policajac je htio redovno zaustaviti skuter sa palicom, vidio da ovaj ne želi stati, i krenuo prema njemu (naravno, ne u namjeri da se baci pod skuter, a istu namjeru zaustavljanja skutera pokazuje i drugi policajac koji trči ispred kamere) ... jasno ko dan ...
 

Cutac

Prèkaroš
ne kaže nitko da će svaki toliko imati, i dalje ostaju "civilni", presretači... uostalom što se dosad imali, octavie s 105 ks ili?
Naravno da nisam ciljao na to da mijenjaju presretače C-Elysseom, ali svejedno je 100 konja po meni malo za policijski auto.
Kada treba brzo doći na lokaciju u Rijeci recimo, tu ti treba 200 konja da ubrzavaš kako spada na uzbrdici. Još će auto biti otežan rotirkama, kavezom za kriminalce i što već policija dodatno drži u autu.
Nisu ni Octavie bajne, ne kažem da jesu.

Jednom su sa rotirkama jurili nekog golfa 4 na otvorenoj, a ja sam se zadesio na putu. Golf ne znam što je imao, bio je ispred mene, Octavia iza, vozimo ~100. Octavia upali rotirke i krene preko mene, golf po gasu i kako je cesta dugi zavoj, vidjelo se da im odmiče. A da su imali 320d recimo ili c4 sa 150 konja, bili bi u boljoj situaciji.

Ovi Celize me podsjećaju na britansku policiju kada su lovili nekog lika po otvorenoj i u Astrama nikako ga nisu uspjeli uloviti dok mu neki random kamion nije blokirao put. Di to ima?

Uzmeš 200 konja, u tren oka si ispred, zaustaviš ga i ne može nikamo, a ne pol sata juriti po cestama.
 

Brruno

Well-known member
Danas u Selskoj i Vukovarskoj prema Radničkoj vidim 2 policijska Golf 4 . Mislim da je vrijeme da ih zamijene s c-elysee. Ili Focusom. :D
 
Na vrh