Citroen C5 2.0HDi

Milosh

Test
Majstor koji to često radi može zamijeniti cijeli mehanizam za malo više od pola sata. Vjerovatno će znati o čemu se radi čim ga dovezeš.
 

Pavel

Lepi™
Malo glupo pitanje..No, prije ako bi mi ostao otvoren prozor, nakon gašenja motora, držao bi tipku zaključavanja dugo i prozori bi se automatski zatvorili i auto zaključao. Sada se samo zaključa a prozori ostanu spušteni.

Slab akumulator, slaba baterija ili? Po dijagnostici ništa nije mrdano.. Netko imao sličnih iskustava?
 

Doomsday

U prolazu...
Nemam iskustava, ali koliko često i za što sve novija auta ulaze u 'Safe mode', ne bi me čudilo da je to problem, baterija malo ispod ideale, 'Safe mode' i nema dizanja prozora...

;)
 

Doomsday

U prolazu...
Je... Nezgodno... Nažalost tjeraju ljude u investiranje u najbolje i najskuplje baterije moguće, ako želiš imat sve OK...

Baci oko...

https://www.citroenforum.hr/citroen-c5-ii-124/zamjena-akumulatora-sa-onim-veceg-kapaciteta-citroen-ne-preporucuje-7866/

Ako nemaš S&S onda ovu 77Ah 780A Vartu ili 77Ah 760A Exide...

https://www.varta-automotive.com/en-gb/products/varta-silver-dynamic/577-400-078

http://www.exide.info/spec/ea770.html

Ako imaš S&S onda 70Ah 760A AGM Vartu ili Exide...

https://www.varta-automotive.com/en-gb/products/varta-silver-dynamic-agm/570-901-076

http://www.exide.info/spec/ek700.html

Ima tu sigurno još koji premium brand, Energizer, Bosch, Fiamm, Ciak itd.ali ova dva su nekako u vrhu, barem meni, i njima nekako vjerujem...

:cool:
 

Pavel

Lepi™
Prvo sam WhatsAppao ekipu, skoro sve osim bivših za njih sam bio 50/50. Nema kog nisam pitao, tražio po Facebooku jer obično tko napravi javi se u kratkom roku. :D

Odlično je ispao samo mu je jedno jaje malo naotečeno. Daleko je veće od drugog pa je savjet kolege bio da što prije nađem autora da ga upozorim na mogući problem. :) :D
 

Cutac

Prèkaroš
A prolazim, gledam jel to taj, reko je, okrenem se na kružnom, stanem sa sva četiri, pretrčim cestu, krenem crtati na zadnjem staklu, skužim da je izhebano iskrivljeno i nacrtam na gepeku :D A je, malo je neproporcionalan ispao. Drugi put će biti bolji :D
 

Pavel

Lepi™
Moguće da jesam, nisam 100% siguran, znam da sam u srijedu bio tamo, išao sam isprat auto na onoj praonici. Nisam iskreno primjetio, niti je itko išta rekao, možda je još uvijek tamo kod brisača. :D
 

Pavel

Lepi™
Jučer odradio trip po SMŽ, pri povratku iz Kuljana, na Uni vidjeli slapove. Rekoh, budem stao sa strane uz cestu pa da skočim s ekipom poslikat malo. Navezem se uz rub, blagi nagib gotovo neprimjetan..

Braking System Faulty
Anti Roll-Back System Faulty

Dobro, ugasi on automatski rad ručne, isključi i Hill Assist. Skužim da na uzbrdici nemam više blokadu kotača i povežem to sa događajem od neki dan. Cutac ce znati, kad ideš od obilaznice prema tržnici. Dođem do podvožnjaka i normalno, kolona radi rampe. Nikakva obavijest, nikakva greška. U D je mjenjač, stojim na uzbrdici, pustim kočnicu i reko sad ću lagano, kad auto krenuo unazad. Ja se smrzo..Rekoh možda sam se prebrikao, sekundu dulje ga pustio..Ne znam..

Sad sam tek povezao da možda Hill Assist ne radi najmanje 2 dana ali sad je javio grešku.

U ponedjeljak ide na dijagnostiku, mjenjač radi normalno. Mogu ga izbaciti iz P i u P bez problema kad stisnem kočnicu do kraja. Nije javio grešku ESP/ABS sustava (vidim po forumima da to obično ide u paketu). Znači sve radi, ne blokira kotače, nema problema, osim što ne rade Hill Assist i moram ručno aktivirati ručnu.

Znat ću više u ponedjeljak. Moja pretpostavka je da je do senzora. Sličnu grešku je javio u 12. mjesecu, resetirali je u dijagnostici i nije se javljala. Većina po forumu je to riješila čišćenjem senzora ili zamjenom senzora u pedali kočnice (ona plastika ispod). Nisu neki kvarovi, cifre su išle od 200-400 kuna s rukama, ovisno o servisu. Nadam se da ni mene neće unakaziti.

Istovremeno ću tražiti da pogleda i riješi suvozačev prozor..Te lupanje u prednjem lijevom kotaču kad ga jače smotam..Ne znam jel do diska, prljavštine, pakne, ne znam..Nabrajam elemente bezveze..

Inače do redovnog servisa ima 10-13.000km, neću sad prtljati po tome i mijenjati interval, odradit ću ovaj izvanredni servis.

Inače pegla dobro, prošli smo jučer užas od cesta po Dvoru, Zrinu, itd. Gume su ljetne gore, njegove koje sam dobio uz auto..Još ovu sezonu i idu papa..Postale su sad već i bučne..Vulkanizer je rekao da bi bilo dobro na kraju sezone ih promijeniti jer za iduću neće biti..Tako da je i to u planu..Sa zimskima sam prezadovoljan.

I da, netko me maznuo vratima u vozačevu stranu, nije jako, vidi se kad se zagleda..Udarila ga majka tako tavom po čelu..I njega i voljenu gradonačelnicu koja je napravila parkirna mjesta za automobile dimenzija Fabie. Svaki put kad ga parkiram u gradu okrenem se, divim se najboljem zadnjem kraju u svijetu autoindustrije i nadam se da ću ga ugledat kad se budem vraćao jer strši 10-15cm van parkinga.
 

Cutac

Prèkaroš
Cutac ce znati, kad ideš od obilaznice prema tržnici. Dođem do podvožnjaka i
Dobro je dok nisi uletio u bazen u podvožnjaku kad je kiša :D


I da, netko me maznuo vratima u vozačevu stranu, nije jako, vidi se kad se zagleda..Udarila ga majka tako tavom po čelu..
Ma ovi naši vozači su čisto smeće.
Hebo te sunce, idem sa Viktorovca u centar i sad kako je zatvoren tobogan svi, ali svi kmeče u lijevoj traci po novom mostu. SVI. Umjesto da normalno voze desnom i prestroje se u lijevu, neee, ajmo smetati ovima u lijevoj, voziti 60 umjesto 80 i to cijelim putem. Onda kad prođe tobogan idu u desnu, ali preko pune crte i to nagaze gas da ovi koji se propisno prestrojavaju preko isprekidane moraju 3 puta provjeriti da ih ne bi bubnuli. I onda kad idu na kružni, tj. obilaze ga na dodatnu traku za desno, ne stanu na trokut nego nastave i oduzmu prednost ovima iz kružnog. I ako se nađe netko tko stane na trokut kada ima nekoga, ovi iza kreteni trube i blicaju. Jedino je fora kad sam u VTS-u pa me krenu prestizati iz revolta, a ne mogu hehehe.
Onda dolazi ono di imaš desnu traku u kojoj je uvijek kolona i uvijek ima tuduma koji obilaze kolonu u lijevoj traci. Jučer je to auto škola napravila, hebem li im crnog A3 i instruktora u usta. Pa to je osnovna prometna kultura! A naravno nema nikoga da vozi po crti i blokira kretene - ono što se radi kada netko obilazi kolonu kroz zaustavnu na autocesti.
Kasnije se dođe do skretanja za Ciak i za Celjakovu i grananje jedne trake u dvije da se olakša skretanje/priključivanje. I onda tamo kreteni voze po krivom smjeru da uhvate zeleno. I onda kad te skoro udare jer su debili, ti im trubiš, a oni mašu, seru kao šta trubiš.
Takva me :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a bila skoro udarila, neki leš u autu ide po krivom smjeru, ja skrećem za Ciak. I ja stanem, nemam kud, on stoji ispred mene, trubi i neka kretenčina u Mazdi 323 5 vrata(kasnije mi je frend rekao tko je), meni sjedi na trubi iza zašto stojim, a on je krenuo u tu lijevu traku da zaobiđe ženu koja je bila na pješačkom.

Sijeci me tu ako ja kao policajac ne bi išao nikamo osim tamo i pisao kazne. Pa tamo imaš po jedan prekršaj non stop, doslovno. A ima i kretena koji nisu ni zaslužili kaznu nego da ih se strelja. Ne zna voziti, ne zna pravila i još sere. Pa hebem ti milomajke!!


Nego, ti si tu siščanin pa sam tebi morao to u temu napisati :D:D:angel:
 

charllie

Active member
Pavel,ovo kaj ti lupka dok smotas bi mogel biti h.kineticki zglob,imal sam taj slucaj na mojoj 5-ici,falilo je masti,opet sve dobro.:angel:
 

Pavel

Lepi™
@Cutac - Taj potez od semafora kod starog mosta do Spara preko mosta Gromova je najveca svinjarija ikad. Ja da radim u prometnoj, MUP bi vec Aventadore imao umjesto Fabia. Kud iovako moram sve duplo pregledat radi kretena kad su uvjeti normalni sad jos moram krunicu molit da me netko ne pogodi. Znam da su ljudi glupi, sve ih je vise nazalost ali Sisak je nesto ko Zrinjevac u Zagrebu, rasadnik idiota. Neki dan na jajotoku od smjera Galdova kod Vrepca, zena u Alfi pretice auto ispred sebe tako sto ude u suprotan smjer, hej..Suprotan smjer je*enog jajotoka i produzi prema Domu zdravlja. Pa je*emti mater djeca stoje kod Vrepca na pjesackom, zamisli koze. Vec sam razmisljao da postanem Pajsmen, sasijem si odjelo, C5 pretvorim u pajsmobil i mlatim pajserom glupe ljude.

@charllie - ne znam sto je homokineticki ali i stari je rekao da bi mogao biti. Lupka samo kad okrenes puni, znaci nije neki kvar nego mast..

Sto se greške tice, nisam je ponistio. Jucer se nije javila, danas svira bez stanke, iako evo do trgovine nista. Sve radi, moj :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura: je senzor. Zblesirao se, zaprljao ili sto vec.
 

Milosh

Test
znaci nije neki kvar nego mast..
Nije mast već kvar uzrokovan ili starošću ili nedostatkom masti, tj. lošom/šupljom manžetnom.

Koliko ja znam, ako lupa pri kretanju kad je smotan, zreo je za zamjenu. Samo nisam siguran jel moraš mijenjati cijelu poluosovinu ili možeš samo zglob. Èuo sam da mora cijela ići nova, ali nadam se da nije tako.
 

Cutac

Prèkaroš
Pavel, tocno to. Kad vidim takve kao ta zena bas razmislim da mozda nije bezobrazna i puna sebe nego jednostavno zaostala i glupa ko :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:. Danas vozim Pandača na tehnicki i od 15 auta ja sam u desnoj traci. I policija se vozi po lijevoj ruke ti :cenzura::cenzura::cenzura:em. Ovdje ima cega nigdje nema.
 
Na vrh