Citroen C5 2.0HDi

Pavel

Lepi™
Sad će krenuti sezona, vrućine su, parkinga je sve manje..Sve će više bit nervoze..Pješačku zonu kad prelazim, gledam lijevo i desno jer su sad i po njoj počeli s BMW-ima se navozit pred "Èobano"..Texas smo postali, počeo sam C5 parkirati na parkingu kod Segeste..Jest da se nahodam do centra ali bar znam da ga nitko neće krstiti niti polupat.
 

Cutac

Prèkaroš
Nije, ali ekipa tamo u jednoj ruci drži krunicu, a u drugoj pištolj dok se druže.

Ja u grad autom ni ne idem. U Sisku ništa ne kupujem, što mi treba naručim, jedino odem nekad na pivu sa nekim, a to idem pješice.
 

Pavel

Lepi™
Klub se zove Cubano, frend ga zove Èobano. 😀 Fora je pa ono, ekipa iz SK kuži.

Nažalost živim u predgradu pa pjeske nije opcija, ali planiram bicikl vratit u funkciju.

Citraca cuvati samo za duze relacije.
 

Cutac

Prèkaroš
Bolji je od grilla. :D Frend pričao pred par godina da je neki dida pišao tamo negdje u tom haustoru i neki lik izašao i upucao ga jer piša.
 

Pavel

Lepi™
Odrađena dijagnostika, javio greške rada ABS, ESP, HAC sustava, greške rada električne parkirne ručne kočnice itd. Sve povezano, uzrok niska razina kočionog ulja.

Dodano je ulja, greške obrisane, sve radi bez problema, 100kn.

Pitao sam za homokinetički, neću ga mijenjati jer nitko osim mame ne čuje lupanje a ona vozi auto jednom u 5 mjeseci. Inače može ići samo zglob van, ne treba poluosovina.

Naručili sajlu za suvozačev prozor pa ćemo i to riješiti.

Vozimo se dalje.
 

Pavel

Lepi™
Greška ABS i ESP sustava, ESP isključen. Nekad se javi, nekad ne. Danas ujutro se javila, jedva sam mjenjač i P izbacio. Odmah sam znao što je.

Otišao do majstora, dijagnostika..Sigurnosni relej u kočnici..Naručeno, idući tjedan se mijenja. Ne znam cifru, nadam se da neće biti nekakvo izbijanje.
 

Cutac

Prèkaroš
Kolege forumaši, na svijetu postoje loši ljudi. Postoje gori ljudi, poput Hitlera. Ali postoje još gori, poput Pavela.
JA MU MAŠEM, A ON NIŠTA

:D
 

Brruno

Well-known member
Odrađena dijagnostika, javio greške rada ABS, ESP, HAC sustava, greške rada električne parkirne ručne kočnice itd. Sve povezano, uzrok niska razina kočionog ulja.

Dodano je ulja, greške obrisane, sve radi bez problema, 100kn.

Pitao sam za homokinetički, neću ga mijenjati jer nitko osim mame ne čuje lupanje a ona vozi auto jednom u 5 mjeseci. Inače može ići samo zglob van, ne treba poluosovina.

Naručili sajlu za suvozačev prozor pa ćemo i to riješiti.

Vozimo se dalje.
U vezi poluosovine,jesi li siguran da ide samo zglob? Na mom se mijenjala cijela u komadu. Desna duza. 2.0hdi 120kw automatic 2012.
 

Pavel

Lepi™
Kolege forumaši, na svijetu postoje loši ljudi. Postoje gori ljudi, poput Hitlera. Ali postoje još gori, poput Pavela.
JA MU MAŠEM, A ON NIŠTA
Nisam skužio do evo neki dan, kad sam te sreo u kružnom. :D I to sam registrirao po felgama.

U vezi poluosovine,jesi li siguran da ide samo zglob? Na mom se mijenjala cijela u komadu. Desna duza. 2.0hdi 120kw automatic 2012.
Ja pitao, rekao je samo zglob. Moj je 2.0HDi, ali 104kw, A/T 2010. Baš sam izričito pitao jer se spominje uglavnom cijela osovina da ide van, kaže da se ne sjeća kad je mijenjao cijelu. Jedino ako je baš nešto oštećeno ali uglavnom je samo zglob se mogao zamijeniti.

Eh, sad..Jel netko nekog krivo shvatio..Ne znam..Ali za homokinetički je rekao da se da samo on promijeniti.
 

Brruno

Well-known member
Javi koji zglob. U kastvu su skinuli poluosovinu predamnom i srednji zglob je zavaren za osovinu pa se ne moze samo zglob zamijenit. Onaj blizu kotaca nisu otvarali pa nisam vidio. Mozda je kod tebe drukcije
 

Pavel

Lepi™
Promijenio ulje i filtere, zadnju desnu kočionu čeljust. Sve šljaka besprijekorno, čeka se tehnički. Prilikom punog motanja, lagano lupkanje se čuje iz prednjeg lijevog kotača (tok tok tok) ali samo kod punog. Pregledali sve, nema ništa. A mene iritira u pi*ku materinu. Nije homo..Ne znam evo..
 

Pavel

Lepi™
Zadnja desna kočiona čeljust. Ne znam točno što se dogodilo, znam da je curila (ulje), imala je nekakvo valjda oštećenje i nije više bilo sigurno se vozit i oslanjati na nju. Naručio sam je po broju šasije u AutoKrešo, zadnja desna za vozilo s elektroničkom ručnom kočnicom. 1025kn + 380kn kaucija. Naručio preko webshopa, stiglo sutradan. Kad im pošaljem skinutu, vratit će mi ovih 380kn.

Zamjena me došla oko 200-300kn, nisam ziher.
 

Pavel

Lepi™
Da, ne znam što bih ti rekao. Kupljeno je u AutoKrešo. U principu to ide ovako..

Cijena u webshopu je 1025kn, to platiš i oni ti dio pošalju. 380kn je kaucija koju moraš platiti na njihov račun ili na pouzeću. Ja odabrao pouzeće. Došla dostava i naplatila 340kn (ne znam gdje je onih 40kn s računa nestalo ali dobro).

Kad montiraš novi dio, stari skineš i staviš u original kutiju i šalješ njima nazad jer ga oni šalju u tvornicu na repariranje.

Novce dobiješ nazad osim ako nema mehaničkih oštećenja. To kad su mi rekli sam popizdio. Pa ne mijenjam kliješta jer su ispravna već jer ne šljakaju, nešto im je. Kao da, ne bi smjela biti oštećena, ovakva, onakva jer inače nema povrata kaucije.

Jel to legalno, nije..Zbog čega bi ja snosio troškove za to ne znam. Mislim ako je dobra za repariranje super, ako nije, ne kužim zašto da plaćam kauciju.

I tako, novi dio je montiran, sve radi super. Stari u kutiji, trebam ga poštom poslati i nadat se da u Kreši neće počet s nekim petljanjem.

Èudan sistem ali da, ne znam..
 
Na vrh