Citroen najavio novi C5

bbozak

Active member
Malo je da, al i ak je ciljano na to, kaj je lako moguće, to je opet dobar "uzor". ;)
Nisam mislio ništa loše, dapače!

Valjda će znutra bit mjesta, onaj C5 Aircross ima manje mjesta otraga nego C4 grandštavećtourerpicasso... Na kraju ispada je Octavija prostraniji auto od svega.... :D
 

djuan

Active member
Ako misliš da je C5 Aircross skučen, probaj sjesti iza u Kaškai. Klaustrofobija samo takva.
To da je Aircross manji od Picassa iza, to je normalno. Picasso je stvaran sa razumom i bistrim umom, dok je Aircross stvaran da se udovolji pomodnim glupim trendovima.
Paradoks - iako mislim da je trend SUV-ova glupost, ipak bih kupio Aircross 😁.
Jedini ima 3 sjedala iza, jedini zapravo ima neku upotrebljivost monovolumena i naravno - puno mi je ljepši od dosadnog 3008, raznih Hyundai/Kia/Mazda/whatever...
Ali, da Picasso (obični i grand) imaju puno više smisla od bilo kojeg SUV-a to je istina.
Ovaj novi "standardni" C5 nije baš oličenje ljepote na slikama, kao što MacSlavko reče, ali pričekajmo kako će izgledati uživo. Ja već sad znam da će mi biti ljepši od bilo kojeg Passata/Jette 😁
 

h5n1

Member
Dizajnera triba streljati. Pa kako mogu pored prva tri (točnije dva) vakvo nešto napravit. Pa ušta ti ljudi gledaju. Ovaj više liči na c6 koji i nije baš neka krasotica. Ja sam se več ponadao da če izbacit nešto da dolići imenu C5 pa da mogu nastaviti tradiciju a ono kako bi Rčiard reka "znači Kur..na" Šteta šteta.
 

dinko1981

Well-known member
Ako je ovo konacna verzija meni je ok, cak dapace super. Ima aktivni ovjes, fizicke komande klime i po mom ukusu dobar dizajn a vjerovatno i praktican. Eh da si prosjecan covjek moze priustit novoga bio bi najbolji
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ovo čekam vidjet uživo, neznam šta bih rekao! Bar nije kaktus naprvu!
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
E ovo mi se bome sviđa!
I dalje mi se ne dopada dizajnerski smjer, ali od svega na cestama i u Citroenovoj gami, ovo je super!
Sve u svemu, dobar Infiniti.
 

Larry

Member
Ako misliš da je C5 Aircross skučen, probaj sjesti iza u Kaškai. Klaustrofobija samo takva.
To da je Aircross manji od Picassa iza, to je normalno. Picasso je stvaran sa razumom i bistrim umom, dok je Aircross stvaran da se udovolji pomodnim glupim trendovima.
Paradoks - iako mislim da je trend SUV-ova glupost, ipak bih kupio Aircross 😁.
Jedini ima 3 sjedala iza, jedini zapravo ima neku upotrebljivost monovolumena i naravno - puno mi je ljepši od dosadnog 3008, raznih Hyundai/Kia/Mazda/whatever...
Ali, da Picasso (obični i grand) imaju puno više smisla od bilo kojeg SUV-a to je istina.
Ovaj novi "standardni" C5 nije baš oličenje ljepote na slikama, kao što MacSlavko reče, ali pričekajmo kako će izgledati uživo. Ja već sad znam da će mi biti ljepši od bilo kojeg Passata/Jette 😁
Bratić ima Picassa prvu generaciju (Xsara Picasso, nije C4) i to je fantastično koliko taj auto u interijeru ima mjesta. Nas je 5 znalo u tom putovat na more bez trunke skučenosti, svatko se izvali na sic kako mu paše u kojem trenu.

U novijim autima se vozim jedino kada si naručim Uber (kako ovo tužno zvuči) i ostanem negativno šokiran koliko ti svi noviji auti budu skučeni unutra.

Prva generacija C4 i Xsara Picasso su iznutra dvorane. Ne znam kako je s ostalim Citroenima, slabo iskustva imam.
 

markan1000

Well-known member
Biti će zanimljivo vidjeti kako izgleda eksterijer i interijer u opremama koje nisu ovako napucane...
Samo se ja bojim da će mu (ne)uspjeh diktirati cijena, a čini mi se da su se ljudi odviknuli davati velike pare za Citroena. Pričam o ciframa 35 do 40 tisuća EUR pa na više
 

Brruno

Well-known member
Jel se meni ćini ili je lik na youtube-u 160cm pa izgleda kao da ima nevjerojatno puno mjesta otraga?
Inače,meni se izvana nimalo ne sviđa zadnji kraj. Prednji je hm,ne znam reći točno. Iznutra mi je super osim ove televizije ispred. Definitvno bih ga uzeo za 3-4 godine full oprema , jači motor za 10000€
 

pokra89

Well-known member
Definitvno bih ga uzeo za 3-4 godine full oprema , jači motor za 10000€
I tata bi sine.
Kojeg to sad možeš, 3-4 godine starog, u fullu, s jačim motorom, uzet za 10 k? Pogotovo što svaka novija generacija ima početnu cijenu prilično jaču od prethodnika.

Evo ne mora biti citroen. Ma ne mora biti ni PSA.
 

Danko

Member
Biti će zanimljivo vidjeti kako izgleda eksterijer i interijer u opremama koje nisu ovako napucane...
Samo se ja bojim da će mu (ne)uspjeh diktirati cijena, a čini mi se da su se ljudi odviknuli davati velike pare za Citroena. Pričam o ciframa 35 do 40 tisuća EUR pa na više
da, to je i meni palo na pamet. ovo su sve top opremljeni primjerci. bit će interesantno vidjeti niže razine opreme....ovi blatobrani progutaju 20ke k'o od šale. ako bude krenuo od 17ice, ne znam na što će to ličiti...:confused:
 
Na vrh