C5 update SW-a i navigacije

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Ahaaa to je taj zvuk. Ja kod sebe sam cuo posle gasenja auta vec par puta da mi zuji nekakav ventilator bas u tom djelu.
 

vborovic

C5 modifikator
Prvi glas da RNEG ima ventilator, doduše nisam svojeg otvarao da vidim, ali 100% nije bilo ventilacijskih otvora s bočne strane kud bi zrak ulazio/izlazio ... nije nemoguće da postoji više revizija, isto kako ni svaki RT6 nije isti
 

basa

Member
Cijeli dan se vozikam a radio je napola van, vruć je sam po sebi jer je danas bio vruć dan, ali ventilator se ne čuje, a najzanimljivije je da se nije nijednom restartao.

U ponedjeljak ide na zamjenu ventilatora, ne da mi se više zahebavati s tim, pa kak bude bude :cool:
 

basa

Member
s obzirom da sam na starom godišnjem i krenuo na odmaranje po jadranu te nije bilo baš nekog vremena za kemijanja sa ventilatorom, vratio sam donekle radio u svoje ležište, s time da "viri" van jedno 2 centimetra i govno elektroničko se niti jednom do sada nije restartalo???

odlučio sam ga vratiti skroz nazad i popratiti tijekom ljeta što će se dešavati, pa ću dalje onda razmišljati kad me ponovno "prebrika"
 

zastavnik22

New member
Imam isti problem sa restartovanjem uredjaja.Uradio update softwera i mapa ali nista.Samo se restartuje u nepravilnim vremenskim intervalima.Onda moram ponovo unijeti podatke za navigaciju ako ih nisam prethodno sacuvao.I ponovo potraziti radio stanicu.
Probat cu i ovu reinicijalizaciju

Pozdrav,

Imam isti problem kao i ti pa da provjerim jesi li uspio ista rijesiti?

LP

jos jedno pitanje, zna li iko kako se brise destinacija iz memorije navigacije?
 

Spallato

Active member
Meni ništa od navedenog nije pomoglo. Prije neki dan u jutarnjim satima, upaljena klima, znači, nije bilo vruće i nije se gasio. Vjerujem da je problem u pregrijavanju. Kad uhvatim vremena izvadit ću ga vani i dat prijatelju na provjeru. Ako je stvarno do ventilatora onda je to sitnica, a iskreno se nadam da je to njega.
 

Spallato

Active member
Javit ću ti čim to napravim, nema problema. Mislim da odabereš neku staru destinaciju i stisneš (malo duže držiš) onaj okrugli botun (dugme). Onda bi ti trebalo ponudit nekoliko opcija. Nisam 100% siguran ali mogu sutra provjerit pa ti javit.
 

zastavnik22

New member
Probat cu danas da izbrisem.Znam da sam nekad kad sam kupio auto to pobrisao ali se ne sjecam kako.
A sto se tice uredjaja, restartuje se radila ili ne radila klima.I ljeti i zimi.
 

vborovic

C5 modifikator
Klima nema veze sa nav uređajem, jer je on dobro učahuren u središnju konzolu, gdje nema dodatnog strujanja zraka, tako da, u kabini ti može biti 10 stupnjeva, njemu to malo znači ...

Kako ti je Spallato napisao, dok si u "Choose from last destinations", duljim pritiskom gumba za odabir (volan ili na nav uređaju), dobiješ dvije opcije, brisanje odabranog odredišta (Delete entry), ili brisanje cijelog popisa (Delete list)
 

zastavnik22

New member
Izbrisao kao sto je spallato rekao.Hvala na asistenciji.

Sto se tice klime to je i bila moja poenta da temperatura u kabini ne znaci nista. Sacekat cu spalata da vidim jeli uspio rijesiti tj provjriti funkcionisanje ventilatora. Cini mi se da je problem u pregrijavanju sistema ali eto sacekat cemo nala spallata.

Uradio sam sinoc i reinicijalizaciju sistema pa cu i to probati.
 

zastavnik22

New member
I nakon reinicijalizacije sistema opet se restartuje.Znaci definitivno je hardwerski problem.Cekamo Spalata da vidimo rezultat nakon njegove akcije.
 

basa

Member
Prilikom zadnjeg razgovora sa serviserom i dobrim poznavateljem Citroena, potaknuo sam temu rneg-a i restarta, pa mi je rekao da ce mi uredaj crknuti i da je to tako kod svih koji su proizvedeni prije 06/2012. Na upit zasto, nije mi znao odgovoriti, no sam ih ima preko 10 zamijenjenih u svom servisu. Kad se vratim doma idem njemu radi dpf-a pa cu bas vidjeti jel mislimo na iste uredaje.

p.s. ovo govno i dalje radi bez gasenja, mozda je to zadnji trzaj pred rikavanje???
 

Spallato

Active member
Znači, prije ili kasnije prdac? Ako je to neka serijska greška ima li šanse da se dobije zamjenski uređaj? A i ja pitam gluposti 😜
 

vborovic

C5 modifikator
Ako imaš garanciju, imaš šanse ... osim ako nije povlačenje neke specifične serije nav uređaja zbog utrveđnog kvara, a tvoj uređaj je iz te serije, onda i bez garancije
 

Spallato

Active member
Očito je da određeni broj ljudi ima isti problem sa dotičnim uređajima, kod nas i vani (čitao sam i na nekim drugim forumima). S obzirom na to di živimo mislim da je teško ostvariva zamjena uređaja. Idući tjedan idem u Zg pa ću vidit šta oni kažu. Navodno u Savskoj, u servisu ima jedan expert za te stvari pa me zanima njegovo mišljenje. U svakom slučaju vrijedi probat ali se ne nadam previše u pozitivan ishod.
 

Spallato

Active member
Zvao sam Citroen u Savskoj i tražio servis...kad sam objasnio o ćemu se radi rekli su mi da je taj expert koji radi u servisu na godišnjem. Vidit ću idući tjedan gdje je on točno. E, a možda i u tom šatoru ima netko tko bi mogao riješiti problem, nikad ne znaš!😜
 
Na vrh