Citroen C5 X7 2. 0 HDi

mladenbl

New member
Mogu ti reci da sam se napatio dok sam pojedine dijelove nasao :D Salim se :D Imao sam malih problema dok sam nasao onu bocnu sijalicu u faru, da ne bude vise zuta ( posto mi se takva nije nikako uklapala ) pa sam je zamjenio, sada je bijela.
Zadnji spojler kako se strucno zove, lonac i dva nastavka za auspuh sam kupio, ali nikako da odvezem kod kolege da mi to namontira. Mislim da cu to da uradim u narednih mjesec dana, posto imam obaveza, pa necu stici, pa cu sve to da spojim sa servisom.
Danas moram da skinem zimske felge i gume, pa da vratim ljetnje. To je maksimalno sto cu stici ovaj vikend, jer imam svadbu kod kolege iz firme :)
Sve u svemu, sto sam planirao, biti ce uradjeno u naredni mjesec dana :)
 

Milosh

Test
Super!

Jesi li siguran da ti taj lonac može stati dole? Mislim da kod mene nema šanse da se negdje stavi, koliko sam vidio.
 

mladenbl

New member
Moze stati, posto je kolega kod kog servisiram auto i koji ce mi to sve raditi, radio je vec na par C5 takve prepravke. To je bilo moje prvo pitanje kada sam se upustio u sve ovo :D Postaviti cu slike cim to zavrsim :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Pozz...
Sorry upadam ko padobranac, al sl su ful slicne i ja zimulje natracko i spakovo...
Auto ti je mocno, slikaj ga sad na ljetnim :)


Samo trava ti je bolja... :D
 

mladenbl

New member
Hvala puno na komentaru za auto :)
Nema potrebe da se izvinjavas, sve ok :D
Ovakve felge kao sto su kod tebe ima kolega, bas smo i njih za vikend sredjivali.

Ima par slika na ljetnjim felgama, ali evo jos jedna od vikenda :)





 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Moc!!! Ove 19" mu stoje odlicno, jos kad vako cuhne dole napod...
Moja gospoja nikako da shvati sto ja spustim kola kad negdje parkiramo! :D
 

mladenbl

New member
Ove planiram da prodajem, samo dok vidim da li se mogu na auto staviti iste ovakve, samo od 20". Samo ne znam koliko mi je to pametno raditi :)
Ali prvo moram odvesti auto kod lakirera, da mi ofarba ove unutrasnje dijelove blatobrana, odradila zima svoje :mad:
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ambiciozno! Provjeri mogu li fizicki stat bas radi ovjesa tokom spustanja! Dosta tog nije pametno radit pa opet neda vrag mira...
 

mladenbl

New member
Mozda cak i preambiciozno :D Zvati ce me drug kada mu stignu, pa da probam da li mogu da stanu. Tacno djavo ne da mira, pa sam za vikend slucajno prolazio pored jednog otpada za francuska auta, i "slucajno" hajde da skrenem i da vidim da li imaju amortizeri za haubu... i naravno, slucajno je to bilo pa sam kupio :D
 

mladenbl

New member
Kažeš lifteri za haubu? Ajde baš da vidimo, nisam znao da postoje oem lifteri za haubu.
Nisam ni ja znao da postoji, znam da ima za star C5, ali ovi svi novi C5 modeli imaju onu sipkicu. Ja sam to vidjeo kod jednog lika kada sam bio na moru, da ima te liftere ( amortizere ) ili kako se vec zove, pa sam ga pitao da li je to fabricki doslo ili je on nesto prepravljao. Ispostavilo se da je naknadno stavljeno, kupljeni lifteri na e-bay, odvezao auto kod limara i to sredio :D
 

Milosh

Test
Pa da, o tome pričam, to su valjda aftermarket lifteri. Nisu original PSA, mislim da original nisu nikad ni pravljeni za C5 X7.

A ti aftermarket lifteri za haubu postoje za sva auta. Ja sam ih zamalo ugradio u svog bivšeg Focusa. Samo je baš slučajnost da si na otpadu naletio na auto s tim ugrađenim. :)
 

mladenbl

New member
Koliko ja znam ne postoji ni jedan C5 od 2008 godine pa na dalje sa tim lifterima za haubu. Znam da je predhodna generacija C5 modela imala te liftere.
To sam naletio na C5 3. 0 V6 model, tako ako nekome sta treba od dijelova, mogu dati lokaciju otpada / servisa za PSA vozila ;)
Kolega limar kaze da to nece biti problem da se to postavi :)
 

mladenbl

New member
Auto otpad / servis Brkic
Jedanom sam bio kod njih i kupio ove liftere, ali znam da su pouzdani jer ih ljudih hvale da uvijek imaju skoro pa sve za PSA grupaciju.
 
Na vrh