Citroen GS

Doomsday

U prolazu...
Ahhh...

Prvo auto koje sam baš ja kupio i posjedovao...



Izgledao je baš tako, 1980. godište, imao ga do 2000. kad je odjednom postalo strava teško pronać dijelove normalnim kanalima...

Mrak auto, Cimos, dvostruki Solex karb, 1.3 zrakom hlađen bokser 75 konja, diskovi ko hummer nisu na glavčini neko prema motoru, zaštićeni i od blata i od motora, ma mrak, mrak...

A udobnost, ne moram ni naglašavat... GS je DS ili CX za raju, ljudi moji, ludilo...

Da imam još uvijek pouzdanog meštra ka onda, i sad bi ga naša i uzea, iz gušta vozija nediljom na misu...

Ali, nema više nikoga, ili skoro nikoga, a održavat se mora...

Valjda...

:D
 

Doomsday

U prolazu...
Spriječava me što sam vidio iz prve ruke što za određeno auto koje nije baš standardno na mnogo načina, u ovom slučaju GS, znači imati PRAVOG meštra koji stvarno ZNA šta i kako raditi na tom autu...

Igrom slučaja nakon mjeseci agonije po raznim servisima naletio sam bio na meštra koji je u doba dok su se još prodavali GS i GA radio u Citroen ovlaštenom, a kasnije otvorio svoju radionu...

Ali, još bitnije, nisi primjetio kako sam rekao da je nakon 2000. godine postalo ZNAÈAJNO teže doći do dijelova nekim normalnim kanalima, po normalnim cijenama...?

Na žalost, nisam u mogućnosti niti previše vremena niti previše love posvetiti takvim 'projektima', još uvijek sam u situaciji kad mi treba vozilo koje uredno funkcionira, a za projekte nažalost za sada nema mjesta...

Nadam se da će biti u budućnosti... Danas, kad bi mogao dati tih 20-tak tis. EUR, već sam okačio što bio uzeo za prvo i pouzdano vozilo, restaurirani CX dizel, radije nego bilo koje novo vozilo u tom cjenovnom rangu...

Ali, to sam samo ja, polako starim i sve teže se prilagođavam, a old-school Citro hidraulika, bez ikakvih računala, zauvijek će imato posebno mjesto u mom srcu, i kad se budem mogao relativno bezbolno vratit, vraćam joj se, u nekom obliku...

Valjda...

:D
 

Dalibor

Dado Tornado
ima jedan lijep boje prljavo žut-apšisala bijela kava. dosta traži preprodavač, a ja bi se mogao okladit bez obzira na to što piše u oglasu, da je to onaj isti česti gost njuškala. ali ovoliko skup nikad nije bio
 
Na vrh