Citroën C4 1.6HDi by "tomica0308"

tomica0308

Well-known member
Bio problem s tvrdom kočnicom pa smo i to rijesili, rabljeni bubanj 400kn i sad koči kak treba i vrača kočnicu odma, kad je bio stari bubanj štop svijetlo je svijetlilo sekundu od kad sam pustio papucicu, a sad odma vraca papucicu. Al dosta ulja od motora je u bubnju pa moram kupiti drugu vakum pumpu ili naci set za reparaturu.
 

tomica0308

Well-known member
Danas malo prckal oko auta i ocistil senzor nivoa rashladne tekucine jer jedan dan baci 10 put natpis SERVICE - Colant to low, a nekad prođe dan da nista ne baci, izvadio ga van i bio je dosta sluzav pa sam ga ocistio s krpicom i vracen nazad pa cemo vidit kroz naredne dane kako ce biti.
Jučer skuzio da trese volan od 130km/h pa sam isao natrag na balansiranje ljetnih guma i falilo na svakoj felgi po 5-10grama, kaze meho da je to sad zato jer se guma prilagodila, nema veze uzeo me prek reda i besplatno odradio kontrolu trapa al ipak bio problem u gumama. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Da, ne znam kako bi se OCC ugradio bez da se puno toga modificira. I to ne puno, nego PUNO.
Jučer sam baš to gledao na jednom 1.6 HDi i bome je blentavo riješeno.
 

tomica0308

Well-known member
vidio sam na jednom forumu, mora ici cijev od filtera do turbine od Ford Focusa jer ima ulaz za iberlauf s druge strane, pa ima vise mjesta za cijev koja bi isla s iberlaufa do OCC.
 

gambler072

C5 enthusiast
Sjedista? :surprised: Motor?:surprised::surprised: Mozda neki benzin motor da valja, ne razumijem se prvise u njihove masine, znam da su 1.6 tdci posudili od psa, nisu se bas usrecili :D
 

Milosh

Test
Sjedista? :surprised: Motor?:surprised::surprised: Mozda neki benzin motor da valja, ne razumijem se prvise u njihove masine, znam da su 1.6 tdci posudili od psa, nisu se bas usrecili :D
Sjedišta, da, ali pričam isključivo o kombinaciji C4 i Fokus. Sjedišta iz C4 su malo mekša i udobnija ali ona iz Focusa su miljama ispred što se tiče kvalitete i trajnosti. Sjedišta iz C5 ne bih mijenjao onima iz Mondea, npr.

Motori... Koliko ja znam, 1.6 dizel su pravili zajedno, nisu se ni jedni ni drugi usrećili. Fordovi 1.8 i 2.0 dizeli su "nepoderivi", kao PSA 2.0 HDi. Imate i u Citroenima par Fordovih motora. Fordovi benzinci su isto toči i vozi, nemaju čestih problema koje imaju Citroen benzinci.
Miloš kenja, a Forda je zamijenio Citroenom.
Nuff said :D:p
Ja sam Focusa zamijenio sa C5, nisam trajno prešao na Citroen. To sam uradio jer trenutno imaju meni najljepšu limuzinu od onih koje se meni sviđaju a da su cjenovno prihvatljive. Mislim da nikad neću biti vjeran samo jednom proizvođaču auta, već ću uvijek tražiti meni najbolji model. A kako Citroenova ponuda limuzina izgleda, rekao bih da idući neće biti Citroen. :)
 

tomica0308

Well-known member
Vozacevo sjediste se jedino shebalo. Puklo je kod vratiju jedno 5cm i sad spuzva izlazi van. Makar auto ima 279tkm al opet nisu bitni km, moze biti da se auto vozio svaki dan po 300km, a moze biti 20km i prije ce se sjedalo pomrdat.
 
Na vrh