C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Ima li neko ideju sta je carobnjak uradio?!
Dali je postelao paljenje i kako se uopste steluje paljenje?!
Dali je tu neku diznu koja nije usvajala parametre,napravio kao da je mjenjana pa ponovo zadao parametre,sta je ustvari mogao uraditi sa par klikova,da auto bude,kakav nisam nikad imao??!
Sta sam god pitao,carobnjak se samo smije i ne odgovara,kazem mu bio sam na pezo ovlastenom i predlagali dizne da skidaju i provjeravaju(kaze za njih niti znaju puno nesto a ovo sto je in uradio kao neznaju uopste)...

Ladno je mogao poslati me kuci,sutradan reci sve sam dizne radio ponesi 5oo € i ja opet srecan a i neznam sta je bilo ustvari...
Bravo za carobnjaka u svakom slucaju.
 

ZlatkoC4

Well-known member
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Ljepo je vidjeti da si zadovoljan i da je tvoj majstor (Èarobnjak) čovjek pa te nije odero. :palac-gore:

Morao je podesiti parametre ubrizgavanja dizi gdje i kako se točno parametri podešavaju ne znam, ali zato i postoje oni koji znaju. Ali kad se spoje dijagnostikom u svakom slučaju imaju pristup parametrima koji se šteluju.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Daaa,postoji mogucnost da ima posebnu diagnostiku,jer kaze da dosta stvari radi za ovlastene,uglavnom iskljucivanje fapa jer oni te parametre ne mogu da mjenjaju.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Hocu pezo 508 1.6 hdi servis mi pod nosom,potrosnja manja i sa automatom mjenjacem. (vidjeo jednog)
Ako ko naleti ok ako ne druzimo se jos.
Mada da budem iskren skenjam se kad sjednem u starca on 2001 godina i prostoraaa,dzepica komfora...
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Danas malo sunce pojavilo se pa smo,sanirali neke zavrzlame koje su dosle sa zimom i radi nje.
Desavalo mi se da mi vrata zalede da ne mogu da ih otvorim ali ne na kederima nego na mehanizmu za drzanje vrata na dva zuba otvaranja.
Evo par slika i preporucio bih svakom da provjeri stanje istih dok ne bude kasno,meni na zadnja desna smrznuta neko je vukao i smotao jedu osovinicu i opruga sletila i nisu uopste drzala,nesto sam malo uspjeo poraviti ali do kad vidjet ce mo.



Ovo je bukvalno polopcic kog drze dva zli:cenzura::cenzura::cenzura:a mala i skida se na dva kuckanja cekicem.





Ovako je izgledao mehanizam. Inace tu se samo vidi opruga i mala osovinica za koju je zakacena ista.




Svaka je i sad puna vode,istresao sam je,ocistio i napravio rupicu da ode voda sama.





Ocistio mehanizam wd-om nagurao masti i u cep nagurao masti i zatvorio.





 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

ha ha razmisljao sam o tome ali gusta je mast a i rijesim to cepicem ako bude.
 

ZlatkoC4

Well-known member
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

ha ha razmisljao sam o tome ali gusta je mast a i rijesim to cepicem ako bude.
zaljepiš žavakaču i rješena stvar:rofl:

Ti si sad napravio redizajn šarki vrata, to bih trebalo sad patentirati:D
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Ponovit cu ja postupak pred zimu,da vidim jeli ostalo sta masti ili je samo voda unutra.
to sto sam ja u ove zazore prskao wd nije puno pilo vode,kad pocne da skripi,treba rastaviti pa podmazati.
 

ZlatkoC4

Well-known member
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

kad pocne da skripi,treba rastaviti pa podmazati.
točno to čim počme da škripi ili otežano ide treba podmazati, i sve 5. jer mast dovoljno zabrtvi da voda ne ide unutra.
Sad če drugi bar znati što trebaju napraviti kad počne da škripi.:grin:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Boga mi ja i moj odlikas rastadosmo se u suzamaaa...
U nekakvim kombinacijama mjenjam ga sa doplatom za pezo 5008 1,6 hdi 2010 god sa 107ooo km na satu.
Do zavrsavanja papira par dana sam explatisao starca,pa se svaki put s:cenzura::cenzura::cenzura:em... Pa i starac je komforniji od x7.
A o utiscima za 5008 nekad drugom prilikom cu.
 

ZlatkoC4

Well-known member
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Boga mi ja i moj odlikas rastadosmo se u suzamaaa...
U nekakvim kombinacijama mjenjam ga sa doplatom za pezo 5008 1,6 hdi 2010 god sa 107ooo km na satu.
Do zavrsavanja papira par dana sam explatisao starca,pa se svaki put s:cenzura::cenzura::cenzura:em... Pa i starac je komforniji od x7.
A o utiscima za 5008 nekad drugom prilikom cu.
Žao mi je odlikaša :(
i sad na peugeot :(
nisi mogo iskemijat neki picasso?
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Nisam uspjeo pikasa,nisam mogao svog za kes da utopim,tako da mi je ovo jedina opcija bila a crv je proradio...
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

Definitivno nije bio za mog posla. Svjestan sam da necu imati udobniji auto ali,morao sam da ga mjenjam.
Musterije su pocele da me izbjegavaju iz razloga sto je veoma tesko uci u auto a izaci jos teze,posebno sa zadnjeg sjedista.
Visok prag,uska vrata koja se uz to i ne otvaraju dovoljno,starijemusterije bukvalno zaglave,nemaju snage da se izvuku iz njega.
iz ovogbukvalno izpadaju hahha.
Naravno da mi fali ono lebdenje,voznja kao na cilimu alu jbg takav posao,ne dozvoljava da sebi ugadjam,nego musterijama jer od njih ja ipak zivim.
 

pokra89

Well-known member
re: C5 X7 2.0 HDi by "CiKo"

steta, steta i steta.
a to za ulaske i izlaske si dobro rekao, jer sam bas jucer vozio djeda, 87-godisnjaka, i kad je ulazio, udario je glavom, a dok je izlazio iz auta proces je trajao dobrih 20ak sekundi.
 
Na vrh