Citroen CX

Arsen

Member
Što se servisera za CX zbilja se ne usudim bilo koga više preporučiti jer sam se već par puta opekao...to mi je uvijek bio najveći problem; nabava dijelova i serviseri.
 

laus

New member
Što se servisera za CX zbilja se ne usudim bilo koga više preporučiti jer sam se već par puta opekao...to mi je uvijek bio najveći problem; nabava dijelova i serviseri.
Ja imam mehaničara koji će odraditi sve vezano za motor, ali za hidrauliku mislim otići kod Saše iz Zaprešića. Na njoj se koliko vidim osim promijene par crijeva nema što raditi, aliobzirom da ću ići i na dalja putovanja, želim biti maksimalno siguran da je sve provjereno i na mijestu. A za Sašu sam čuo sve samo u superlativima.
 

Nen

New member
Stigao jedan novajlija...
Imam cx-a 20re, za koji sam dobio neke oridjidji farove od nekog drugog modela, ima dva duga svjetla po faru, ali sam morao rastaviti farove da popravim rasklimane dodatne farove unutra, pa me sada interesira dali netko zna s cim ponovo slijepiti stakla na farove, na netu svasta pise, od silikona do super ljepila, hmmm, i dali je dovoljno samo spojiti zice da dodatni farovi gore samo kada i glavni, ili treba ubacivati i neki relej? Unaprijed tnx na bilo kakvoj pomoci!
 

Arsen

Member
Možeš zalijepiti sa epoxy ljepilom od Bisona npr..

Nemoj spajati ni slučajno dodatna i kratka jer će ti rastopiti prekidač svijetla. Provjereno znam.:p
 

deda

New member
Ne ljepiti s kojekakvim ljepilima.Imaš za kupit ljepilo za stakla u kartuši,dojde negdje oko 40kn,kako gdje.Imaš u trgovinama za boje i materijal za aute.
 

Nen

New member
Zahvaljujem, ljepljenje nece biti problem, brine me kako spojiti dodatno svijetlo, mislim da u zakonu negdje pise da dodatno dugo moze raditi iskljucivo u paru, u tom slucaju dodatni prekidac ne hoda, kaj zmisliti, ideje?:(

Dodatak...
Kako mislis dodatna i kratka, u tom dodatnom je h3 zarulja, znaci da je to dupliranje dugog, a ne srednjeg, ili sam ja nesto krivo razumio......
 

Arsen

Member
Dodatno dugo da...radije ga spoji na dodatni prekidač kak je bilo i u originalu, tamo di je i prekidač za 4 žmigavca itd.

Meni je došao auto s tim spojenim i rastopio se kompletan glavni prekidač, znam da sam i sa klimom morao hladiti.
 

Nen

New member
Kada smo kod klime, imam je i ja, ali koliko znam, to je stari sistem i trazi punjenje plinom svake godine, a to bas i nije jeftino, ima li tu kakvih pomaka na bolje?
 

jurapz

New member
Mislim da nije potrebno svake godine puniti klimu, o tome ti može više reći fullcool, problem je samo što ide stari plin do kojeg je teško doći kod nas, imam ti je dobre farove na cx-u za dijelove ako ne uspiješ svoje spasiti.

Evo baš sam išao gledati jednog cx-a kod nas koji je od prvog vlasnika 80` 2400 Pallas sa 86000km, auto stoji već 7-8 godina ali stalno u suhom, vlasnik je bio pretjerao sa cijenom koja je zimus bila 40000kn da bi kao sada spustio na 25000kn, ja sam odustao ali me je kod majstora dočekao da ga radimo, on će sada to za sebe srediti. Lhm nije nikada mjenjan, kugle su sve bile otišle nikada nisu punjene pa možete misliti kako je bilo za skinuti zadnje kugle, ulje u motoru nije od 99` mjenjano, auspuh, pakne.. tako ima posla. Dobra je stvar što po tom autu nije ništa petljano, kakav je došao iz tvornice, sve na svojem mjestu nema hrđe, ali realno vrijedi jedno 1500eura ni euro više, radovi se privode prema kraju, bitno da se nešto pokrenulo i da auto više ne propada. Evo slika:


 

Dalibor

Dado Tornado
jako lijep auto. sredi se za koji € i imaš vozilicu bolju nego da si novi auto išao kupiti.

ova zelena boja :wub:
 

Nen

New member
Tnx na informaciji o plinu, sto se farova tice, moji su ispravni, samo pokusavam osposobiti ove dobijene od frenda, jer imaju duplo dugo svjetlo, sto u teoriji znaci da svijetli bar 30% bolje...
Inace sam imao ovakav cx 2400 kakav prikazujes, ali mi se zbog upotrebe ininog ulja zastopao uljne kanale prema glavi i sve se gore rastopilo... Ovaj cx re sam kupio za 1000kn, samo sam metnuo moju staru getribu i auto jos i danas ide... Jedini mi je problem nedostatak brzinomjera, ocigledno pinjon koji sam stavio nije odgovarao i instrument otisao u vjecita lovista, sada brzinu ocijenjujem po broju okretaja. Jedino kaj nije tako usminkan kao vasi koje prikazujete u slikama, moj traktor sluzi za sve, a ne samo voznju... Pozdravcek!
 
Na vrh