Citroen C5 X7 2. 0 HDi

mladenbl

New member
Imam ja od njih napismeno sta je sve radjeno, ali sada se ne mogu sjetiti nikako sta je sve tamo napisano :confused: Jedino kada dodjem kuci da vidim posto mi sve to stoji gdje mi je servisna, u onoj futroli.
 

mladenbl

New member
Sada sam ja pitao druga koji je radio na A3 2012 chip i mapiranje na 210 KS i njemu nisu nista oko FAP filtera radili. Jos je drug to radio u Njemackoj, posto tamo zivi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I na ispravnom tvorničkom autu ti filteri naprave problem prije ili kasnije.
Remapiranjem se samo može skratiti životni vijek FAPa.

Pa kad se već sve radi, logično je izbaciti i njega iz jednađbe.... koristi nikakve od njega, dapače...

Remapiranje bez riješavanje ekologije je prizivanje problema, nedovršen posao.
 

Milosh

Test
I na ispravnom tvorničkom autu ti filteri naprave problem prije ili kasnije.
Remapiranjem se samo može skratiti životni vijek FAPa.

Pa kad se već sve radi, logično je izbaciti i njega iz jednađbe.... koristi nikakve od njega, dapače...
Slažem se.
 

poginaldo

Active member
Super auto, svaka cast rodjaku sto je sredjivao auto, a ti hajde probaj da ne nastavis tamo gdje je on stao ;)

spojler na gepeku prije je musketier ili nesto slicno, orginalan citroenov je srkoz drugaciji kao kod mene na autu
 

mladenbl

New member
Hvala puno, a nastavljaju se dalje sitne kozmeticke izmjene na eksterijeru auta. Na proljece se radi lonac ( postavlja se novi orginalni sa duplom granom) i postavlja se donji dio branika sa duplim izduvom. To mi je vec stiglo samo treba da mi se ugradi.
spojler na gepeku prije je musketier ili nesto slicno, orginalan citroenov je srkoz drugaciji kao kod mene na autu
Sto se tice spojlera, znam da je on na autu od prvog dana. Sitan detalj koji jako lijepo izgleda :)
 

Brruno

Well-known member
Jedno pitanjce,pucketaju li plastike oko mjenjaca i rucke na vratima? Pogotovo kod agresivnije voznje po zavojima (ovo se odnosi na konzolu i plastike oko mjenjaca)
 

Milosh

Test
Meni te plastike uopšte ne škripe, stalno čitam kako imate problema s tim ali meni stvarno ne škripe. Škripe ako se stalno naslanjam i mrdam ih lijevo-desno. Npr. ako se jednom normalno naslonim na naslon i vozim, ne škripi. Škripi ako ga rukom cimam L-D. Plastike na vratima škripe samo ako ih uhvatim šakom i vučem L-D. A plastiku oko radija i mjenjača nikad nisam čuo da škripi.

Ali imam osjećaj da bi mogle početi s obzirom na to koliko ću ih puta rastaviti. LOL
 

mladenbl

New member
Jedno pitanjce,pucketaju li plastike oko mjenjaca i rucke na vratima? Pogotovo kod agresivnije voznje po zavojima (ovo se odnosi na konzolu i plastike oko mjenjaca)
Sto se tice pucketanja rucki na vratima i platike oko mjenjaca, na mom autu nemam problem sa tim, ali sam cuo da dosta modela ima problem sa tim :confused:
Ručke na vratima pucketaju čim ih pogledaš
Opet mislim da je to od modela do modela, ima veliki uticaj i starost samog auta. Jer su te rucke napravljene od fine ( tanke ) plastike, i uslijed konstantnog koristenja moze doci do pucanja malih "spojeva" izmedju plastika.
 

pokra89

Well-known member
Plastike na vratima škripe samo ako ih uhvatim šakom i vučem L-D
na to sam i mislio. sramota je da su na autu koje novo košta preko 30.000 eura ručke ovako jadno odrađene.

ja sam svoje bio zalijepio uhu ljepilom, bilo ekstra...dok nisam trebao skidati tapacirung kako bi mijenjao staklo :D

inače ni meni ta konzola ne škripi osim ako je baš ja sam ne silim. ali već sam negdje rekao, imam osjećaj da puno više škripe oni koje nemaju navidrive 3d nego ovi koji imaju. al to je samo moj subjektivni osjećaj temeljen na vožnji i isprobavanju na desetine modela, sa i bez navidrivea.

Opet mislim da je to od modela do modela, ima veliki uticaj i starost samog auta. Jer su te rucke napravljene od fine ( tanke ) plastike, i uslijed konstantnog koristenja moze doci do pucanja malih "spojeva" izmedju plastika.
ma bio sam i u novom novcatom u salonu, malo jače stisni rukohvat čuje se onaj ružni kineski "krc"
 

mladenbl

New member
na to sam i mislio. sramota je da su na autu koje novo košta preko 30.000 eura ručke ovako jadno odrađene.

ja sam svoje bio zalijepio uhu ljepilom, bilo ekstra...dok nisam trebao skidati tapacirung kako bi mijenjao staklo
Upravo to, sramota je da su rucke uradjene tako nekvalitetno, ipak je ovo auto koje predstavlja skoro pa sam vrh Citroenove ponude. Ja jos uvijek nisam imao problema sa tim pucketanjem, ali sto ne znaci da necu imati :confused:
ma bio sam i u novom novcatom u salonu, malo jače stisni rukohvat čuje se onaj ružni kineski "krc"
Ako je tako kao sto si napisao da novom autu u salonu cujes "krc" onda to nije ni malo za pohvalu...
 

mladenbl

New member
i u osnovnog i u najnapucanijeg modela plastika rukohvata je identična. razlika je samo što postoje dvije boje, crna i bež, ostalo je identično.
Sve te plastike ( medju kojima spadaju i rukohvati ) su isti bez obzira da li se radi o osnovnom modelu ili modelu sa najvisim paketom opreme. iz razloga sto su sve te plastike iste za sve modele C5, pa im je to serijska proizvodnja :weeabooface:
 

Brruno

Well-known member
Ova bez se grebe puno vise. I na volanu i na konzoli i na vratima. Skoro da nema exclusivea s istrosenom bojom plastike na volanu a svi ostali imaju. Na konzoli kod mjenjaca na svakom modelu s bez plastikom vidim crtice i popucani onaj gumirani dio plastike. Taj gumirani dio i na vratima popuca.Na exclusiveu to nisam vidio. Uzas materijal i rijesenje,svaki put kad uđem u auto ne vjerujem kako su to uspjeli toliko sfusati.
 

mladenbl

New member
Bez kombinacija je samo lijepa za "oko", ali je neprakticna totalno. Kolega koga sam spominjao da ima model iz 2008 godine ima tu bez kombinaciju. Kod njega se vidi bas dosta koliko su pojedini dijelovi pohabani, iako auto nema jos nepunih 100 000 predjenih kilometara. On je prvi vlasnik auta koje je kupio u Bl. Citroen je napravio par propusta na ovom modelu :hm:
 
Na vrh