C5 update SW-a i navigacije

gambler072

C5 enthusiast
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje vezano za navidrive rt4 sistem. Nedavno sam kupio citroen c5 x7 koji je opremljen ovim navi sistemom, a buduci da su mape bile poprilicno stare odmah sam uradio update firmwarea i stavio mape 2016/2017 (update mapa nije mogao ici bez 8.31 fw). Ono na sta nisam obracao paznju jeste koje sam opcije imao na starom firmwareu, jer googlajuci vidim da postoje u meniju i neke opcije kojih kod mene nema, tacnije parametri vozila i a/c. Na ekranu sa lijeve strane uvijek stoji kompas, nisam u postavkama nigdje nasao mogucnost izmjene kompasa u neku drugu opciju, kao sto je recimo a/c na nekim c5 u koje sam sjedao. Interesuje me da li je mozda do firmwarea i moze li se uraditi downgrade, ili jednostavno ne podrzavaju svi uredjaji iste opcije.

Hvala unaprijed

P.S. izvinjavam se zbog budjenja stare teme, ali cinilo mi se kao bolja opcija nego otvaranje nove
 
Posljednje uređivanje:

Sergio85

New member
Pozdrav. Imam myway rneg r29a verziju pa bi mi trebala novija verzija. Ima li ko info?
Hvala

Uspjesno sam skinuo RNEG 2016-1 ali uputstvo je nerealno i nije jednostavno. Je li to stvarna procedura ili postoji laksa varijanta?
 

muxa

New member
Pozdrav za ekipu.
Dok čekam ljepše vrijeme da napravim par fotografija svog novog limenog ljubimca pokušavam riješiti neke druge sitnice.
Naime instalirao sam najnovije mape 2018-2 pa me zanima par stvari.
Gdje da nadjem i kako da ubacim speed am za BiH?
Da li postoje neke mape sa kućnim brojevima za BiH?
Sam izgled navigacije mi je malo zastario. Da li bi nadogradnja softwarea to riješila?
U pitanju je C5 2010 sa myway navigacijom. Trenutna verzija softwarea je R27.01.
 

bajadera

New member
Pozdrav svima,
molio bih pomoć, vidio sam da neki imaju linkove za skidanje novih mapa za navigaciju. Imam C5 koji treba upgrade mapa, budući da ima sd card sa 2010/11 godinom pa je zastarjela. Navigacija je MyWay.

Molio bih ako mi netko može na pm staviti neke linkove za skinuti nove mape. Isto tako da li se postojeća sd kartica može obrisati i preko nje samo ubaciti nove mape, ili da kupim jednu sd karticu od 16gb?
Lp

Pozdrav svima,
molio bih pomoć, vidio sam da neki imaju linkove za skidanje novih mapa za navigaciju. Imam C5 koji treba upgrade mapa, budući da ima sd card sa 2010/11 godinom pa je zastarjela. Navigacija je MyWay.

Isto tako da li se postojeća sd kartica može obrisati i preko nje samo ubaciti nove mape, ili da kupim jednu sd karticu od 16gb?
Molio bih ako mi netko može na pm staviti neke linkove za skinuti nove mape.
Lp
 

srdjan0407

New member
Imam istu molbu kao kolega prije mene.
Uzeli smo auto prije par dana, i BiH na ovim malama kao da ne postoji.
Pokusavam naci na sve moguce nacine neki sajt ali je to bezuspjesno.
Prvi servis citroena mi je na 150 kilometara i rekli su"mozemo pokusati pomoci".
Navigacija je takodje My Way i 2010 je godiste (doduse tourer).
Bilo kakva pomoc je dobrodosla.
moj viber broj:
0038269981959
 

Kanader

Active member
Imam Citroen C5 X7 iz 2011.god. Gledajući upute kod mene je u pitanju MyWay navigacija. Na slici vidite koji model i koje mape. Totalnu sam tutlek za informatiku, ali vidim da na Njuškalu nude mape za 200-tinjak kn. Kako da znam da li su mi mape zastarjele i kako skinuti zadnju verziju mapa i kako napraviti update samog uređaja jer vjerujem da nitko ništa nije godinama po tom pitanju radio. Jedan dan idem do Petrinje, a navigacija me vodi po livadi.
Inače nemam nikakvih problema s uređajem, ali volio bih novije mape, radare i možda upute na hrvatskom jeziku. Može odgovor i na pp. Hvala unaprijed.IMG_20220824_091116.jpg
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
To je Harman-Beckerova RNEG navigacija.
Nema potrebe ažurirati software jer je 50.03 zadnja verzija.
Zadnje službene mape su iz 2018-2.
Ovo novije što se nađe po Internetu - to su razne kompilacije PSA i BMW ili Audi mapa koje ne rade dobro (ili rade uz određene nedostatke) u PSA RNEG uređaju (probao sve kombinacije).

To što te “vodi po livadi” nažalost nije do mapa, nego zbog WNRO buga koji se dogodio 06.04.2019. a s kojim je najteže bio pogođen upravo RNEG. Ukratko; od tada netočno računa vrijeme i zato satelite traži na krivim mjestima, ne nalazi ih dovoljno i otud “livadarenje”.
Mene je moj vodio po moru!
Nažalost, tomu nema lijeka…8D48EBC6-E724-456E-B1DD-92D5B7D11D0F.jpeg
 

Brruno

Well-known member
Istekla GPS epoha od 19.7 godina. Svakih 19.7 godina (1024 tjedana) GPS mjerenje se resetira,tzv epoha. Noviji uređaji nemaju taj problem ali eto rneg nije među njima. Puno uređaja mogu imati taj problem čak godinu dvije nakon tog "buga". Meni je npr radio super, i lovio je 6-7 satelita konstantno dok je nekima lovio 2 pa si isao s rnegom kroz livade. :D . Sad mi je kompletno crko rneg, tj gps dio , samo ne znam jel u pitanju fizicki kvar ili bas taj bug dosao na naplatu.
 
Posljednje uređivanje:

Mirko64

New member
Pozz svima,

Kod mene je oznaka software: neg4_R26b_R26.04
Koja je razlika u rneg i neg 4 oznaci siftware-a, dali samo u rezoluciji ili....
Moze li se neg4 firmware update i imali netko ideju o mogucoj verziji
Hvala
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nije mi baš jasno što pitaš...

Ne postoji neg 4. Harman-Becker je proizvodio dva navi-uređaja za PSA vozila: RNEG i NG4. Njihov UI (user interface) i prikaz na ekranu su vrlo slični, ali softwer je različit i nije "interchangable" tj. ne može se sw od NG4 instalirati na RNEG ili obratno.

Sw za RNEG je npr. ovaj: RNEG_R29a_29.01 ili ovaj: RNEG_50b_R50.03 (zadnja verzija - kao na Kanader Kanader-ovoj slici gore).
Sw za NG4 je ovaj: NG4_42C (zadnja verzija, kao na slici dolje).

Daj neku sliku toga što ti imaš pa će biti jasnije...
 

Prilozi

Mirko64

New member
Nije mi baš jasno što pitaš...

Ne postoji neg 4. Harman-Becker je proizvodio dva navi-uređaja za PSA vozila: RNEG i NG4. Njihov UI (user interface) i prikaz na ekranu su vrlo slični, ali softwer je različit i nije "interchangable" tj. ne može se sw od NG4 instalirati na RNEG ili obratno.

Sw za RNEG je npr. ovaj: RNEG_R29a_29.01 ili ovaj: RNEG_50b_R50.03 (zadnja verzija - kao na Kanader Kanader-ovoj slici gore).
Sw za NG4 je ovaj: NG4_42C (zadnja verzija, kao na slici dolje).

Daj neku sliku toga što ti imaš pa će biti jasnije...
Ma sorry. nisam dobro napisao radi se svakako o NG4 software-u a ne neg4 ( lapsus scribo ). Baš taj software imam koji je na slici, nego mape su zastarjele pa bih trebao negdje pronaci nove HERE mape koje bi odgovarale ovom software-u. Ima li neko ideju gdje ih potražiti ?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ma sorry. nisam dobro napisao radi se svakako o NG4 software-u a ne neg4 ( lapsus scribo ). Baš taj software imam koji je na slici, nego mape su zastarjele pa bih trebao negdje pronaci nove HERE mape koje bi odgovarale ovom software-u. Ima li neko ideju gdje ih potražiti ?
Zadnje originalne karte za NG4 su iz 2016. ili 2017. tako da ti to i nije neka sreća…
No, postoji neslužbena verzija (kompilacija BMW, Audi i PSA mapa iz 2020-2 pa možeš to potražiti…
 

ExOduS442xb

Racing
Mogu li se updatati karte putem cd-a? Nisam proveo USB do RT6 a nisam siguran dali paše USB/aux koji mi je bio ranije u autu, sa originalnog radija (sa malim ekrančićem) pa dok to ne riješim makar za prvu ruku putem cd-a, ako je to moguće?
 
Na vrh