Citroen C5 X7 2. 0 HDi

Milosh

Test
Lightroom je koncipiran i napravljen kao tzv. workfloow alat za profesionalce. Njegov samo jedan dio služi obradi fotografija, a ostatak služi za katalogizaciju i bekap, printanje, izradu kataloga i prezentacija i web sajtova. A može se naravno koristiti i samo za poboljšavanje fotografija (i ja ga tako koristim).

Lako ga je koristiti jer ima dobre kontrole za ''podešavanje'' fotografija, ali to je zato što su to zapravo isti dijelovi koda koji to rade u Photoshop-u i u Camera Raw-u.

Photoshop je s druge strane puno moćniji i neke stvari na fotografijama je moguće uraditi samo u njemu. A naravno on podržava i rad sa vektorskom grafikom, kao i 3D modeliranje.
 

Milosh

Test
Ha, u neku ruku jeste a u drugu nije. U Lightroomu radiš toliko različitih stvari da i to bude komplikovano, ali na drukčiji način. Photoshop je možda nekome komplikovan jer ima puno mogućnosti, ali barem su sve nekako na jednom mjestu i bez greške vidiš šta si uradio. Barem je meni tako. Ajmo još par postova o ovome da nam Ivan napravi temu Lightroom vs. Photoshop. :D
 

Cutac

Prèkaroš
bez greške vidiš šta si uradio.
Ima i Lightroom before i after.

Meni je Lightroom jednostavniji jer nema layere, a i mene interesira uređivanje fotki da budu ljepše, bez da mijenjam ono što je na njima.
A i nisam nikada ni koristio Photoshop, odustao bih :D
 

Milosh

Test
Ima i Lightroom before i after.
Naravno da ima, ali je meni u PS-u to nekako direktnije i bolje radi.

PS mi je kao recimo da vozim neki dobar trkački auto s kojim mogu sve i koji mi odmah daje feedback šta sam uradio, a LR mi je kao da vozim S klasu (ili C5) koja je super udobna ali je dodir sa realnošću puno manji. :D


mene interesira uređivanje fotki da budu ljepše, bez da mijenjam ono što je na njima.
I mene isto, ne mora se u PS-u mijenjati sadržaj. :) A btw taj sadržaj možeš mijenjati i u LR-u, samo u manjoj mjeri.
 

mladenbl

New member
Jako zanimljiva tema, ali sam slab po pitanju toga :D Iako sam informaticar :D
Dugo sam koristio i jos uvijek koristim PS, ali samo za blago uređivanje slika :)

Kada smo vec kod toga, evo jedna stara slika, vece kada je stigao :)

 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Rjec je bilo samo o onom filingu... novo auto, sto se kaze ko malo djete si, taj filing je jak! Sex prakticiras dosta cesce, pa... a volim ga u p. m :D

Usrasmo ti temu jarane, ovo je prica za kafane negdje uz cugu... :D
 

mladenbl

New member
Rjec je bilo samo o onom filingu... novo auto, sto se kaze ko malo djete si, taj filing je jak! Sex prakticiras dosta cesce, pa... a volim ga u p. m
Filing je uvijek takav, kada se radi o novom autu :D a ko to jos ne voli :D
 

Cutac

Prèkaroš
Probaj voziti VTS-a (ili nesto bolje) po zavojima u Gorskom Kotaru preko 140, to je poseban osjecaj. Kad si u zavoju na rubu gripa i kod izlaska iz zavoja zakucas gas dok se vrti do 7300 okretaja.
Ili kad kocis pred zavoj pa ga na 90 bacis u drugu, a on urlice. Nema svijeta oko tebe, samo glasan zvuk motora i auspuha, volan s kojim se boris i cesta. Stvarno fin osjecaj :)

Mogu samo zamisljati kako je to u pravim sportskim autima. :)
 

mladenbl

New member
Probaj voziti VTS-a (ili nesto bolje) po zavojima u Gorskom Kotaru preko 140, to je poseban osjecaj. Kad si u zavoju na rubu gripa i kod izlaska iz zavoja zakucas gas dok se vrti do 7300 okretaja.
Ili kad kocis pred zavoj pa ga na 90 bacis u drugu, a on urlice. Nema svijeta oko tebe, samo glasan zvuk motora i auspuha, volan s kojim se boris i cesta. Stvarno fin osjecaj

Mogu samo zamisljati kako je to u pravim sportskim autima.
Prije 2 godine sam ja tako vozio Megane RS ( bio u mom vlasnistvu ) dok nisam kupio C5, to je poseban osjecaj, koji se tesko moze porediti sa necim :)
Ali, kao sto je napisao kolega Mengela, proslo je to vrijeme :)
 
Na vrh