Citroen C5 2.0HDi

Pavel

Lepi™
Ja nisam vozio hidrauličara nikad prije ovoga, ali svi koji jesu i koji su ih vozili više, kažu da je ovaj najtvrđi. Da je C5 I bio puno mekši, a o starim modelima da ne govorim.

Ja doista ne znam, ali vjerovat ću na riječ.
 

Pavel

Lepi™
Kako sam kupio Kamiqa, tako je C5 preuzeo moj brat. Danas mi je javio da mu je bacio poruku vezano za Engine Management, nakon toga druga poruka vezana za DPF filter. Čekam da dođe da vidim što je. Nisam ziher jel nizak aditiv ili je nešto ozbiljnije.

S obzirom na koronu i rad od doma, auto više ne vozi duge relacije već isključivo grad, što uzevši u obzir 300.000km na njemu nije neka sreća. Nadam se da nije kraj DPF-a u pitanju jer koliko sam gledao cijene i servise bude veselo.
 

Brruno

Well-known member
jbt Pavel svaka čast na živcima. Imam c5,ali da mi je tvoj odletio bi on odavno bez obzira na cijenu. Jest da ima kilometražu ali svejedno ga ne bih zadržao.
 

Pavel

Lepi™
Spojili dijagnostiku i išli se vozat..Zapunjenost na 40%..Nema smisla išta dirati..Obrisali greške, više ih ne javlja. Rekao sam bratu da s obzirom da je svelo se na gradsku vožnju (kreni/stani), dok sam ga ja tjerao na otvorenoj SK - ZG, da ga tu i tamo proveze negdje po obilaznici, svakih 10-ak dana..

Što bi se reklo, gremlini..

Realno nemam šta s njime..Nudio sam ga za 20.000kn, nije otišao.. Tražili su me za 13.000kn, rekao sam ne može..Za 13.000kn idu rugla od Fabije ili Punta.. Nit su novci, nit mogu kakvu oke zamjenu za to ishodit..Nek se vozi, tak je kak je..Brat kad završi faks sad ako se zaposli onda će ga dat pošto/poto i uzet drugi. Radije imat auto nego 13.000kn :D Jedino u slučaju velike havarije ili kvara, onda ću zapalit svijeću mu.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Tako ja još uvijek imam C5 prve generacije. Nisam ga htio dati za šaku kuna. Sad mu registracija istječe i bojim se da mu je budućnost zapečaćena. :( Imam neki dojam da će i ovaj C5 sličnim putem.
 

Pavel

Lepi™
Dok ide ide, ako krenu kvarovi - ili Cios ili dijelovi. :) Da mi je žao da jedan automobil tipa C5 X7 tako skonča - je.. Jel mi žao kupnje? Pa.. I nije.. Nekad se pogrizem, ali nije.. Prvo pa francusko. Sad s Kamiqom u dvorištu vidim koliko su neke stvari urnebesno glupo napravljene, čak me i više živciraju dok nije Škoda došla. Ali i vidim koliko je to perverzno udoban auto. I tvrdim da je Aisinov automatik u njemu jebeno dobar mjenjač. Ne želim se ureć ali tako glatko šaltanje nemaju ni DSG ni ostala ekipa. Često puta me znaju pitat jel nov mjenjač unutra i kak to da nema cukanja a tolika kilometraža. Evo ne znam, očito je dobro sklepan. Ispisao mi je neke lijepe stranice u životu i to je to. Sad neka brat gušta s njime dokle ide. :)

P.S. toliko puta sam se žalio na njega, toliko puta ga prodavao pa povlačio prodaju..Toliko puta bio kod mehaničara na rubu bijesa, no ipak kad je izašao iz radione osmijeh bi se razvukao. Eto, i 31 stranicu teme sam ispisao skup s vama..

Nekad se pitam jesam li Alfist i imam li Alfu il francuza..
 

Cutac

Prèkaroš
Normalno da DSG nije ni blizu, te dual clutch gluposti su dobre samo za obaranje rekorda na stazi ili za glupe drag raceove.
 
Na vrh