Citroën DS4

markan1000

Well-known member
samostalni u smislu prvi model kojeg nismo ni vidjeli kako izgleda s citroen maskom pa ga nemamo s čim uspoređivati
 

Dalibor

Dado Tornado
dok ga gledam ne mogu se oteti dojmu da to nitko neće kupovati osim u kvartu gdje ih rade

DS auti nemaju identitet sa ovom novom maskom...



 

Lix

Active member
c-eleye wanabe suv?? na niš ne izgleda, onaj grill prijašnji je bio top, krenuvši od ds3 pa na dalje... umjesto da krenu na još više sportski izgled ili putem luksuza i profinjenog (neka crom-matt black fora) oni od ds serije rade nekako "prosječni auto" št mu po meni i nije baš namjena

ovo je trebao bit sljedeći korak, mislim nisam upućen dal je ostalo nakonceptu ili krenulo u produkciju ali ovakav izgled mu puno bolje stoji... LINK
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Koliko uspevam ubrati i sa stranih foruma, svi su nezadovoljni. Valda su uspeli i presedan napraviti da restyling bude lošiji od izvornog modela. :disgusted: Negde sam čital da žele konkurirati Audiju A3... :D S ovom maskom napred. Daj me nemoj ....! Zgleda kaj neki jeftini Suzuki, a ne premium brand. Šteta. :(
 

markan1000

Well-known member
bogu hvala da nisam jedini koji to već odavno govori. a tek s ds 5 je totalni za:cenzura::cenzura::cenzura:, ovo je teški jeftilen, ma kakav audi...
 

La Marche

Iskreni optimist
Kako sam nekad spomenuo, na problem oblikovnosti industrijskog designa utječe puno stvari, a ovdje sam uočio četiri stvari i dodatnu petu.

Prvo, automobil je upotrebni predmet i kod ocjenjivanja izgleda treba gledati ne sliku, nego automobil na cesti, po mogućnosti čak u vožnji, jer to je prirodni ambijent za taj predmet.

Drugo, koliko vidim iz ove slike, ovo je i dalje isti auto iste osnovne linije. Promjene su u oblikovanju detalja, svakako su te promjene daleko od pradavnog sjajnog avangardnog Citroenovog designa, ali i od zadnje generacije, koja je djelovala pomalo sjevernjački, čišćih i jasnijih linija.

Treće, ovo je bliže mom doživljaju francuskog designa, ali to je subjektivno i tu mi se ne da ništa dodatno elaborirati, jer to je osobni stav koji se gradi kroz godine i na koji utječe puno faktora.

Èetvrto, čini mi se da su ove promjene na tragu trenda veće razigranosti oblika koju se primjećuje kod novijih japanskih automobila (Toyota i Honda), pa nije nemoguće da je osnovna svrha ovih promjena približavanje azijskim kupcima.

Peto, moj sljedeći auto bit će Citroen. Ili DS.
 

vborovic

C5 modifikator
Prvenstveno je DS zamišljen kao zasebni brend za tržište Azije, te kao takav već koju godinu dolje djeluje .. a k tome samo za to tržište razvijaju DS9/Metropoils (predstavljen u Pekingu prije nekog vremena), te DS4 i DS5 limuzine kao koncepte ... a onda su relativno nedavno zaključili da budu DS brendirali i za ostatak svijeta (odluka na razini PSA), pa se priključuju istočnjacima koji imaju dvije razine marki (budget i premium) za sijeli svijet (isto kak je nekad to bilo samo za USA za Japance) ... a sad, kakve bude to rezultate dalo, bumo vidjeli, ne

Dodatak: bez uvrede, ali naporan si s tim ručnim upisivanjem "moj sljedeći auto bit će Citroen. Ili DS" ... stavi si to u potpis poruke i uštedi na vremenu, a bude ti odmah vidljivo i u svim starim porukama ... :whistling:
 

gule

Active member
Nisu to trebali raditi, ali sigurno je tu prste umiješao Peugeot...

Pa zašto C4 karavan ne postoji...zbog Peugeota...zna se tko je gazda u PSA...
 

markan1000

Well-known member
biti ću opet dosadan s novom ds maskom, ali jutros na putu do posla prvi put uživo vidio takvog ds4, u nekoj lijepoj i zanimljivoj narančastoj boji. iza još nekako, iako mi se i to čini previše azijski. sprijeda nikako
 

La Marche

Iskreni optimist
Prije par dana sam se vratio iz Francuske i napravio oko 1800 km po francuskim autocestama i malo po gradovima.
Vidio puno DS3, ponešto DS5, ali nisam uočio ni jedan jedini DS4 na cesti. Osim nekoliko novih transportiranih na kamionu.
 

track

Active member
Koliko je DS4 bolji od C4 sa full opremom? Pricam o obe 2.0 HDI izvedbe oko 2012 godine.
Razlika postoji al mi ne izgleda bas ogromna. Jel ima neto iskustva?

Edit:

Znam da je svetogrde u neku ruku al sjedio sam u oba i DS4 je po meni jako cudno koncipiran auto koji osoba visa od 190 cm ne moze uopce vozit.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Meni je to Volvo-Aston Martin ključ.
Identična stvar malo ljepše upakirana. Iako mi prednji kraj i bočna linija nisu lijepi kao na c4, zdepast je neki.
 

track

Active member
Bas to, kao da ima par kila viska. C4 i meni ima par detalja koji bolje izgledaju al se nisam to usudio rec odmah. :)
 
Na vrh