Citroen C4 II Medveščak + (Fiume)

Silentshoot

Active member
A neznam,znam da kada pomgnem vratima s rukom da se zatvore,pričam o bunkeru onda je ok,ako ih samo povučem na dole, i pustim da sama padnu,onda se uhvate za bravu,ali valjda nedovoljno da se auto zaključa,tako da to moram vidjeti,a to programiranje,misliš u putnom računalu ono ili kod njih na kompjuteru? Znam da se špara,i žao mi je što novi auto već moram voziti na izmjene,ali dobro,nije strašno,bitno da nije motor,ovo ću srediti i nadam se biti bez problema...
 

linkres

New member
Neznam,na bunkeru je elektro magnetna brava, možda ona za:cenzura::cenzura::cenzura:ava. ja sam reklamirao 2x trešnju volana (balansiranje), 1x špur, ponekad škripi armatura (to se neda rješiti), 3x brtva na zadnjim lijevim vratima (nakon par mjeseci guma,brtva viri van kad se vrata zatvore), sad čekam novu gumu,brtvu na vozačevim vratima (pukla u čošku) to ima je kažu mana ali će ju zamijeniti, mjenjali su maglenke jer su bile iznutra malo mutne, i sad mi ovo lupka u ovjesu, to ću reklamirati kad dođem po gumu.
Eto tak da nemisliš da samo ti imaš problema, imaju ih i drugi, svejedno je auto ok, pogotovo ak računaš auto s takvom opremom ,još dizel za 15000€. E sad neki nebi ni to reklamirali kaj nama smeta,ali.... :)
:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Nisam do sad imao s tim problema. Normalno se otvara i zatvara. I ne smiju se zaključati sama ako ti nisi zaključao. Auto se sam zaključava jedino, ako je bio zaključan i ti na ključu otključaš, ali ne otvoriš vrata on se sam zaključava. A u tvom slučaju može biti da nisu stavili novi software.

svakako napiši što je bilo i kako si rješio!
 

Silentshoot

Active member
Ma ne zaključava se sam,nego kada otvoriš bunker, i stoji na vrhu,povučeš ga rukom da ga zatvoriš,i on krene padati,i sam se zatvori,ne zatvori se dovoljno da ga mogu ključem zaključati jer brava očito nije dovoljno uhvatila,nego onda moram stisnuti bravu da otvorim bunker, i opet ga zatvroti s tim da moram zalupiti malo da brava uhvati kako treba, onda mi je danas guma zadnja desna bila na pola, 1,2 bara, moram napumpati na pumpi, nije mi još pokidao živce, previše ga volim,ali ako sve ovo sredim i počne zaje... e onda neznam...puno tih sitnica mi se skupilo a auto kod mene niti tjedan dana...:shock:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Malo se radilo po autu, montirane alu pedale, još moram odmorište za nogu, i kupljena cerada za auto...napokon našao kakvu sam tražio...
E pa dobro izgleda. još odmorište.:palac-gore:
I obavezno za koji dan o tome kako leže pod nogama kližu li ili sl.
Nadam se da nečeš i ti pronači nepocinčani hrđavi lim.
 

Silentshoot

Active member
Da,to će uskoro...za sada su super, gumice su dovoljno isturene na van,upadnu u brazde na cipeli pa se ne skliže,meni je ok...sutra to skidam pa ću vidjeti...nadam se da će biti ok...
 

Silentshoot

Active member
Nisam još,naručio sam ga telefonski,i zamijeniti će mi ga,ali to ću tek u uto ili sri, tada idem gore srediti sve ostalo...pa i to...
 

Silentshoot

Active member
Evo jučer obavljena reklamacija u ovlaštenom servisu u Rijeci. Prvo pohvale dečkima, stvarno sam ugodno iznenađen s ljubaznošću, i puštanjem da budem kraj auta dok rade, i na odgovorima koje su mi dali na moja pitanja vezano za auto.

Zamijenjen je čep od posude antifriza, bio je izgreban, zamijenjen vozačev prozor, imao je oštećenje na rubu, zamijenjen centralni display, pokazivao mrtve pixele. Dali su mi drugi start set (trokut,prva pomoć, prsluk i žarulje) dobio sam s H4 žaruljama, dali s H7. Učvrstili zaštitu ispod auta koja se tresla prilikom zatvaranja zadnjih vrata, sve je bilo ok,nego je loše konstruirano pa je treslo, sada je odlično.

Namjestili mi prednja sjedala da lakše idu naprijed nazad, vodilice nisu bile centrirane, pa se teško pomjeralo sjedalo. I to je ugl., to, još sam ih pitao neke sitnice, i rečeno mi je da nemamo senzor za tlak u gumama, nego da on to mjeri preko ABS-a i da ne brinem kada promijenim felge, ako pojavi grešku da ju poništim u kompjuteru preko radija. Brzo su mi to napravili, i sada je autić onako sređen kako sam htio bez nedostataka. Nadam se da će i tako ostati.

Pitao sam sitnu ruzinu koja se pojavila na limu ispod odmorišta za nogu, i rekli su da nije opasno, da je to ionako naknadni dio, nema veze s karoserijom, i da ako baš želim da će mijenjati, ali onda se mora pola auta rastaviti, što sam odbio i neću to dirati. Imam 4 godine garanciju,pa pred kraj garancije ako stvarno bude to tako loše ću mijenjati, sada nemam srca novi auto gledati kako ga rastavljaju.

Slijedeći plan i dalje uživati u vožnji, i guštati u njemu. Potrošnja je za sada nakon 410km 6.4l, ali dobro,dosta je i klima radila, nov je, i s obzirom kakav je teren u Rijeci ja zadovoljan, ako padne na okruglih 6l biti će super.

Do čitanja...:)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ajde super da si zadovoljan i da je sad sve na svom mjestu. Ovo odmorište za nogu se relativno jednostavno mjenja i nema se što raskopati pol auta. jer dosta je otpustiti nosače tepisona i to je u bit to.
Za potrošnju ti je rano još bilo što zaključiti. jer to su mali kilometri što si napravio. Moj je prvi dan kad je izvezen napravio 410km. sad ima 5200km. tamo kad budeš negdje na 3-4 tisuče onda češ več imati neku realnu potrošnju. Samo ga malo potjeraj i na otvorenu cestu, da sagore čestice fapa-filter.:grin::palac-gore:
 

Silentshoot

Active member
Ma meni je odmorište još uvijek u super stanju,i neću sada ništa dirati, ima vremena,moram se prvo malo izvozati. Da slažem se za potrošnju, ne žuri mi se, i ne gledam na svaki decilitar, a ovo za otovorenu cestu znam, uvijek kada imam priliku odem preko zaobilaznice pa da makar malo vozim više od 40, iako bi trebao na autoput malo ga stisnuti preko 100 da prodiše nakon gradske vožnje...
 

ZlatkoC4

Well-known member
iako bi trebao na autoput malo ga stisnuti preko 100 da prodiše nakon gradske vožnje
Da definitivno mu treba svako malo oduška. A odeš malo gornjom obilaznicom prema auto cesti tamo ga možeš ispuhati. do naplatnih kučica i nazad. :grin:
 

linkres

New member
Evo jučer obavljena reklamacija u ovlaštenom servisu u Rijeci. Prvo pohvale dečkima, stvarno sam ugodno iznenađen s ljubaznošću, i puštanjem da budem kraj auta dok rade, i na odgovorima koje su mi dali na moja pitanja vezano za auto.

Zamijenjen je čep od posude antifriza, bio je izgreban, zamijenjen vozačev prozor, imao je oštećenje na rubu, zamijenjen centralni display, pokazivao mrtve pixele. Dali su mi drugi start set (trokut,prva pomoć, prsluk i žarulje) dobio sam s H4 žaruljama, dali s H7. Učvrstili zaštitu ispod auta koja se tresla prilikom zatvaranja zadnjih vrata, sve je bilo ok,nego je loše konstruirano pa je treslo, sada je odlično.

Namjestili mi prednja sjedala da lakše idu naprijed nazad, vodilice nisu bile centrirane, pa se teško pomjeralo sjedalo. I to je ugl., to, još sam ih pitao neke sitnice, i rečeno mi je da nemamo senzor za tlak u gumama, nego da on to mjeri preko ABS-a i da ne brinem kada promijenim felge, ako pojavi grešku da ju poništim u kompjuteru preko radija. Brzo su mi to napravili, i sada je autić onako sređen kako sam htio bez nedostataka. Nadam se da će i tako ostati.

Pitao sam sitnu ruzinu koja se pojavila na limu ispod odmorišta za nogu, i rekli su da nije opasno, da je to ionako naknadni dio, nema veze s karoserijom, i da ako baš želim da će mijenjati, ali onda se mora pola auta rastaviti, što sam odbio i neću to dirati. Imam 4 godine garanciju,pa pred kraj garancije ako stvarno bude to tako loše ću mijenjati, sada nemam srca novi auto gledati kako ga rastavljaju.

Slijedeći plan i dalje uživati u vožnji, i guštati u njemu. Potrošnja je za sada nakon 410km 6.4l, ali dobro,dosta je i klima radila, nov je, i s obzirom kakav je teren u Rijeci ja zadovoljan, ako padne na okruglih 6l biti će super.

Do čitanja...:)
Nisam shvatio ovo s pritiskom u gumama, ja sam dobio info da to medveščak nema:confused:
Ili ima?
Meni se nikad niš nije pojavilo na displayu, možda zato jer nije možda pao pritisak u gumama?
 

Silentshoot

Active member
Meni se pojavilo upozorenje kao ikona na glavnom satu, i na displayu kao error, kada sam probušio gumu. Pitao sam u servisu što će biti kada stavim čelične felge. Na moje iznendađenje rečeno mi je da će se pojaviti greška,koju sam ponoštim,i to je to, jer da nema senzor za tlak u gumama, nego da to on očitava preko abs-a, što je jeftinije, jer nemoraš kod njih isključivati to upozorenje kada promijeniš felge...
 
Na vrh