Zmix

New member
Re: Prodaj citroena ako možeš

Automatic, preporučujem ti Castrol Edge 10W-60
Koristim ga u svom autu i mogu ti reći da je vrhunsko!
 

Automatic

Well-known member
Re: Prodaj citroena ako možeš

Hvala ali mislim da bu Total quartz 9000 5w40,ne želim stavljati više skupa ulja,ovo je preporučio proizvođać pa nek bude po njegovom.Sad imam motul ali mi litra 100 kuna i stvarno ulje je ko kad sam ga stavio a ima 10000 km.Mislim da bu to ulje ok.
 

Automatic

Well-known member
Ma šalim se ,ali stvarno je u metrou ta cijena iako ja sve dijelove uzimam preko AUTO-DADO pa ću i ulje tam uzeti kao i ostale dijelove .
 

deda

New member
Daj,ja ono 76 metnuo u Alfu,evo nakon 7 000km ulje žuto ko cekin,a đabalesku.Sve mi ga bude žal mjenjat na 10 000km.
Ulje koje je prije bilo u njoj,bilo crno ko da sam ga ispustio iz starog Fapa,dakle u ćem je kvaka?
 

jurapz

New member
Meni provjerena kombinacija za v6 es9 je total 9000 5l 180kn i za getribu 4hp20 mobil 65kn litra. Getriba i motor idu kao prvog dana:grin:
 

charllie

Active member
Daj,ja ono 76 metnuo u Alfu,evo nakon 7 000km ulje žuto ko cekin,a đabalesku.Sve mi ga bude žal mjenjat na 10 000km.
Ulje koje je prije bilo u njoj,bilo crno ko da sam ga ispustio iz starog Fapa,dakle u ćem je kvaka?
Logicki je kvaka da ulje ne jemlje zmazanocu na sebe,ne cisti motor nebu ti alfa dugo isla.:D:D:D
 

Automatic

Well-known member
Ne u krivu si .KAd ulje pocrni znači da je motor razbio molekule u ulju a to se njbolje vidi na dieselima sa lošijim turbinama.Nova ulja čak imaju deterđente da stalno čiste motore pa su ko nova.ja više volim klasična 5w40 nego 5w30 gdje večina ima taj clining sistem jer stara ulja mogu zabrtvit ako malo slinucka a ova novija to propišaju obilno .Èisto ulje znači dobar motor ,jer kad ulje naglo pocrni znači da dio expanzije propušta pokraj klipova zbog itrošenosti klipnih prstenova ili stublina.Crno ulje još taloži naslage po stijenkama motora .Kod takvog motora potrebno je stavit prije izmjene ulja sredstvo za čiščenje i onda ispustiti ulje ,pa staviti ulje koje če biti samo par stotina pa i to izbaciti itek onda staviti ono što želite u motoru.
 

Profiler07

Well-known member
ja sipam 10w40 i mijenjam na 10000 i svaki put je ulje zuto kao med kad ga ispustam i tako jedan frajer to skuzio i poceo sebi sipati moje ispusteno ulje golfa 2 :)
 

Automatic

Well-known member
Izgleda da se rastajem od pile,juće bio kupac ,probao i sutra u 10 ujutro zamjena .Bila bi zamjena i jućer ali nije radio j.bilježnik.Samo da velim da je postignuta cijena citra 3800 eura bez obzira što rega izlazi za mjesec dana.Napokon neko prepoznao uloženo u taj automobil.Dobio sam auto regan godinu dana sa novim gumama i direktnim plinom,terensko vozilo i soma eura,i smatram da je zamjena stvarno realna te da mi auto nije podcijenjen.Sutra javim marku vozila i kak je prošlo ,je dok sve nije potpisano zamjena nije potpuna.
 

Automatic

Well-known member
Bez obzira na ishod,bit ću često na forumu i pomagati ljudima .Nažalost moja bolest zasićivanja auta uvijek pobjeđuje i nikako da nađem auto sa kojim bi bio zadovoljan,to je najvjerojatnije kod nas koji radimo sa autima tako.Najvjerojatnije nisu napravili auto kojeg nakon godinu dana ja ne bi odveo na sajam.A jbg kad sam takav;)
 

Automatic

Well-known member
Grand 5.2 V8 je doma.Regan godinu dana sa novim gumama i direktnim plinom.Prvi dojam,,,zadovoljan jer je citro postigao cijenu svoje vrijednosti,netrebam plačati regu kroz mjesec dana,sa parama riješio neke repove,kupio alata.Naravno da je lošiji od citra i stariji ,osjeti se plin ali u vožnji nema nikakve razlike ,malo ofucan ali regan godinu dana,ne čini mi se kao potrošač (jeftiniji na plinu nego citro),bengu guta 18,5 normalne vožnje ,gradska iznad 20 ltr.Ne mogu ih uspoređivat jer je ovaj auto stariji i ne čini mi se baš mažen dok je citro bil ko novi.Sa citrom imam lijepa iskustva ali me par puta razočaral(kad mi iz čista mira krepal nakon 10 000 kuna uloženih u njega,učestalo paljenje lampica i dječje bolesti(ne otključa sva vrata,nekad je ko da je lijen,jako nježan auto).Uglavnom nemam neka loša iskustva sa njime ,nije skup za održavanje ali traži dobrog majstora ,pa laici ni ne pokušavajte.Eto toliko do druženja,pozdrav ekipi;)
 
Na vrh