Citroën C4 Grand Picasso 1.6BlueHDI 88kW/120KS by Rakonja!

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Znači s DABom (to nije ovaj na slici) i s drugim USB priključkom je 675€?
Bohteneće…

PS: tvoj C4 GP je došao s tvornički ugrađenim NACom? Wave2?
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Stvarno se nekad pitam zašto neke stranice ne šalju robu u Hrvatsku! Evo, švabe upakovali kao da šalju dva led panela! Na tren sam pomislio da sam naručio greškom dva frižidera, a ne dva amortizera! Unutra dodatne izolacije/zaštite, toliko da je skoro teža od samog amortizera! Ali nažalost, netko nije bio blag u transportu, i toliko je "ljuljao" kutijama, da su ona proširenja/dosjedi na amortizeru gdje dođe opruga pokidali originalnu ambalažu na pola! Sva sreča pa sama roba nema vidljivih oštečenja! Neki dan sam stavio ljetne gume,pa sam poslikao originalne amortizere! Ispada da ih KAYABA proizvodi za PSA grupaciju! Izmjenit ču ih prvom prilikom, auto sve jače škripi, a probali smo našpricati sve gumene spojeve! Ipak je negdje u sklopu amortizera!
 

Prilozi

Srdjan_Va

Member
Stvarno se nekad pitam zašto neke stranice ne šalju robu u Hrvatsku! Evo, švabe upakovali kao da šalju dva led panela! Na tren sam pomislio da sam naručio greškom dva frižidera, a ne dva amortizera! Unutra dodatne izolacije/zaštite, toliko da je skoro teža od samog amortizera! Ali nažalost, netko nije bio blag u transportu, i toliko je "ljuljao" kutijama, da su ona proširenja/dosjedi na amortizeru gdje dođe opruga pokidali originalnu ambalažu na pola! Sva sreča pa sama roba nema vidljivih oštečenja! Neki dan sam stavio ljetne gume,pa sam poslikao originalne amortizere! Ispada da ih KAYABA proizvodi za PSA grupaciju! Izmjenit ču ih prvom prilikom, auto sve jače škripi, a probali smo našpricati sve gumene spojeve! Ipak je negdje u sklopu amortizera!
Meni je ludilo od skripe, dadoh 50e za solju amortizera dzabe ono skripi kako skripi.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Meni je ludilo od skripe, dadoh 50e za solju amortizera dzabe ono skripi kako skripi.
Zato ja mijenjam ležaj amortizera,i amortizer! Nadam se da če to biti to! Ostalo su gumene zaštite, i taj gornji metalni nosač! Probali smo i diči zaštitu, i našpricati sam amortizer,ali đaba! Opruge su nadam se dobre!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
da li ti prenosi vibracije i na volan? da li ti skripi i kada ne diras volan, npr kreces na semaforu?
Ne prenosi vibracije, onda bi posumnjao na nosače motora. Nema pravila, nekad kad pleše na cesti gore/dolje, nekad kad skrečem, nekad preko ležečih...
Ovaj metalni nosač iznad ležaja na vrhu mi se ne čini osjetljivo. Mislim da je to "šolja" amortizera.

 
Posljednje uređivanje:

Cale81

Active member
Jučer sam nabavio Osram H7 Night Breaker LED. Dobio sam ih povoljno,korištene godinu dana,sa još dvije godine garancije! Cijena 60 EUR,nove bile u Tokić-u oko 1700 KN,plačene sa popustom 1072 KN! Po recenzijama odlične. Danas planiram montirati,pa se nadam da če sve biti dobro,tj.da neče bacati grešku(da nemoram uzimati adaptere),i da je linija svjetla pravilna! Montaža vrlo jednostavna. Bilo je prepovoljno za neuzeti,cijena i više nego korektna!

Koje adaptere si uzeo, vidim da ih ima dosta vrsta. Pretpostavljam ove.
Našao sam na par mjesta što novih što polovnih i nigdje nije ista garancija 🙄. Ove nove imaju garanciju 1 godinu, a našao sam polovne s garancijom od 4 godine. 🤷‍♂️A sve su Osram night breaker. Koja je kvaka 🤨
 

Prilozi

Srdjan_Va

Member
Ne prenosi vibracije, onda bi posumnjao na nosače motora. Nema pravila, nekad kad pleše na cesti gore/dolje, nekad kad skrečem, nekad preko ležečih...
Ovaj metalni nosač iznad ležaja na vrhu mi se ne čini osjetljivo. Mislim da je to "šolja" amortizera.

Jeste, to je solja i to sam zamenio, medjutim isto se desava a od pre dva dana je pocelo nenormalno da se cuje..Nemam predstavu sta moze biti amortizeri, nosaci motora.....
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Koje adaptere si uzeo, vidim da ih ima dosta vrsta. Pretpostavljam ove.
Našao sam na par mjesta što novih što polovnih i nigdje nije ista garancija 🙄. Ove nove imaju garanciju 1 godinu, a našao sam polovne s garancijom od 4 godine. 🤷‍♂️A sve su Osram night breaker. Koja je kvaka 🤨
Adapteri dolaze uz sijalice,bar sam ih ja dobio! Sumnjam da dolazi bez toga!
 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Danas mi je radio regeneraciju nakon 1000 km,na skoro 19% zasičenosti! I to prvi puta pod rezervom(mislio sam da je to nemoguče). I naravno, u sred grada je počeo, potrefila me 3 semafora, nije prekinuo dok sam bio zaustavljen! Čak mi se učinilo da je prije "spalio" nakupine. Kao da se drugačije ponaša kad je vani zima, i sada kad je kao ljeto....,ili....."no se meni samo čini :D"!
 

Mirage

Well-known member
Možda nije tema ali kad smo kod amortizera kod mene lupaju tup tup udarci skoro na sva 4 kotača još uvijek nisam otkrio šta udara?
 
Na vrh