Citroen C4 II Medveščak + (Fiume)

Silentshoot

Active member
Da, drugi dan nakon preuzimanja, zabio mi se neki klin u gumu, i tu je polako puštalo, otišao kod vulkanizera, 90kn krpanje i vozi dalje...što ćeš...:whistling:
 

Silentshoot

Active member
Mah...nebitno...zadnji put mi se to dogodilo prije 6 godina...što ćeš...a to mi se dogodilo na istoj cesti gdje i prvi put,a razlog tome jer što tamo idu građevinari,i voze svašta, i na toj cesti ima tih čudesa,a bio je mrak i kiša...nema veze...vozimo dalje...makar znam da senzori rade :grin:
 

Silentshoot

Active member
Francuz lagano pripremljen za zimu...

Kupljeni lanci grupa 90, zimska tekućina za stakla...i usput svratio do servisa da mi upale pozicijska svjetla zajedno s dnevnim, tako da sam na miru što se tiče policije, a i drugih u prometu jer mi je auto osvijetljen od iza sada po danu...

Nakon 700km potrošnja u gradu je 6l, s tim da je klima skoro uvijek upaljena jer je kiša...

Do čitanja... :)
 

Damaj

Active member
Ne kužim šta će ti stražnja pozicija sa dnevnim svjetlima, nema potrebe za tim. Dnevna svjetla su bitna za uočiti aute koji dolaze ususret, a ne one ispred sebe, jer ako ne uočavaš auto ispred sebe nešta nije uredu s vidom ili je smanjena vidljivost, ali u tom slučaju svejedno pališ kratka svjetla sa pozicijom.
 

Silentshoot

Active member
Iskreno,nisam to upalio radi drugih nego radi policije, jer ako voze iza mene može misliti da nisam upalio svjetla...

Svijetle mi naprijed dnevna svijetla 21w nit, i iza pozicije, i to svijetli na položaju 0, kada stavim na auto svijetli isto to ako je sunčano,ako je mračno,tunel i kiša dodati će još kratka svijetla. Opet sam uštedio malo goriva, jer ne svijetle kratka uvijek,a s druge strane auto mi je osvijetlje od iza...a za tih 10w više neću propasti i gledati. Na Peugeotu to nisam imao i uvijek su svijtlila svijetla, tako da sam ovdje svakako u plusu...
 

Damaj

Active member
Zakon ne propisuje zadnja svjetla kod dnevnih tako da te policija ne može kazniti, a u tunelu su obavezna kratka svjetla, a ne dnevna.
 

Silentshoot

Active member
Dobro poznajem zakon, i što kako radi, ne vidim tu problem što sam besplatno upalio dodatno zadnje pozicije uz prednja dnevna svijetla? Neće mi litra goriva otići na te dvije žaruljice...a senzor ionako po tmurnom danu baš i ne pali kratka svijetla i pozicije...tako da bolje da iza nešto svijetli...ništa ti ne brini...i ovako manje trošim struje i tih par decilitara goriva što mi ne svijetle uvijek kratka svijetla...
 

Damaj

Active member
Nitko te ni za što ne optužuje, samo prezentiram kako stvari sa zakonom stoje da drugi koji čitaju ne bi bili u zabludi.:angel:
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala što si to tu napisao, mene je smetalo što ne rade. Otići ću u servis da to upale.
Nek svijetle i iza, nikome ne smetaju, a to što kraće traju nema veze. Nije baš da kupujem neke skupe žaruljice za iza :D
 

Silentshoot

Active member
Ma barem one nisu skupe i lako se mijenjaju...ionako te žarulje kratkih svjetala troše najviše...glupo mi je bilo što dnevna svijetla uključuju samo prednja svjetla, i čim sam doznao da se to može uključiti vidio sam kao dobru opciju...jedino što je ja mislim sada i na položaju ručice 0 uvijek upaljena dnevna svijetla ako su u kompjuteru upaljena...ako ih ugasiš na kompu onda na 0 ništa ne svijetli...
 

Silentshoot

Active member
Evo svanulo sunce u Rijeci, pa da malo operemo francuza. Sve pohvale za auto, stvarno smo zadovoljni. Prešao je 2320km, ukupna potrošnja 5.7l s tim da ima oko 1000km otvorene ceste. Kvarova da pokucam nema, uživamo u vožnji. Na proljeće se kupuju čelične felge i sitnice iz dodatne opreme, da ga još malo natrpamo detaljima. Evo svježih slika...













 
Na vrh