Citroën C4 Grand Picasso 1.6BlueHDI 88kW/120KS by Rakonja!

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
2. Na koliko duvate 17ice. felne 2.5bar kao sto pise ili malo manje? :)
Uglavnom sam sam u autu. Gume napušen za “jednu crtu manje” nego što piše na naljepnici (dakle; ako piše 2,5 bar ja stavim 2,4).
Našao sam ovo u priručniku, nisam provjeravao....,
Sad još to treba provjeriti u praksi (tj. uspjeti natjerati mlaznicu da prska gdje treba)…
😎
 

Srdjan_Va

Member
Našao sam ovo u priručniku, nisam provjeravao...., moje 16 incha
Ja za ovo znam jos od prvog dana ali ljudi ovo ne radi kod mene, to je smesno za koliko samo podigne visinu a radijus okretanja je pa mozda dva kruga, sto bi covek pomislio super to je to kad ono prc :D
Inace, dodao bih jos jedan novonastali problem. Da li se nekome desavalo da oseca pod volanom lupkanje kada auto ide po ravnom?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na tehnički ču ići bez promjene prije,i mislim da če biti sve uredu. Uvijek mogu vratiti stare ako traže za prolaz! Legalne su,ali vozilo još nije na popisu!
Skidaju tablice na onim akcijama provjere (one akcije isključivanja na odmorište na AC). Tehnički 97% ne prolaziš sa njima, iz očitih razloga, ali i jer se na snimci odmah vidi i može usporediti sa prethodnim godinama.

Inače, postoje i Philipsove ledice... vidi ako si kod njih na listi.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Skidaju tablice na onim akcijama provjere (one akcije isključivanja na odmorište na AC). Tehnički 97% ne prolaziš sa njima, iz očitih razloga, ali i jer se na snimci odmah vidi i može usporediti sa prethodnim godinama.

Inače, postoje i Philipsove ledice... vidi ako si kod njih na listi.
Koliko sam na AC,da ih potrefim.....,šanse kao na lotu! Ne ugrožavam druge,a i tim drugima je u interesu da ja dobro vidim,tj.da ja njih ne ugrozim!
Ma lako ja njih skinem za minutu prije tehničkog!A ove su se pokazale bolje nego Philips,u rangu cijene! uskoro če oni dopuniti listu :)!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Uhvatio danas vremena, pa uklonio branik da pokrpam far! Ipak je puknuo jedan nosač! Pasco ljepilo se opet pokazalo kao odlično ulaganje! Nismo nešto picajzlirali, bilo je i curaka, ali zato drži kao beton! Ipak nisam ja slomio nosač, jer vidim da je več bio skidan branik, i neke plastike polomljene, a nema ih! Usput sam bar još 4 stvari poljepio koje su pukle, kao novo sad! Da sam sve komade našao, bio bi kao nov.
 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Meni u zadnje vrijeme često škripi negdje iza table, u prostoru motora, kako je vani sve toplije! Mislim da je počelo nakon velikog servisa, kada su otpuštali nosač motora! S obzirom da su ležajevi amortizera smješteni duboko ispod šajbe, najviše sumnjam na njih! Čak sam ih davno i kupio, ali čekaju povoljan trenutak za ugradnju. Ipak malo zahtjevniji posao. Uklanjaju se i brisači, i motori brisača,itd, itd! Možda je u pitanju samo neki selen/guma i sl, ali ajde znaj! Našpricao bih mjesto, da znam gdje je! Na Laguni mi je strašno bilo škripilo, doslovno kao brod koji tone, ljudi se okretali kada sam se penjao na bankinu. Našpricao sve gumeno što sam vidio WD-om, i nestalo u sekundi! Mislim da je prednji lijevi ležaj amortizera. Kad je tišina čuje se, kada vozim u prvoj, kad auto poskakuje, kad malo motam u mislim desno! Nekako kao da mi dolazi sa lijeve strane, neznaš jel ispod table,ili u motoru(ali tabla ide preko amortizera)! Možda i one gome na torzionoj......!Ima li tko sličnih "problema"!

https://www.jasmin-maziva.hr/proizvod/921-ht-visokoprijanjajuce-mazivo-za-spojeve-brave-i-sl-400-ml/


Evo po forumima puno istih problema! Zvuk je sličan ovom na videu! I i kod njih su rješenja oko nosača amortizera(manje), najviše su problem riješavali čišćenjem/podmazivanjem ispod gumene zaštite od amortizera, ili podmazivanjem TUNAP sredstvom! Naravno spominju se i gumice na torzionoj......


Nema za iznad 2013-te, iako bi trebali biti isti!

https://www.powerflex.co.uk/products/C4+Picasso+-+Grand+C4+Picasso+(2006-2013)-3041/1.html
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Zna li netko možda sa sigurnošču, koji su originalni amortizeri na C4 Grand Picassu 2017? Škripi mi definitivno sve jače oko desnog točka, pa planiram postaviti davno kupljene ležajeve amortizera! A nakon 195 000 KM, bio bi lud da uz taj sav posao, ostavim stare amortizere! A i oni su možda uzrok škripanja! Planiram uzeti Bilstein B4 (prevelika je razlika za B6)! Njihoivi bi trebali biti odlični, ali me ipak zanima što dolazi u originalu....! Budem još prekopao internet, za možebitno besplatno slanje :D

Auto Krešo oko 75..

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/ostali-proizvodi/ovjes-i-upravljanje/amortizeri/bilstein-amortizer-10157119/

Nasumično DEPARTO oko 53 EUR, sa slanjem oba za 128 EUR

https://www.daparto.de/Teilenummernsuche/Bilstein/22242020?modelId=481bb825
UPDATE: Departo ipak najpovoljniji,naručeno! 128 EUR sa poštarinom, jeftinije od Auto Kreše oko 32 EUR! Dijelove u kvadratima ču imati, još ovaj set sa za zaštitu da uzmem! Ove male gumene odbojnike, budem pitao u Citroenu(nebi trebalo biti skupo), slika mali krug! A ovo u večem krugu, ne kontam što je to,pošto ležajeve imam(ono okruglo gore),.... nadam se samo neka metalna potpora, i da je ispravno..., jer je dosta skupo! Mogao bi on lagano u Dravu, ako skoro što zatreba opet:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:!

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/ostali-proizvodi/ovjes-i-upravljanje/zastitna-guma-amortizera/meyle-komplet-za-zastitu-od-prasine-amortizer-10644788/
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Možda griješim, ali zamjena ležajeva nema puno veze sa amortizerima, amortizeri se vjerovatno ne diraju uopšte. A njihova zamjena je puno veći posao.
Ležajevi su na vrhu svega,ispod ploče,matice....,uglavnom sve se vadi,što god se u tom trenu mijenjalo!Ovdje je največi problem što su matice što drže gore amortizer uvučene duboko iza šajbe,skida se dosta toga,pa čak i brisači,i njihovi motori!Najlakše je strana iza točka!Imam negdje cijeli postupak,uglavnom ima posla!
 
Na vrh