Citroen C4 II Medveščak + (Fiume)

ZlatkoC4

Well-known member
15" su, uzeti ću 195/65/15 gumu, manja i jeftinija od 16"
Hoče ti pasati rezervna u slučaju potrebe?

Sad daj jednom polakirati felne da ti ne koroziraju čim ih staviš na auto. A možeš i sam to odraditi.

Antena mi je :palac-gore:
 

Silentshoot

Active member
Da,jer je 195/65/15 zamjenska guma za 205/55/16, razlika je 0.41%, tako da ide bez problema i šarafi odgovaraju, još samo zimske gume i sve je spremno za sljedeću zimu, lanci su u bunkeru.

Felge neću lakirati, one su već zaštićene i spremne za montažu, počekati će gume...

Da antena je i meni super, još kada sjednu neki detalji biti će odličan:grin:
 

Silentshoot

Active member
Napisao sam u prvom postu, antenu i felge sam kupio u citroenu, felge 1080kn i antena 40kn original u pakiranju, zamjenio ispred salona i to je to...signal mi se jednako čuje kao i s velikom...
 

Silentshoot

Active member
Eto danas smo bili do ovlaštenog servisa, kupuju se šarafi za čelične felge, provjeravaju se neke sitnice, do jeseni auto samo vožnja, a onda na jesen, zimske gume, prednje staklo,redovni servis, i sl...

Od ostalih sitnica, dobio je detaljno pranje tepiha, vanjsko pranje, i lickanje za sezonu kako bi se reklo...hvala bogu pa nema nikakvih problema...a potrošnja stalnih 5 i kusur, iako se s time baš i ne opterećujem dok ovako lijepo ide...
 

Silentshoot

Active member
Eto nakon što je zlatko pomogao oko ključa i retrovizora, naljepio sam mu i mali detaljčić. Èisto da se razlikuje od nekoliko istobojnih u Rijeci,:grin:

Ostalo s autom sve ok, točim i vozim, nabirem kilometre. Potrošnju neću komentirati, to su tamo neki brojevi koji me ne zanimaju, ali da troši kao upaljač s obzirom gdje se auto vozi...

Uskoro će i prvi servis, za nekih 2 mjeseca, još je imun na ogrebotine, ima možda koja točkica od kamenčića ali neprimjetno.


Kada prođe sezona kupanja i isprazni se ljetni asortiman iz auta ide detaljno pranje i čišćenje.

Do čitanja ;)

 

Silentshoot

Active member
Eto došao je i prvi servis. 12400km i lagano do ovlaštenog servisa.

Dečki su to super i brzo odradili,zamjenili filter peludi,ulja,ulje, pregledali na moj zahtjev stanje aditiva u fap filteru, i resetirali 8 grešaka koje je kompjuter izbacio.

Neki dan smo stavili zimske gume, kupljene 4 nove B. Blizzak u 15" dimenziji. Iako je još temperaturno rano,htio sam uhvatiti akcijsku cijenu guma i izbjeći dugotrajno čekanje kada svi navale.

Veliku zamjerku koju imam je da Citroen nije omogućio kompjutersko gašenje senzora tlaka u gumama,koje mi sada svijetli jer na čeličnim nemam te senzore. Ugasili su ih,ali nakon 100km/h će se opet upaliti i tako stajati. Nema mogućnosti trajnog gašenja...

Za dva tjedna ide novo vjetrobransko staklo, stavljaju se novi brisači koje sam kupio u Citroenu na akciji, i kažu dečki da ćemi staviti novi software na auto.

Servis+brisači=850kn s tim da sam ulje kupio sam i donio im.

Evo auto na čeličnim felgama, koje sam malo pofarbao crnim sprejem čisto da se malo zasjaje...

Uskoro više slika nakon zamjene stakla i detaljnog pranja...



 

hahehihoh

New member
Super je, samo je toliko ružan sad na ovim čeličnim felgama.:D Malo se zezam. Ja ću sljedeči tjedan montirati zimulje. I ja sam uzeo 15 col Bridgestone Blizzak.:cool:
 

Silentshoot

Active member
Èuj i ja tako mislim,ali navodno je sve ok s tim dijelovima, meni na kontrolnoj tabli i u meniju radija nije pisala niti jedna greška ili upozorenje,ali kod njega na kompjuteru ih je bilo, kao za suvozačev jastuk,zadnji brisač,itd...idem za dva tjedna opet kod njih staviti novi software,zamijeniti staklo pa ću ih usput pitati što i kako,nisam danas imao vremena...
 

linkres

New member
Moj je isto medveščak, ali 2012. i nemam problema s tlakom u gumama, ili nemam te senzore ili kaj?? Stavio sam čelične felge i niš ne pokazuje.:confused:
 
Na vrh