C5 update SW-a i navigacije

Spallato

Active member
Nemam vrimena a i ovaj prijatelj i kolega koji će ispitat sve to je na godišnjem. On kaže ako je ventilator (a ja se iskreno nadam da je) onda se to lako sredi i nije nikakav problem.
 

zastavnik22

New member
Danas smo napravili dijagnostiku na uredjaju.Ventilat radi ispravno i onda otkrijemo da je otisao ltc3827eg-1 sinhroni kontroler.Na ebay kosta nekih 15eura i ruke oko30eura i nadam se problem rijesen.Cak sam pisao i proizvodjacu harman-beckeru i cekam njihov odgovor.
 

Koki

New member
Postaovani prijatelji jel ima vec neko resenje !imam isti problem prvo mi se posle datog vremena pojavi otkazivanje sim kartice pa zat cd pa zatim gase nje navigacije i displeya! Citroen c5 2009 ! Pozdrav svima

Ima li pomoci? ;(
 

vborovic

C5 modifikator
Ako je uređaj sa sim karticom, onda je to RT5 ili NG4 navigacija, drugi modeli je nemaju ... koja verzija softvera je trenutno na uređaju?
 

Koki

New member
Kupio sam auto pre mesec dana! Ako mozes reci mi kako da proverim koji je softver? I jos jednom da naglasim kako temperatura raste sve se polako gasi! Hvala puno

Ovo je sve jedna divna grupa ljudi u problemima ali se nadam da ce mo prevazici to
 

Koki

New member
Da kao sto ste rekli uredjaj je RT5

Ili je mozda rt4 provericu pa javljam Hvala puno

Ko zna koji je softver ne znam kako da proverim nastavljam po majstorima pa sta bog da

Iskopao sam nesto ;( Vin code VF7kdrhrh54050980 Zatim Unit reference:9664795177, Cd number:3562 i SW VERSION-unt 8.20.4.r3 pozdrav

Pardon Sw version -unt :8.20.G.R3
 

Koki

New member
Sutra cu probati da ubacim tu verziju pa ce mo videti sta ce biti Hvala puno nadam se da nece pogorsati i ovako vec losu stvar;)

Softver jos nisam ubacio,Ali je danas ustanovljeno da ventilator na uredjaju uopste ne radi tj ne hladi i uredjaj je stvarno vruc! Probace da osposobe ventilator sem ako nije to greska u softrveru da ga in pokrece,Pozdrav svima

Postovani! Ubacio sam verziu softvera 8.31... I nista opet se gasi temperatura je velika!
 

Spallato

Active member
I ja sam ubacio verziju 8.3 i ništa se nije promijenilo. Još nissm stigao izvaditi iređaj i dati ga prijatelju na provjeru.
Usput, zna li netko gdje se kod nas može kupiti onaj pribor za vađenje uređaja?
 

vborovic

C5 modifikator
Onda probaj srediti ventilator, zamjena s drugim, ili je ovaj samo isključen (kvar na žici) ... pregrijavanje je u tvom slučaju onda najizgledniji kvar
 

vborovic

C5 modifikator
Da, čim daš kontakt, ventilator se treba početi vrtjeti prije nego se radio pokrene (da vidiš sliku i čuješ zvuk) ...
 

Koki

New member
Hvala puno

Valjda ce uspeti da pokrene ventilator! Uredjaj je vreo kao vatra! Nadam se da nije do ploce vec do samog ventilatora ili neke zice.
 

vborovic

C5 modifikator
Za ventilator se može dosta modifikacija napraviti, koristiti direknih 12V sa stražnje strane uređaja i sl, tako da ne mora biti elektronički kontroliran, nego direktno od strujnog kruga auta ... ali, nek tvoj serviser odluči što je najbolje
 
Na vrh